Jeśli zastanawiacie się, jakie książki wybrać dla 2 latka to poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

Dzieci w wieku 2 lat są bardzo ciekawe świata i chętnie eksplorują otoczenie, ucząc się, jak w nim działać. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie ale dwulatki zazwyczaj rozwijają swoją zdolność do mowy i języka, uczą się słów i zdań. Rozwijają także wyobraźnię i zdolność do myślenia abstrakcyjnego. Zaczynają formułować pierwsze wnioski na temat zjawisk i zachowań, dostrzegać związki przyczynowo skutkowe. Dlatego warto zadbać o to, aby książki dla 2-latka były dostosowane do jego etapu rozwoju. 

Największym powodzeniem wśród rodziców i dzieci w wieku około 2 lat cieszą się książeczki obrazkowe tzw. picture booki. To książki bez tekstu nasycone mnóstwem historyjek, przedmiotów, sytuacji i bohaterów. To one pomogą zaspokoić nieustający głód poznawania nowych słów. Możemy je oglądać razem z dzieckiem nazywając różne rzeczy lub prosić dziecko aby je wyszukało. Ich duże formaty i sztywne strony są dla dzieci i atrakcyjne i gwarantują długi czas użytkowania. Pomogą budować słownictwo, rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość i koncentrację. A przy tym dzieci je uwielbiają!

Wśród książek wydanych przez Wydawnictwo Babaryba znajdziecie wiele odpowiednich dla Waszego 2-letniego malucha: łatwych w zrozumieniu, nasyconych kolorami i ciekawymi ilustracjami, a także zachęcających do interakcji i aktywnego udziału dziecka. 

książki dla wieku 2+

Najlepszy tata na świecie - Nathaniel H'Limi - książka nie tylko na Dzień Taty ! Najlepszy tata na świecie - Nathaniel H'Limi - książka nie tylko na Dzień Taty !
Wydawca: BABARYBA
Cena:

29,00 zł

Cena regularna: 36,90 zł

Najniższa cena: 36,90 zł
egz.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
NAD MORZEM - wakacyjna kartonowa książka dla dzieci, bez tekstu, nagradzani autorzy - Zullo & Albertine NAD MORZEM - wakacyjna kartonowa książka dla dzieci, bez tekstu, nagradzani autorzy - Zullo & Albertine
Wydawca: BABARYBA
Cena:

20,00 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
egz.
zobacz więcej
 • promocja
ROBOTY - kartonowa książka dla dwulatków, które kochają roboty, bez tekstu - Paweł Kłudkiewicz ROBOTY - kartonowa książka dla dwulatków, które kochają roboty, bez tekstu - Paweł Kłudkiewicz
Wydawca: BABARYBA
Cena:

19,90 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
egz.
zobacz więcej
 • promocja
NA RYNECZKU - Peter Knorr & Doro Gobel - duża książka obrazkowa, wizyta w ekologicznym gospodarstwie NA RYNECZKU - Peter Knorr & Doro Gobel - duża książka obrazkowa, wizyta w ekologicznym gospodarstwie
Wydawca: BABARYBA
Cena:

27,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 35,00 zł
egz.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
 • promocja
 • nowość
NA PLACU BUDOWY. Zawody maszyny i pojazdy - Peter Knorr & Doro Gobel - duża książka obrazkowa NA PLACU BUDOWY. Zawody maszyny i pojazdy - Peter Knorr & Doro Gobel - duża książka obrazkowa
Wydawca: BABARYBA
Cena:

27,00 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
egz.
zobacz więcej
 • promocja
TYDZIEŃ NA BUDOWIE - Timmers & Reidy - książka dla dzieci 3+ o pojazdach budowlanych i dniach tygodnia TYDZIEŃ NA BUDOWIE - Timmers & Reidy - książka dla dzieci 3+ o pojazdach budowlanych i dniach tygodnia
Wydawca: BABARYBA
Cena:

25,00 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
egz.
zobacz więcej
 • promocja
Moja mama - Mayana Itoïz - piękna, wyciszająca książka przygotowująca do snu - dla dzieci 3 + Moja mama - Mayana Itoïz - piękna, wyciszająca książka przygotowująca do snu - dla dzieci 3 +
Wydawca: BABARYBA
Cena:

19,90 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 34,90 zł
egz.
zobacz więcej
 • promocja
Pląsy rączki - książka aktywnościowa - Herve Tullet Pląsy rączki - książka aktywnościowa - Herve Tullet
Wydawca: BABARYBA
Cena:

35,00 zł

Cena regularna: 44,00 zł

Najniższa cena: 44,00 zł
egz.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
MEGA AUTOPAKIET - rabat 50%! 16 książek o pojazdach, pociągach, robotach i maszynach budowlanych + KURIER GRATIS! MEGA AUTOPAKIET - rabat 50%! 16 książek o pojazdach, pociągach, robotach i maszynach budowlanych + KURIER GRATIS!
Wydawca: BABARYBA
Cena:

248,05 zł

Cena regularna: 496,10 zł

Najniższa cena: 227,05 zł
egz.
zobacz więcej
 • promocja
KLIKNIJ MNIE! - Salina Yoon - interaktywna książka do zabawy KLIKNIJ MNIE! - Salina Yoon - interaktywna książka do zabawy
Wydawca: BABARYBA
Cena:

20,00 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
egz.
zobacz więcej
 • promocja

Oto przykłady najbardziej popularnych serii i książek dla 2-latków z naszego wydawnictwa:

 1. „Auta” Stephana Lompa z bohaterami-zwierzątkami – ta wielkoformatowa, ilustrowana, kolorowa książka pozwoli maluchowi na poznawanie nowych słów, wyszukiwanie szczegółów i śledzenie historii postaci. Pozostałe w serii to: „Auta”, „Na budowie”, „Pociągi” i „Samoloty”.

 2. „Auto moto” - wielkoformatowa, kolorowa książka w której znajdziemy nieco spokojniejsze i realistyczne ilustracje. Odpowiednia dla edukacji w duchu Montessori.

 3. „Jedziemy na wycieczkę” - jedna z serii sześciu wielkoformatowych, kartonowych książek bez tekstu autorstwa Doro Gobel i Petera Knorra. Także odpowiednia dla edukacji Montessori ze względu na realistyczne ilustracje i masę szczegółów. Pozwala dzieciom na eksplorowanie różnych miejsc, które można odwiedzić, takich jak gospodarstwo, las czy jezioro.

 4. „Naciśnij mnie” - światowy bestseller Herve Tulleta, w którym dziecko nie musi siedzieć i słuchać tylko interaktywnie bawić się z książką. Poprzez zupełnie nietypowe działania takie jak klaskanie do książki, naciskanie, dmuchanie na nią, przekręcanie jej dziecko jest w stu procentach zaangażowane w zabawę. Czytanie przez zabawę zachęca dwulatka do książek. Książka uczy się przy tym kolorów, liczenia do pięciu i stron lewo prawo.

 5. „Kolory” - interaktywny bestseller Herve Tulleta, w którym dziecko poznaje kolory, odkrywa jaka barwa powstaje po ich połączeniu, kształtuje wyobraźnię i poczucie humoru, rozwija percepcję wzrokową.

 6. „Pląsy rączki” - kolejna nietypowa propozycja od Herve Tulleta, w której nasz ruchliwy dwulatek może interakytwnie i dynamicznie bawić się z książką wykonując ruchy swoimi rączkami. Dzięki temu rozwija małą motorykę i poznaje nowe słowa.

 7. „Brum brum. Pojazdy” - poznaje nazwy pojazdów i ich dźwięki, rozwija wymowę; dzięki zawartym w książce onomatopejom (dźwięki pojazdów) dwulatek rozwija słuch i zmysł fonetyczny.

 8. „Kto prowadzi?” - ukochana przez dzieci książka zgadywanka, dzięki której 2-latek zgaduje kto prowadzi dany pojazd. I choć już po pierwszym czytaniu zna odpowiedzi to znakomicie się baw „zgadując” wielokrotnie. To daje mu poczucie pewności siebie i samozadowolenia. Uczy się też nazw pojazdów i dźwięków oraz poznaje niektóre angielskie słowa gdyż książka jest dwujęzyczna.

 9. „Owocoemocje” - poprzez zabawnie wyrzeźbione warzywa i owoce 2-latek nauczy się nazywać i rozpoznawać emocje. W wieku 2-3 lat dziecko odkrywa i potrafi nazwać podstawowe emocje, takie jak radość, smutek czy gniew. Ważne, aby rodzice pomogli dziecku zrozumieć różne emocje, wyjaśnić, co je wywołuje i jak można sobie z nimi radzić.

 10. „Kurczę blade” - klasyk. Zabawny wierszyk Wandy Chotomskiej z ilustracjami Edwarda Lutczyna w wersji polsko-angielskiej. Poprzez dynamiczną akcję i nasyconymi kolorowe ilustracje dziecko się nie nudzi tylko jest zaciekawione rozwojem akcji. Po kilku razach ma poczucie, że samodzielnie „czyta” wierszyk, gdyż tak łatwo zapada on w pamięć. Dwulatek uczy się poprzez dotyk, oglądanie i słuchanie, co sprzyja rozwojowi percepcji wzrokowej i słuchowej.

 11. Jeśli planujesz zakup większej ilości książek polecamy zestaw Maluszek, w którym zebraliśmy książki odpowiednie dla dwulatka. Kupisz je z rabatem 35% płacąc za przesyłkę tylko raz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl