ENERGIA. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna czyli przewodnik po świecie pełnym energii - Ch. Steinlein, A. Becker

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 48 godzin
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 35,00 zł

Cena regularna: 44,90 zł

35.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Energia we wszechświecie jest niewidzialna i wszechobecna! Jest nie tylko niezbędna do życia wszystkim organizmom żywym, ale i funkcjonowania całego kosmosu!

Energia ma wiele postaci, ciągle też ulega przemianie – jest fascynującą właściwością naszego świata, na którą rzadko zwracamy uwagę, a bez której nic nie mogłoby zaistnieć.

Ogromny postęp cywilizacyjny dokonał się dzięki temu, że człowiek nauczył się pozyskiwać energię z surowców kopalnych (węgiel, ropa, gaz) oraz ze źródeł odnawialnych (Słońce, wiatr, woda). Powstały elektrownie węglowe, wiatrowe, słoneczne, wodne i atomowe!

Jednak z tym postępem wiążą się też zagrożenia (m.in. kryzys energetyczny, wyczerpanie złóż surowców kopalnych, ocieplenie klimatu), z którymi musimy sobie poradzić. Ta książka to małe kompendium wiedzy o energii, które pomoże nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat!

W serii ukazały się także: ŚMIECI. Najbardziej uciążliwy problem na świecie, WODA – źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na Ziemi, OCIEPLENIE KLIMATU. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?, Razem uratujemy świat czyli co możemy zrobić, żeby ocalić Ziemię i nas samych (już wkrótce).

 

Co to jest energia?

Fragment recenzji z bloga Miss B

To nie jest książka poświęcona tylko elektryczności, ale energii w szerszym ujęciu. Zawiera naprawdę dużo informacji z nią związanych, sięgających różnych dziedzin naszego życia. Zaczynając od roślin i żywych organizmów na sprzętach codziennego użytku i ekologii kończąc. Czy rozwój technologiczny i wzmożone zapotrzebowanie na energię elektryczną jest przekleństwem naszej planety?

Wg mnie to must read każdego dziecka (a i dorosłym też by się przydało). Polecam serdecznie uczniom początkowych klas szkoły podstawowej. Wiedza tu zebrana zaprezentowana jest w bardzo przystępny sposób, uzupełniona świetnymi ilustracjami i grafikami. Podoba mi się szerokie zaprezentowanie tematu i podpowiedzi, które pomogą oszczędzać energię, nie tylko tą z domowego gniazdka.

Energia z pożywienia

Fragment recenzji z bloga Bajkochłonka:

(...) Podczas opisywania np. sposobów pozyskiwania ropy, przy okazji symbolicznie zostają poruszone kwestie polityczne i społeczne, co uważam za bardzo cenne.

Bardzo wiele miejsca w książce zajmuje jednak przede wszystkim kontekst ekologiczny. To jak odpowiedzialne jest pozyskiwanie energii i jak ważny jest wybór odpowiedniego źródła z którego czerpiemy paliwo do naszych urządzeń, powinno stanowić klucz w codziennym postępowaniu.

Autorki przedstawiają nowoczesne rozwiązania energetyczne, które mogą zapobiec wielu katastrofom i jednocześnie nie wiążą się z naszymi zbyt dużymi wyrzeczeniami. Z drugiej strony poznanie prostych sposobów na oszczędzanie energii, które zostały spisane na jednej z rozkładówek, pozwolą nie tylko na zgromadzenie pewnych oszczędności, ale i przysłużą się naszemu zdrowiu oraz samopoczuciu!

Jak powstaje prąd? 

Fragment recenzji z bloga Made by Bibi:

Super przystępne i bogate w informacje nt. energii kompendium wiedzy, bogato ilustrowane i graficznie ciekawe. Wiele wyjaśnia i pokazuje jak coś działa, np. jak powstaje prąd, w jaki sposób transportuje się energię elektryczną i dostarcza do naszych domów. Fascynujące i potrzebne, by wiedzieć więcej, umieć rozumnie korzystać z dóbr, które powstają dzięki wykorzystaniu energii i przede wszystkim pokazuje zyski z oszczędzania, rezygnowania z kolejnych rzeczy, by zasobów wystarczyło dla naszych i kolejnych pokoleń. I to jest najważniejsze przesłanie tej książki: umieć rezygnować z kupowania, by nie zużywać kolejnych surowców i nie generować kolejnych kosztów produkcji, do której potrzebna jest energia, prąd, woda!

 

Elektrownie jądrowe

Rodzaje energii

Energia

Uchodźcy klimatyczni

ENERGIA. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna czyli przewodnik po świecie pełnym energii.

Christina Steinlein
Anne Becker

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
konsultacja merytoryczna: Lech Nowicki
cena detaliczna: 44,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-67356-05-3
oprawa twarda
liczba stron: 96
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2022

 

Książki ekologiczne

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (7)

13 grudnia 2022

To rewelacyjny przewodnik po świecie energii. W prosty, ale ciekawy sposób tłumaczy wszelkie pojęcia związane z energią. Dowiemy się skąd czerpie się energię. Jak szybko się ją zużywa. Mnóstwo ilustracji, ciekawostek. Lubię książki naukowe, które prostym językuem przekazują ważne treści i ta książka się właśnie do takich zalicza

23 grudnia 2022

„Energia. Przewodnik po świecie pełnym energii” to idealna książka do zgłębienia tematyki energetycznej. Czy Wasze dzieci zadały Wam już pytanie skąd jest prąd i co to jest prąd? Jeśli tak to zdecydowanie polecam Wam tą publikację. Dowiecie się z niej przede wszystkim, że energia istnieje od zawsze. Każda roślina, zwierzę i każdy człowiek z niej korzysta. Autorka opisuje w przystępny sposób między innymi takie zagadnienia jak: - pozyskiwanie energii - Powstawanie prądu i jego transportowanie - Brak dostępu do energii elektrycznej - Do czego potrzebna jest energia - Czym były kiedyś węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny - Ogrzewanie I jeszcze sporo innych zagadnień. Jak zwykle jest świetnie wydana, ma twardą oprawę, ciekawe ilustracje i gruby papier. Mimo bardzo dużej ilości zagadnień książka nie przytłacza wiedzą a porządkuje ją i wzbogaca.

30 grudnia 2022

"Przewodnik po świecie pełnej energii" to książka, która temat energii traktuje kompleksowo. Zachęca do szczegółowego zgłębienia problemu i jednocześnie otwiera oczy na pewne kwestie związane z tym, co obecnie dzieje się z dostępnością prądu. Bogato zilustrowana, z mnóstwem ciekawostek przeznaczona dla małych czytelników, powinna stać się obowiązkową pozycją dla dorosłych.

18 stycznia 2023

Energia nieustannie nam towarzyszy. To dzięki niej możemy jeździć na rowerze, biegać, pływać i tańczyć. To ona napędza nasze mięśnie do działania. W czasie odpoczynku nasze ciało również jej potrzebuje. Bez ustanku pracuje przecież serce i inne narządy. Dzięki energii działają wszelkie elektroniczne sprzęty w naszych domach. Energia zapewnia nam ciepło w zimowe dni. Ciekawy przewodnik po świecie energii ukazał się nakładem Wydawnictwo Babaryba "Energia. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna" autorstwa Christiny Steinlein to książka dedykowana młodym czytelnikom, która pomaga zrozumieć świat. Autorka tłumaczy w niej różne zagadnienia dotyczące energii. Opisuje czym ona jest, skąd pochodzi oraz w jaki sposób na przestrzeni tysięcy lat człowiek nauczył się ją pozyskiwać i wykorzystać dla własnych celów. Szczegółowo wyjaśnia jak powstały złoża energetyczne, takie jak ropa naftowa i węgiel kamienny oraz w jaki sposób z ich udziałem wytwarza się m.in. energię elektryczną w elektrowniach. Autorka zwraca uwagę na zmiany klimatyczne wywołane działalnością człowieka, zwane efektem cieplarnianym. Nie została pominięta kwestia odnawialnych źródeł energii i sposobów jej pozyskiwania. Bogatej w ciekawostki treści towarzyszą liczne ilustracje autorstwa Anne Becker. Książka jest przemyślana, przejrzysta i bardzo ciekawa. Poszerza wiedzę, a tym samym także słownictwo. Warta jest naszej czytelniczej uwagi.

20 stycznia 2023

Energia skąd się bierze ? Co dzięki niej mamy ? Czy jest wszędzie ? Z pewnością jest niewidzialna, znajduje się nawet w nas samych. Wszędzie na swojej drodze spotykamy energię, a to idąc ulicą wchodząc do sklepu czy siedząc wygodnie na kanapie w domu. „Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna energia przewodnik po świecie pełnym energii”- Na świecie dzięki ludzkiemu postępowi powstało wiele elektrowni, które pozyskują energię. Człowiek na przestrzeni lat nauczył się wykorzystywać węgiel, ropę czy gaz. Oczywiście nie zawsze tak było, ale zawsze energia była obecna w świecie. Z tej książki dowiecie się np. Jak powstaje prąd, jak wyglada wydobycie ropy naftowej, jakie zagrożenia niosą za sobą powstałe elektrownie i wiele wiele ciekawych rzeczy. Uwielbiam całą serię, każda z książek przestawia inny bardzo ważny temat, który zaciekawi dziecko jak i rodzica. Zachęcam do sięgnięcia po te cudowne pozycje.

21 lutego 2023

Zagadnienia z zakresu edukacji ekologicznej przedstawiono tutaj w bardzo ciekawy i przystępny dla dziecka sposób. Autorzy wykorzystując moc obrazu oraz przytaczając ciekawe przykłady (wzięte z życia) zaprezentowali ten temat w sposób przystępny i zrozumiały dla dzieci w wieku szkolnym. Dowiadujemy się zatem jak powstał prąd i jak dociera on do naszych domów, czym jest fotosynteza, jak ważną rolę na świecie odgrywają złoża węgla i ropy naftowej (ale też jaką potrafią być kartą przetargową w relacjach politycznych), ale co najważniejsze – poznajemy sposoby na oszczędzanie energii. Polecam

22 kwietnia 2023

Energia jest niezbędna i to pod naprawdę wieloma względami. Bez niej nie byłoby nic, nie dałoby się żyć, a także ułatwia nam życie w wielu jego aspektach. Można ją pozyskiwać na wiele różnych sposobów, jednak nie wszystkie wpływają pozytywnie na środowisko, a także na nas samych. Dlatego warto zgłębiać o niej wiedzę, a także o tym, jak z niej korzystać, a jednocześnie nie szkodzić innym. W książce znajdziemy wiele informacji o energii. Dowiemy się czym, tak naprawdę jest, jak powstaje, do czego jest niezbędna, o kryzysie energetycznym i wiele więcej. Moim zdaniem doskonale wyczerpuje temat, a po zapoznaniu się z jej treścią nie musimy już szukać innych pozycji, aby swoją wiedzę uzupełnić. Napisana jest pod dziecko. Co przez to rozumiem? Tekst nie jest bardzo skomplikowany, co zachęca naszą pociechę do słuchania, a starsze do samodzielnego czytania. Napisany jest różną czcionką, poparty ilustracjami, rysunkami, a nawet na niektórych stronach w formie komiksu. Wizualnie książka jest świetna. Kolorowe strony, duże, ciekawe, niebanalne ilustracje – to wszystko sprawia, że z przyjemnością się ją ogląda, a także zachęca do poznania treści. „ENERGIA. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna, czyli przewodnik po świecie pełnym energii” to świetna książka dla dzieci, dzięki której energia przestanie mieć dla nich tajemnice. Z przyjemnością polecam. Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl