Jeśli zastanawiacie się, jakie książki wybrać dla 2 latka to poniżej przedstawiamy nasze propozycje.
Dzieci w wieku 2 lat są bardzo ciekawe świata i chętnie eksplorują otoczenie, ucząc się, jak w nim działać. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie ale dwulatki zazwyczaj rozwijają swoją zdolność do mowy i języka, uczą się słów i zdań. Rozwijają także wyobraźnię i zdolność do myślenia abstrakcyjnego. Zaczynają formułować pierwsze wnioski na temat zjawisk i zachowań, dostrzegać związki przyczynowo skutkowe. Dlatego warto zadbać o to, aby książki dla 2-latka były dostosowane do jego etapu rozwoju.
Największym powodzeniem wśród rodziców i dzieci w wieku około 2 lat cieszą się książeczki obrazkowe tzw. picture booki. To książki bez tekstu nasycone mnóstwem historyjek, przedmiotów, sytuacji i bohaterów. To one pomogą zaspokoić nieustający głód poznawania nowych słów. Możemy je oglądać razem z dzieckiem nazywając różne rzeczy lub prosić dziecko aby je wyszukało. Ich duże formaty i sztywne strony są dla dzieci i atrakcyjne i gwarantują długi czas użytkowania. Pomogą budować słownictwo, rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość i koncentrację. A przy tym dzieci je uwielbiają!
Wśród książek wydanych przez Wydawnictwo Babaryba znajdziecie wiele odpowiednich dla Waszego 2-letniego malucha: łatwych w zrozumieniu, nasyconych kolorami i ciekawymi ilustracjami, a także zachęcających do interakcji i aktywnego udziału dziecka.
35,00 zł
Cena regularna:
39,90 zł
24,90 zł
29,00 zł
Cena regularna:
36,90 zł
19,90 zł
Cena regularna:
34,90 zł
10,47 zł
Cena regularna:
34,90 zł
24,90 zł
20,00 zł
Cena regularna:
32,00 zł
19,90 zł
Cena regularna:
32,00 zł
27,00 zł
Cena regularna:
35,00 zł
27,00 zł
Cena regularna:
32,00 zł
25,00 zł
Cena regularna:
29,90 zł
35,00 zł
Cena regularna:
44,90 zł
29,00 zł
Cena regularna:
44,00 zł
25,00 zł
Cena regularna:
29,90 zł
169,00 zł
Cena regularna:
281,30 zł
Oto przykłady najbardziej popularnych serii i książek dla 2-latków z naszego wydawnictwa:
-
„Auta” Stephana Lompa z bohaterami-zwierzątkami – ta wielkoformatowa, ilustrowana, kolorowa książka pozwoli maluchowi na poznawanie nowych słów, wyszukiwanie szczegółów i śledzenie historii postaci. Pozostałe w serii to: „Auta”, „Na budowie”, „Pociągi” i „Samoloty”.
-
„Auto moto” - wielkoformatowa, kolorowa książka w której znajdziemy nieco spokojniejsze i realistyczne ilustracje. Odpowiednia dla edukacji w duchu Montessori.
-
„Jedziemy na wycieczkę” - jedna z serii sześciu wielkoformatowych, kartonowych książek bez tekstu autorstwa Doro Gobel i Petera Knorra. Także odpowiednia dla edukacji Montessori ze względu na realistyczne ilustracje i masę szczegółów. Pozwala dzieciom na eksplorowanie różnych miejsc, które można odwiedzić, takich jak gospodarstwo, las czy jezioro.
-
„Naciśnij mnie” - światowy bestseller Herve Tulleta, w którym dziecko nie musi siedzieć i słuchać tylko interaktywnie bawić się z książką. Poprzez zupełnie nietypowe działania takie jak klaskanie do książki, naciskanie, dmuchanie na nią, przekręcanie jej dziecko jest w stu procentach zaangażowane w zabawę. Czytanie przez zabawę zachęca dwulatka do książek. Książka uczy się przy tym kolorów, liczenia do pięciu i stron lewo prawo.
-
„Kolory” - interaktywny bestseller Herve Tulleta, w którym dziecko poznaje kolory, odkrywa jaka barwa powstaje po ich połączeniu, kształtuje wyobraźnię i poczucie humoru, rozwija percepcję wzrokową.
-
„Pląsy rączki” - kolejna nietypowa propozycja od Herve Tulleta, w której nasz ruchliwy dwulatek może interakytwnie i dynamicznie bawić się z książką wykonując ruchy swoimi rączkami. Dzięki temu rozwija małą motorykę i poznaje nowe słowa.
-
„Brum brum. Pojazdy” - poznaje nazwy pojazdów i ich dźwięki, rozwija wymowę; dzięki zawartym w książce onomatopejom (dźwięki pojazdów) dwulatek rozwija słuch i zmysł fonetyczny.
-
„Kto prowadzi?” - ukochana przez dzieci książka zgadywanka, dzięki której 2-latek zgaduje kto prowadzi dany pojazd. I choć już po pierwszym czytaniu zna odpowiedzi to znakomicie się baw „zgadując” wielokrotnie. To daje mu poczucie pewności siebie i samozadowolenia. Uczy się też nazw pojazdów i dźwięków oraz poznaje niektóre angielskie słowa gdyż książka jest dwujęzyczna.
-
„Owocoemocje” - poprzez zabawnie wyrzeźbione warzywa i owoce 2-latek nauczy się nazywać i rozpoznawać emocje. W wieku 2-3 lat dziecko odkrywa i potrafi nazwać podstawowe emocje, takie jak radość, smutek czy gniew. Ważne, aby rodzice pomogli dziecku zrozumieć różne emocje, wyjaśnić, co je wywołuje i jak można sobie z nimi radzić.
-
„Kurczę blade” - klasyk. Zabawny wierszyk Wandy Chotomskiej z ilustracjami Edwarda Lutczyna w wersji polsko-angielskiej. Poprzez dynamiczną akcję i nasyconymi kolorowe ilustracje dziecko się nie nudzi tylko jest zaciekawione rozwojem akcji. Po kilku razach ma poczucie, że samodzielnie „czyta” wierszyk, gdyż tak łatwo zapada on w pamięć. Dwulatek uczy się poprzez dotyk, oglądanie i słuchanie, co sprzyja rozwojowi percepcji wzrokowej i słuchowej.
-
Jeśli planujesz zakup większej ilości książek polecamy zestaw Maluszek, w którym zebraliśmy książki odpowiednie dla dwulatka. Kupisz je z rabatem 35% płacąc za przesyłkę tylko raz.