MOJA MŁODSZA SIOSTRA - o więzi pomiędzy rodzeństwem, Astrid Desbordes & Pauline Martin, książka dla dzieci 3+

dostępność: brak towaru
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Subtelnie i z humorem o wyjątkowej więzi, która łączy rodzeństwo. Druga część bestsellerowej serii „Miłość” przetłumaczonej na 20 języków.

„Pewnego dnia rodzice powiedzieli mi, że będę miał siostrzyczkę. Nie przypominam sobie, żebym ich o nią prosił”. Tymi słowami Archibald wita nas na pierwszych stronach kolejnej książki duetu Pauline Martin i Astrid Desbordes. Autorki wracają do bohatera „Miłości”, któremu przypadła w życiu nowa rola – został starszym bratem. Pojawienie się młodszej siostry budzi w nim ciekawość, ale też wątpliwości. Choć Archibald bywa o młodszą siostrę zazdrosny, to jednak częściej jest wobec niej czuły i kochający. Ostatecznie jest też bardzo dumny ze swojej nowej roli, bo najfajniejsze w posiadaniu młodszej siostry jest to, że Archibald może być jej starszym bratem!

Moja młodsza siostra – niewidoczna

Fragment recenzji z bloga Tygrysiaki.pl:

Moja młodsza siostra to kolejna po „Miłości” zachęta do rozmowy z dzieckiem, wniknięcia w rodzinne relacje i przygotowania je na nadchodzące zmiany. Czasem też po prostu do pośmiania się z tego, jak wygląda życie z młodszym rodzeństwem. (...) Astrid Desbordes kolejny raz z niezwykłą wrażliwością przedstawia ten ważny moment z dziecięcej perspektywy. Nie ma tu wybuchu radości, który miałby przekonać małego czytelnika, że właściwą reakcją jest wielka radość. Dla małego dziecka młodsze rodzeństwo, które dopiero się narodzi, jest abstrakcją. Czymś, czego nie ma, a mimo to wszyscy o tym mówią. (...) Piękne jest to, że autorka zdecydowała się poświęcić aż dwie strony odrzuceniu. Zauważcie, że nie ma tutaj ckliwej opowieści o tym,  jak starsze dziecko pomaga opiekować się młodszym. Nie ma tego, jak asystuje przy kąpieli albo jak podaje czystą pieluszkę czy grzechotkę. Nie ma wspólnego spaceru z wózkiem. Nie ma nic, co miałoby stanowić przeciwwagę dla jego trudnych uczuć i sprawić, że poczuje się potrzebne poprzez zaangażowanie przy opiece nad niemowlakiem.
W ten sposób autorka z ilustratorką dają nam szansę, by w pełni skupić się na tym, co odczuwa starsze dziecko. By zaakceptować te emocje, a nie odwracać od nich uwagę.

Moj młodsza siostra – wojna

Fragment recenzji z bloga Poczytaj dziecku:

„Moja młodsza siostra”, podobnie jak wydana przez Entliczka w 2016 roku „Miłość” tego samego duetu autorskiego, to pełna pozytywnego wydźwięku opowieść o bliskości i relacjach najbliższymi. Astrid Desbordes, znana polskim czytelnikom także z historii o wiewiórku Edziu, potrafi mistrzowsko opowiadać o uczuciach – lakonicznie, wzruszająco, ale i z humorem.

Ilustracje Pauline Martin, tworzone w oszczędnej, ale bardzo ciepłej, pastelowej palecie barw, są czytelne, przyjazne i zabawne. Bardzo łatwo, nawet małemu dziecku, odczytać z nich różnorodne emocje bohaterów. Ten duet autorsko-ilustratorski wspaniale się uzupełnia, tworząc spójne, przemyślane, nieprzegadane książki o najważniejszych w życiu sprawach.

Moj młodsza siostra – siostrzyczka

MOJA MŁODSZA SIOSTRA

tekst: Astrid Desbordes
ilustracje: Pauline Martin
tłumaczenie: Paweł Łapiński
seria: Miłość
Wydawnictwo Entliczek

ISBN 978-83-63156-22-0
oprawa twarda
liczba stron: 36
format: 20 x 23,5 cm
rok wydania: 2017

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl