EKO pakiet: Śmieci, Plastik, Woda, Ocieplenie klimatu, Strajk, Energia, Razem uratujemy świat! - dowiedz się więcej o naszej planecie

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 24 godziny
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 166,90 zł

Cena regularna: 278,30 zł

166.90
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 278,30 zł
ilość zestaw

towar niedostępny

więcej o książce:

Jak rozmawiać z dziećmi o zmianie klimatu, jak edukować je ekologicznie? 

Z naszymi książkami nie popadniesz w czarne scenariusze przyszłości tylko opowiesz o tym, co możemy zrobić dla planety i dla samych siebie. 

Pakiet siedmiu ekologicznych książek, które znajdziesz w zestawie:

+ GRATIS - książka niespodzianka

Książki z rabatem 40%. Wartość zestawu to 278,3 zł - tylko u nas kupisz za 166,9 zł  


Fragment recenzji z bloga Przystanek Rodzinka

Młodym obywatelom Ziemi potrzeba edukacji ekologicznej, szczególnie teraz, gdy świadomość nieodwracalnych zmian klimatycznych nie napawa optymizmem. Są potrzebne zwłaszcza książki dla dzieci o ekologii, klimacie i przyrodzie, które nie skupiają się na przytłaczającej wizji dotyczącej życia na naszej planecie, ale rozbudzają drzemiące w dzieciach poczucie sprawczości i wiarę w skuteczne działanie jednostki. Przedstawiam wartościowy pakiet 5 takich publikacji.

„Plastik fantastik?” to wciągająca książka dla najmłodszych...

na temat roli fantastycznego, ale i jednocześnie z roku na rok coraz bardziej kłopotliwego plastiku w naszym życiu. Jest lekturą wartościową merytorycznie, zwięzłą treściowo i okraszoną oszczędnymi (nawiązującymi do stylistyki plakatu i broszur informacyjnych) kolorowymi ilustracjami.

Edukacyjny wymiar książki „Woda”...

nie kryje się w zastraszaniu, ale w czytelnie opisywanych pomysłach dotyczących zapobiegania niekorzystnym zmianom (np. hydroenergetyka) i jasno przedstawianych i możliwych do realizacji przez każdego człowieka (w tym dziecko) propozycjach pozwalających oszczędzać wodę.

„Ocieplenie klimatu” to kompendium wiedzy...

z zakresu oddziaływań pomiędzy człowiekiem a środowiskiem. Kilkanaście rozkładówek zwięźle, krok po kroku, przystępnie i na konkretach tłumaczy nadmierną emisję gazów cieplarnianych. Podczas lektury, choć nie wypowiedziane wprost, powraca kluczowe pytanie — jak Ty zmieniasz na lepsze klimat Ziemi? Czy stać Cię na te kilka drobnych wyrzeczeń?

Autorka książki „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” podaje konkretne przykłady...

skutecznej walki z nadmiarem odpadków. Skupia się na codziennych czynnościach i nawykach (zakupy robić zawsze z listą i swoimi torbami, nie kupować na zapas, rezygnować z reklamowych gazetek i rozdawanych gadżetów, kupować produkty trwalsze zamiast jednorazowych bubli) oraz przestrzeni własnego domu, ogródka lub osiedla (np. stosować wymianę zabawek i książek ze znajomymi, papieru używać dwustronnie, zorganizować własny kompostownik). Proste działania każdego mogą uchronić naszą Ziemię przed ekologiczną katastrofą.

„Strajk” to z kolei...

książka pełna sprzeczności, antagonizmów i zestawień — doskonale i mądrze przemyślanych podczas planowania, pisania i rysowania.

 

PLASTIK FANTASTIK? 
Eun-Ju Kim & Ji-Won Lee

Czy potraficie wyobrazić sobie nasze życie bez plastiku? Ludzie zużywają go ponad 300 milionów ton rocznie i liczba ta stale rośnie!

Dzięki tej książce dowiecie się, jak rozsądnie używać tworzyw sztucznych, aby uchronić Ziemię przed plastikową powodzią!

PLASTIK FANTASTIK to pierwsza tego typu publikacja dla młodych czytelników, która tak atrakcyjnie i wyczerpująco opowiada historię powstania plastiku oraz jego popularności, a w końcu szkodliwej nadprodukcji. Ogrom plastikowych śmieci szkodzi środowisku naturalnemu oraz zagraża równowadze ekologicznej na Ziemi. W tej książce znajdziemy nie tylko sporą dawkę wiedzy o tworzywach sztucznych (przystępnie napisaną oraz kolorowo zilustrowaną przez koreańskich autorów), ale też praktyczne porady oraz inspirujące pomysły na ograniczenie codziennego zużycia plastiku.

Polecamy dla dzieci 5+


Więcej o książce Plastik fantastik >

zanieczyszczenie mórz i oceanów

Segregacja

cena detaliczna: 34,90 zł
ISBN 978-83-62965-71-7
oprawa twarda
liczba stron: 40
rok wydania: 2019

ŚMIECI
Gerda Raidt

Śmieci. Wytwarzamy ich tak dużo, że możemy je znaleźć nie tylko na wysypiskach czy w spalarniach, ale i w lasach, w oceanach, w kosmosie, na Księżycu, a nawet na Marsie! Czy wiecie, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

Książka ŚMIECI dostała nagrodę główną oraz tytuł MĄDREJ KSIĄŻKI ROKU 2019!

Mądra książka roku logo

 

Żyjemy w czasach nadprodukcji i konsumpcjonizmu - ciągle kupujemy za dużo. Do tego dochodzi jednorazowy plastik, którego wytwarzamy i zużywamy miliony ton rocznie. A plastik to tworzywo sztuczne, które się niemal nie rozkłada. Jednym słowem wytwarzamy przeogromną ilość śmieci. 

Niepopularne współcześnie jest także naprawianie popsutych urządzeń, co jeszcze kilkanaście lat temu było standardem. Rzeczy miały starczać na wiele lat, a teraz zaledwie na kilka. Zwyczajnie nie opłaca się ich naprawiać, taniej jest kupić coś nowego, a stare wyrzucić. 

Jak więc obecnie ograniczyć ilość produkowanych śmieci? I czy recykling rozwiąże problem ich nadmiernej ilości? A może da się prowadzić życie całkowicie bezśmieciowe (zero waste)?

Z książki "Śmieci" dowiecie się nie tylko wszystkiego o śmieciach, ale też odkryjecie, jak skutecznie walczyć z ich nadmiarem, tak by uchronić naszą Ziemię przed ekologiczną katastrofą!

Polecamy dla dzieci 6+

Więcej o książce Śmieci >

Zero waste

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie – morze

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
cena detaliczna: 36,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-72-4
oprawa twarda
liczba stron: 96
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2019


WODA - Źródło życia
Ch. Steinlein, M. Scheier

Woda to najcenniejsza substancja na Ziemi! Zajmuje nie tylko trzy czwarte powierzchni naszej planety ale także z niej w dużej mierze składa się nasze ciało. Poznajmy ją lepiej.

Bez niej niemożliwe byłoby powstanie oraz rozwój życia na naszej planecie. Używamy jej codziennie, a nawet nadużywamy. Dzięki tej książce dowiecie się wszystkiego o wodzie: o jej wyjątkowych właściwościach i zastosowaniach, o pożytkach i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie. Bo woda jest naszym największym skarbem, którego musimy nauczyć się mądrze używać. 

Autorki zaskoczą czytelników ogromną ilością informacji o wodzie. Dowiemy się, ile wody przeciętnie zużywamy, a także jak dużo wody zawiera ludzkie ciało i jaka jest rola wody w organizmie. Kiedy i w jaki sposób pojawiła się woda na Ziemi (bo kiedyś nasza planeta byłą kulą ognia), a także w jaki sposób woda wpływa na pogodę. 

Polecamy dla dzieci 6+

Więcej o książce Woda - Źródło życia >

Woda_błękitna planeta

Woda_różne rodzaje

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
cena detaliczna: 36,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-78-6
oprawa twarda
liczba stron: 96
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2020


OCIEPLENIE KLIMATU
Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian

Czy zdążymy uchronić Ziemię przed klimatyczną katastrofą? I czy dzieci mogą pomóc dorosłym w walce z ociepleniem klimatu?

Odpowiedzi szukajcie w tej książce, bo przyszłość naszej planety zależy od każdego z nas! Może już wkrótce przyczynicie się do zmian ważnych dla całego świata?

W ciągu ostatnich 150 lat średnia temperatura na Ziemi wzrosła o 1 stopień, a za lat kilkadziesiąt może jeszcze wzrosnąć, co spowoduje podniesienie poziomu mórz wraz z zalaniem wielu nadbrzeżnych regionów oraz ucieczkę setek tysięcy ludzi z zagrożonych terenów!

Zmianę klimatu odczuwamy już prawie wszyscy – zimą pada mniej śniegu, a upalne lata są coraz bardziej uciążliwe. Coraz częściej występują też ekstremalne zjawiska pogodowe: powodzie, gradobicia, susze połączone z pożarami... Klimat zmienia się obecnie tak szybko jak nigdy wcześniej!

W czasach kiedy naukowcy biją na alarm, a młodzież organizuje strajki klimatyczne nie można być obojętnym na to, co dzieje się na świecie. I choć czasem ta wiedza jest niewygodna i trudna to lepiej mieć świadomość i podjąć jakieś działania.

„Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?” to popularnonaukowa książka, która omawia kwestie klimatyczne z wielu różnych perspektyw. Na początku autorki opowiadają o tym, czym jest klimat i co to są strefy klimatyczne. Potem przeczytamy o efekcie cieplarnianym i o cyrkulacji powietrza na Ziemi. Dowiemy się też, jaka działalność człowieka ma negatywny wpływ na wzrost temperatury i co z tego wynika.
Bez zbędnego straszenia autorki skupiają się na tym, co każdy z nas może zrobić dla zmian.

Ocieplenie klimatu 8+

Więcej o książce Ocieplenie klimatu >

Ocieplenie klimatu

Ekstremalne zjawiska pogodowe

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
cena detaliczna: 36,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-76-2
oprawa twarda
liczba stron: 96
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2020 

 

STRAJK
Eduarda Lima

STRAJK w bardzo prosty, a zarazem przejmujący sposób przedstawia najmłodszym czytelnikom problem zanieczyszczenia środowiska, nadmiaru śmieci oraz plastiku.
Zwierzęta na całym świecie zawarły milczące porozumienie: nie tylko przestały się odzywać, ale także współpracować z człowiekiem! Na kuli ziemskiej nastała zupełna cisza... Rozpoczął się strajk zwierząt!

Szkodliwa dla Ziemi działalność człowieka doczekała się w końcu odpowiedzi ze strony zwierząt, które postanowiły zaprotestować i ogłosić własną formę strajku klimatycznego!

Polecamy dla dzieci 4+

Więcej o książce Strajk >> 

 

Strajk_ptak przestał śpiewać

Strajk_wieloryby

tłumaczenie: Marta Tychmanowicz
cena detaliczna: 34,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-80-9
oprawa twarda
liczba stron: 36
format: 18,5 x 24 cm
rok wydania: 2021, Warszawa

 

RAZEM URATUJEMY ŚWIAT 
Gerda Raidt

Czy nasze codzienne wybory mają wpływ na życie na Ziemi i na losy samej Ziemi? Co możemy zrobić, żeby nasz świat był lepszym miejscem do życia oraz żeby ocalić naszą planetę przed ekologiczną katastrofą?

Autorka stawia czytelnikom liczne pytania, pokazując codzienne sytuacje, zachęca nas do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby nasza przyszłość była lepsza. Równocześnie proponuje rozwiązania, które pomogą uchronić naszą planetę przed ekologiczną katastrofą. A więc zacznijmy razem działać już dzisiaj!

Razem uratujemy świat

Las deszczowy

RAZEM URATUJEMY ŚWIAT!
...czyli co możemy zrobić, żeby ocalić Ziemię i nas samych

Gerda Raidt

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
cena detaliczna: 44,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-67356-04-6
oprawa twarda
liczba stron: 112
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2022
Oprawa: twarda

ENERGIA. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna, czyli przewodnik po świecie pełnym energii.

Christina Steinlein, Anne Becker

Energia we wszechświecie jest niewidzialna i wszechobecna! Jest nie tylko niezbędna do życia wszystkim organizmom żywym, ale też do funkcjonowania całego kosmosu!

Energia ma wiele postaci, ciągle też ulega przemianie – jest fascynującą właściwością naszego świata, na którą rzadko zwracamy uwagę, a bez której nic nie mogłoby zaistnieć.

Ogromny postęp cywilizacyjny dokonał się dzięki temu, że człowiek nauczył się pozyskiwać energię z surowców kopalnych (węgiel, ropa, gaz) oraz ze źródeł odnawialnych (Słońce, wiatr, woda). Powstały elektrownie węglowe, wiatrowe, słoneczne, wodne i atomowe!

Jednak z tym postępem wiążą się też zagrożenia (m.in. kryzys energetyczny, wyczerpanie złóż surowców kopalnych, ocieplenie klimatu), z którymi musimy sobie poradzić. Ta książka to małe kompendium wiedzy o energii, które pomoże nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat!

Energia_co jemy

Energia_2

ENERGIA. Niewidzialna, niezbęna i wszechobecna, 
czyli przewodnik po świecie pełnym energii.

Christina Steinlein
Anne Becker

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
konsultacja merytoryczna: Lech Nowicki
cena detaliczna: 44,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-67356-05-3
oprawa twarda
liczba stron: 96
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2022

 

+ GRATIS

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Opinie o książce (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl