OCIEPLENIE KLIMATU. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? książka ekologiczna dla dzieci 8+

Ocieplenie klimatu – okładka
  • promocja
  • nowość
dostępność: duża ilość
wysyłka w: 3 dni
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 30,00 zł 36,90 zł 30.00
ilość egz.

więcej o książce:

Czy zdążymy uchronić Ziemię przed klimatyczną katastrofą? I czy dzieci mogą pomóc dorosłym w walce z ociepleniem klimatu?

Odpowiedzi szukajcie w tej książce, bo przyszłość naszej planety zależy od każdego z nas! Może już wkrótce przyczynicie się do zmian ważnych dla całego świata?

W ciągu ostatnich 150 lat średnia temperatura na Ziemi wzrosła o 1 stopień, a za lat kilkadziesiąt może jeszcze wzrosnąć, co spowoduje podniesienie poziomu mórz wraz z zalaniem wielu nadbrzeżnych regionów oraz ucieczkę setek tysięcy ludzi z zagrożonych terenów!

Zmianę klimatu odczuwamy już prawie wszyscy – zimą pada mniej śniegu, a upalne lata są coraz bardziej uciążliwe. Coraz częściej występują też ekstremalne zjawiska pogodowe: powodzie, gradobicia, susze połączone z pożarami... Klimat zmienia się obecnie tak szybko jak nigdy wcześniej!

W czasach kiedy naukowcy biją na alarm, a młodzież organizuje strajki klimatyczne nie można być obojętnym na to, co dzieje się na świecie. I choć czasem ta wiedza jest niewygodna i trudna to lepiej mieć świadomość i podjąć jakieś działania.

„Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?” to popularnonaukowa książka, która omawia kwestie klimatyczne z wielu różnych perspektyw. Na początku autorki opowiadają o tym, czym jest klimat i co to są strefy klimatyczne. Potem przeczytamy o efekcie cieplarnianym i o cyrkulacji powietrza na Ziemi. Dowiemy się też, jaka działalność człowieka ma negatywny wpływ na wzrost temperatury i co z tego wynika.
Bez zbędnego straszenia autorki skupiają się na tym, co każdy z nas może zrobić dla zmian. 

 

Zmiany klimatu

 

SUsze i pożary

 

Morza i oceany

 

Protesty 


OCIEPLENIE KLIMATU

Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?

Kristina Scharmacher-Schreiber
Stephanie Marian

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
cena detaliczna: 36,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-76-2
oprawa twarda
liczba stron: 96
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2020

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (4)

1 lipca 2020

Wydawnictwo Babaryba całkiem niedawno wydało książkę "Ocieplenie klimatu". Nie jest to zwykła książka, jak może nam się wydawać. "Ocieplenie klimatu" to swego rodzaju kontynuacja wydanej rok temu pozycji pt.: "Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie", która zdobyła nagrodę Mądrej Książki Roku 2020 przyznawaną przez portal Mądre Książki oraz Uniwersytet Jagielloński."Ocieplenie klimatu" to książka, w której treść ma kluczowe znaczenie. Ta niesamowita pozycja skierowana do dzieci 8+ zadaje bardzo poważne pytania na temat naszej planety i tego, co się z nią dzieje. Czytając ją, zastanawiamy się, czy my, ludzie XXI wieku, damy radę uchronić jedyną, póki co, zdatną do życia planetę w Układzie Słonecznym od swego rodzaju zagłady i wyniszczenia. Czy za kilka lat nadmierne ocieplenie klimatu nie osiągnie swojego kulminacyjnego punktu i nie wysuszy wszystkich źródeł wody, a przy tym nie zamieni Ziemi w kolejną, nic niewartą Wenus?Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy właśnie w książce "Ocieplenie klimatu". Kiedy weźmiecie tę dosyć grubą, bo liczącą ponad 90 stron, książkę do ręki, dowiecie się, jak zmieniał się klimat naszej Ziemi na przestrzeni ostatnich lat, jakich niepokojących odkryć dokonali naukowcy i jak my, wykonując prawie każdą czynność, która wydaje nam się naturalna, wpływamy na pogorszenie klimatu na naszej planecie. Na samym wstępie książki czeka na nas charakterystyka planety, a z każdą kolejną stroną młody czytelnik dowiaduje się, jak wiele rzeczy ma wpływ na pogorszenie jej stanu. Natomiast na końcu, dostajemy listę rzeczy, które my, ludzie młodzi i starsi, a nawet dzieci, powinniśmy robić, by pomóc naszej planecie, a właściwie - by nie pogarszać bardziej jej stanu.Czytając tę książkę (trochę na głos córce, trochę po cichu, bo to jeszcze nie ten wiek), byłam pod wrażeniem, ilu rzeczy ja sama nie wiem i jak wiele ciekawostek przygotowały Kristina Scharmacher-Schreiber oraz Stephanie Marian dla młodych czytelników. "Ocieplenie klimatu" to fantastyczna lektura na temat tego groźnego zjawiska oraz nie lada gratka dla dzieci, które fascynują się różnymi zjawiskami na ziemi. W tej książce dziecko znajdzie bardzo dużo rzetelnej wiedzy przekazanej w taki sposób, że przekona nawet najbardziej opornego osobnika. Takie pozycje powinny znaleźć się nie tylko na bibliotecznej półce, ale również na szkolnej ławce jako dodatek do lekcji przyrody. Jest to must have dla wszystkich żądnych wiedzy ośmiolatków, a myślę że i młodsze starsze dzieci mocno się nią zainteresują.

9 lipca 2020

W tej właśnie książce znajdziecie wytłumaczenie zmian zachodzących na naszej Planecie. Gazy cieplarniane, które powstają ze spalania węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego, powodują ocieplenie Ziemi. Według wyliczeń naukowców wydobycie i spalenie tylko połowy światowych zasobów węgla spowoduje stopniową przemianę Ziemi w Wenus, gdzie temperatura wynosi aż 462 C! Fabryki, transport, produkcja tworzyw sztucznych, produkcja żywności (szczególnie pochodzenia zwierzęcego) generują duże ilości dwutlenku węgla. Ponieważ gazów cieplarnianych jest coraz więcej, to coraz więcej ciepła pozostaje na Ziemi. Topnienie lodowców i wiecznej zmarzliny pociągają za sobą konsekwencje. Wzrasta poziom wód w morzach i oceanach, podnosi się temperatura wody. Co minutę ludzie wycinają lasy o powierzchni 27 boisk piłkarskich! W niektórych częściach świata panuje niewyobrażalną susza, w innych wszytsko zalewają powodzie. Każdy z nas zostawia po sobie tzw. ślad węglowy - tym większy im więcej dwutlenku węgla powstanie w wyniku naszych codziennych wyborów. Może warto więc przesiąść się na rower lub wybierać komunikację miejską? Produkty spożywcze też warto wybierać lokalnie i sezonowo. Na końcu książki jest sporo podpowiedzi, co możemy robić, aby ochronić klimat na Ziemi. Małe kroki znaczą wiele, jeżeli tylko każdy podejmie choćby najmniejsze działanie.

29 lipca 2020

Ta książka jest wspaniała. Podejmuje ważny problem, wyjaśnia, z czego wynika i co możemy zrobić, dla naszej planety i dla siebie. Polecam. Ideał książki popularnonaukowej dla dzieci

30 lipca 2020

Ta książka to hit! Kolejna porcja wiedzy! Książka w twardej oprawie z pięknymi ilustracjami które zachęcają do czytania. Wiek 8+. To naprawdę mądra książka, zobaczcie kilka zdjęć z środka a poniżej troszkę o treści książki. _ W ciągu ostatnich 150 lat średnia temperatura na Ziemi wzrosła o 1 stopień, wydaje się niewiele prawda? Ale gdyby odnieść to do wieku ziemi to tempo jest ogromne. W książce dzieci ale i my dowiedzą się co nieco o porach roku, o strefach klimatycznych, po co jest termometr i barometr. Potem przeczytamy o efekcie cieplarnianym i o cyrkulacji powietrza na Ziemi. Dowiemy się też, jaka działalność człowieka ma negatywny wpływ na wzrost temperatury i co z tego wynika. Tak naprawdę prawie wszystko co robimy ma wpływ na środowisko, zostawiamy po sobie ślady węglowy. Ten ślad jest tym większy in więcej dwutlenku węgla powstaje w wyniku naszych decyzji zakupowych. Bardzo podobają mi się też proste sposoby które podają autorki na ograniczenie emisji gazów. Zielone dachy segregacja, domki dla owadów no i przede wszystkim, kupujmy to co potrzebujemny! ❤

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl