Opowieści Ziemi - baśnie, mity i legendy z różnych kultur w duchu edukacji ekologicznej, dla dzieci 5-9 lat, Casey & Wilson

dostępność: brak towaru
Cena: 37,00 zł 37.00
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Opowieści Ziemi to książka adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-9 lat), ich opiekunów oraz edukatorów, w oryginalny i twórczy sposób podejmująca tematykę edukacji ekologicznej.

Składa się na nią zbiór siedmiu tradycyjnych opowieści pochodzących z różnych kultur (od australijskich Aborygenów, przez ludy afrykańskie, indiańskie i azjatyckie, po Indie i Europę). Każda z nich na swój własny sposób opowiada o szczególnej relacji między nami a światem natury. Książka zawiera również propozycje ćwiczeń ekologicznych do samodzielnego wykonania, które pokazują, jak żyć w zgodzie z rytmem i prawami przyrody oraz jak opiekować się swoim miejscem na Ziemi. Opowieści są napisane żywym, obrazowym językiem, przeznaczonym do ustnego opowiadania. Ich dopełnieniem są barwne ilustracje, inspirowane sztuką rdzennych kultur.

Opowieści Ziemi – Kazachstan

Książka w wersji oryginalnej została wydana po raz pierwszy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi, ogłoszonego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 roku. Zdobyła liczne nagrody za propagowanie wśród najmłodszych czytelników zagadnień związanych z ekologią.

Opowieści Ziemi – Magiczny ogród

Książka jest wydrukowana na papierze z makulatury i ma certyfikat FSC.

Dochód ze sprzedaży książek przeznaczony jest na działalność statutową Musszelki, która jest także wydawcą książki.
(My jako Babaryba ją po koleżeńsku sprzedajemy)

Książkę polecają:

„Opowieści Ziemi” to legendy z czasów, gdy ludzie byli wrażliwi albo przynajmniej chcieli tacy być. Dzięki tej pięknej książce można odzyskać właśnie wrażliwość.

Adam Wajrak, współautor „Umarłego lasu”, „NieUmarłego lasu”, autor „Wilków”, „Lolka” i wielu innych książek

Uczenie dzieci, ale i dorosłych odpowiedzialności za siebie i innych powinno ukazywać współzależności, które występują we wszystkich aspektach życia. Uczenie takie daje podstawy, które budują w człowieku miłość i zrozumienie skomplikowanej sieci życia. Wydana pięknie przez Musszelkę książka „Opowieści Ziemi” spełniła te oczekiwania, które miałem wobec literatury uczącej, ale i budującej nasze związki z otaczającym światem. Polecam ją nie tylko nauczycielom i edukatorom, ale każdemu, dla kogo przyszłość Ziemi ma znaczenie.

Opowieści Ziemi – ptaki

Jacek Bożek, Klub Gaja

To jedna z najpiękniejszych i najlepszych książek, jakie ostatnio poznałem, polecam bardzo.

Mikołaj Golachowski, autor „Gąb, dziobów i nochali”, „Pup, ogonków i kuperków” i „Czochrałem antarktycznego słonia”

„Opowieści Ziemi” to jedna z najciekawszych książek poświęconych ekologii, jakie miałam okazję przeczytać. Wszystkie rozdziały czyta się z zapartym tchem, nie trącą nadmiernym dydaktyzmem, skłaniają do refleksji, przekazują wiedzę.

Magda Kwiatkowska-Gadzińska, Qlturka

Opowieści Ziemi – karmnik dla ptaków

Opowieści Ziemi
Dawn Casey, Anne Wilson
Wydawca: fundacja Musszelka
okładka miękka, lakierowana
książkę wydano na papierze z makulatury
liczba stron: 96
format: 20,5 x 25,5 cm

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl