Co mi powiedział tata - ważne pytania do taty od dziecka - Astrid Desbordes & Pauline Martin - dla dzieci 3+

dostępność: brak towaru
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Pogodnie i filozoficznie o życiu. W trzeciej części bestsellerowej serii o uczuciach Archibald powraca z ważnymi pytaniami skierowanymi do taty.

Podczas spaceru z tatą Archibald przygląda się ptakom na niebie. „Te jaskółki przylatują z drugiego końca świata” – tłumaczy mu tata. „Czy ja też będę mógł wybrać się tak daleko, kiedy dorosnę?” – pyta Archibald. „Oczywiście” – odpowiada tata – „a nawet jeszcze dalej.”

Kolejne pytania Archibalda odkrywają lęki dziecka związane z wielką podróżą, jaką jest życie. W odpowiedzi tata uspokaja, dodaje odwagi, a przede wszystkim zapewnia syna, że zawsze może liczyć na jego wsparcie i bezwarunkową miłość. Takie rozmowy zapamiętuje się na całe życie...

Wszystkie książki o przygodach Archibalda, to: MiłośćPrzyjaźńCo mi powiedział tataMoja młodsza siostra i Mój dom.

Co mi powiedział tata – żaglówka

Fragment recenzji z portalu Qlturka.pl:

Każda kolejna książka tej serii przyprawia mnie o wzruszenie. Po „Miłości”, „Mojej młodszej siostrze”, Astrid Desbordes i Pauline Martin oddają w nasze ręce książkę, którą z pewnością czytać będziemy w Dzień Taty i każdy kolejny spędzony razem z nim. (...) Oto mały Archibald przygląda się podczas spaceru ptakom na niebie. Rozmawia z tatą o tym, skąd i dokąd te ptaki latają. W głowie chłopca rodzą się pytania: czy i on kiedyś będzie mógł się wybrać tak daleko… i co, gdy zacznie mocno wiać, albo zaleją go fale, albo… nadejdzie noc, strach, nuda. Co, gdy się zgubi, albo zwyczajnie zacznie się nudzić, tęsknić, smucić?
Żadne z tych pytań nie pozostanie bez odpowiedzi.

Co mi powiedział tata – fale

Fragment recenzji z bloga Dżin z tomikiem:

Książka Astrid Desbordes i Pauline Martin Co mi powiedział tata jest opowieścią o mądrym, wspierającym rodzicielstwie, o pokazywaniu dzieciom, jak korzystać ze skrzydeł przy jednoczesnym mocnym zakorzenieniu w rodzinie. Pytania Archibalda i odpowiedzi jego taty można potraktować dosłownie, jednak pełny obraz sytuacji daje jedynie odczytanie metaforyczne. Wtedy daleka podróż, o której marzy mały Archibald, będzie po prostu dorastaniem, a błoto czy szeroka rzeka, które zatrzymają chłopca, okażą się problemami dnia codziennego, z którymi każdy będzie się musiał zmierzyć. Najważniejsze jest jednak, by wiedzieć, że z każdej sytuacji da się znaleźć wyjście i że czasami to właśnie trudności sprawiają, że doceniamy prozę i nudę życia.

Co mi powiedział tata – pies

Co mi powiedział tata
tekst: Astrid Desbordes
ilustracje: Pauline Martin
tłumaczenie: Paweł Łapiński
Seria: Miłość
Wydawnictwo Entliczek

ISBN: 978-83-63156-27-5
oprawa twarda
liczba stron: 44
format: 20 x 23,5 cm
rok wydania: 2018

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl