warszawski pakiet: MAŁA KSIĄŻKA O GWARZE WARSZAWSKIEJ + JAK BUM CYK CYK + MIASTONAUCI

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 96,80 zł 96.80
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: BABARYBA
Kod produktu: warszawski pakiet
Pin It

Opis

zestaw 3 książek o tematyce warszawskiej dla małych i dużych czytelników:

1. MAŁA KSIĄŻKA O GWARZE WARSZAWSKIEJ - końcówka nakładu!

2. JAK BUM CYK-CYK. POWIEDZONKA WARSZAWSKIE

3. MIASTONAUCI - Tytus Brzozowski

cena detaliczna pakietu: 96,80zł

cena promocyjna: 70zł

 

MAŁA KSIĄŻKA O GWARZE WARSZAWKIEJ

Maria Mroux Bulikowska

„Wierzcie lub nie, ale mój dziadek był najprawdziwszym warszawskim cwaniakiem, czyli ulicznym urwisem. To on nauczył mnie, że Warszawa miała kiedyś swój własny język, czyli gwarę warszawską, swoje piosenki, wierszyki i powiedzonka. Była zupełnie innym miastem niż to, które znamy dzisiaj. Jeśli chcesz, trochę Ci o niej opowiem...”. Tak zaczyna się ta rysunkowa opowieść o tym jak się nosić i mówić po warszawsku. Książka do czytania i kolorowania!

Maria „Mroux” Bulikowska (ur. 1987)
Rysowniczka i tłumaczka.
Lubi Żoliborz i cynaderki.
Laureatka konkursu Polish Children's Design Award 2012
za projekt książki o gwarze warszawskiej.

"Mała książka o gwarze warszawskiej" dostała wyróżnienie w kategorii Kultura w konkursie Świat Przyjazny Dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2014 roku.

premiera: 10.10.2013
stron 48, oprawa twarda
cena detaliczna: 34,90zł
ISBN 978-83-62965-05-2
format: 190mm x 268mm

APETYCZNA BLONDYNA Z ŻOLIBORZA!

- To ja ponad czterdzieści lat mam
zaszczyt gwarą się posługiwać i nie
zdaję sobie z tego sprawozdania?!
- Tak jest i aby uniknąć podobnego
pi kro pfo w stosunku wobec innych
osobistości, pani Maria Bulikowska, nawiasem
apetyczna blondyna z Żoliborza,
napisała podręcznik dla małoletnich.
- W celu?
- W celu zarobienia floty na cynaderki
oraz oświęcenia na okoliczność jak być
warszawiakiem, a nie chomątem z prowincji.
- Znakiem tego posuń się pan, panie Ambroży, poczytamy
razem. O czym pan
teraz studiujesz?
- O stołecznej gastronomii, patrz pan
jakie ładne rysunki: pulpety, katolik
z cebulką, pyzy…
- Panie Ambroży, jak tak patrze na
te obrazki to sobie myślę, czy nie
skoczyć po pół litra jakiejś pomocy
naukowej…
- Wreszcie pan gadasz jak człowiek,
weź pan jednakowoż od razu
litra, bo to dłuższe praktyki się
zapowiadają…
Poszłem i przyniosłem co trzeba,
z powodu dlaczego spędziłem
bardzo pouczającą niedzielę z
panem Ambrożym. Dodam również,
że po powrocie nasłuchałem się jeszcze
gwary w wykonaniu mojej odwrotnej
połówki…

Całość do przeczytania na blogu MOWA Z GROCHOWA

JAK BUM CYK-CYK. POWIEDZONKA WARSZAWSKIE

Maria MROUX Bulikowska

ISBN 9788362965090
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Format: 19,5 x 19,5 cm
Stron: 48
Cena detaliczna: 29,90zł (w tym 5% VAT)

Warszawy nic nie zdziwi!

Czy wiesz kim jest panienka z marymonckiej mąki, a kim cwaniaczek z miodem w uszach?
A co to znaczy mieć fiksum dyrdum albo przepraszam za pardą? 
I czy Czarny Roman to Rajzer Pompka?

JAK BUM-CYK-CYK! to mały leksykon najciekawszych warszawskich powiedzonek zebranych i zilustrowanych przez Mroux, autorkę „Małej książki o gwarze warszawskiej”. Pan Pierdziołka gdyby w stolicy żył, to by „Jak bum-cyk-cykiem” mówił!

Mroux (Maria Bulikowska) ilustruje książki i pisma nie tylko dla dzieci. Mieszka na Żoliborzu. Autorka „Małej książki o gwarze warszawskiej” oraz ilustratorka książek: „Pupy, ogonki i kuperki” i „Gęby, dzioby i nochale”.

 

MIASTONAUCI

Tytus Brzozowski

cena detaliczna 32 zł (w tym 5% VAT)
stron 14, oprawa całokartonowa
rok wydania 2017
format 23cm x 31,5-cm

ISBN 978-83-62965-46-5

Zostań MIASTONAUTĄ! Wyrusz w podróż po baśniowym mieście pełnym odniesień do architektury polskich miast. W tej pobudzającej wyobraźnię graficznej opowieści podążaj za chłopcem i pingwinem, którzy poszukują tajemniczej dziewczyny. Śledź dziesiątki architektonicznych szczegółów, przy okazji odnajdując poukrywane matematyczne zagadki...

Pobaw się w szukanie budynków i zagadek na stronie: miastonauci.pl 

MIASTONAUCI to wielkoformatowa książka obrazkowa (art-book) z twardego kartonu. Każda rozkładówka to intensywnie kolorowa miejska panorama, w której możemy doszukiwać się nawiązań do architektury m.in. Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania i wielu innych polskich miast.

TYTUS BRZOZOWSKI - jest architektem i akwarelistą. W swoich pracach pokazuje miasto marzeń: pełne zdobnych kamienic, wąskich ulic, strzelistych wież, poukrywanych symboli oraz intrygujących, surrealistycznych zdarzeń.

 fragment recenzji z bloga Wychowuje i testuje

Książka Miastonauci wielkoformatowa, kartonowa, z przepięknymi ilustracjami przykuwa spojrzenie malusińskich i tych dużo starszych. Jest rewelacyjna jeśli chodzi o ćwiczenie spostrzegawczości, uczy cierpliwości, skupienia i dokładności.

 fragment recenzji ze strony Kultura Liberalna:

...kolejne rozkładówki wypełniają romantyczne zegarkobudziki z wizerunkami oczu, szachy, szachownice, ekrany współczesnych smartfonów, latawce i fruwające czajniki. Trochę taki unowocześniony świat przypominający Krainę Czarów Alicji wykreowaną przez wykładowcę matematyki Charlesa Lutwidge’a Dodgsona, znanego nam jako Lewisa Carrolla. I tu pojawia się ciekawa paralela, gdyż twórca „Miastonautów” to architekt, dla którego matematyczne kombinacje zapewne nie stanowią problemu, a ścisły umysł autora przejawia się w precyzyjnie wyznaczonych kierunkach perspektywicznych, dokładności w przedstawianiu elementów fasad, w wykreślaniu brył stanowiących korpusy zabudowań. Jednocześnie pojawiają się elementy absurdu w pozbawianiu ciężaru budynków, w umiejscawianiu ciężkich kamienic na rachitycznie cieniutkich nogach, w odmawianiu budowli prawa do grawitacji. Autor równocześnie kreuje rzeczywistość pełną dziwacznych zdarzeń, jak choćby epizod sunących po niebie imbryków unoszonych przez podróżne balony...
...w mnogości szczegółów autor poukrywał zagadki do rozwikłania, co dla młodych poszukiwaczy może być ciekawą propozycją. Książka zmusza do uwagi i koncentracji w śledzeniu historii danych bohaterów. Mamy tu chłopca w długim pasiastym szaliku, który wraz z pingwinem poszukuje złotowłosej dziewczyny, mamy postacie kotoludów transportujących taflę białego kartonu, mamy człowieka z nutką, długoszyjną żyrafę, słonie i wiele innych bajkowych postaci i tajemnych znaków...

 

fragment recenzji z bloga Kobietnik.pl

...Nasza babcia nazywa takie książki-wyszukiwanki SAŁATKĄ i niektóre rzeczywiście mogą przyprawić o oczopląs... Gdy dodamy do tego szeroką gamę jaskrawych barw, wówczas efekt jest jeszcze mocniejszy;) Jeśli trochę obawiacie się takiego nagromadzenia bodźców, to lekarstwem na ten stan będą MIASTONAUCI!
NAUTA to marynarz, żeglarz i na podobieństwo takich właśnie wodnych podróżników będziemy przemierzać kolejne strony zapełnione widokami typowymi dla centrów wielkich miast. A choć jest tu dość tłoczno, to nie obawiajcie się chaosu! Wbrew stereotypowym przekonaniom widoki metropolii (takich nieco odrealnionych;)) działają bardzo kojąco.
Jeśli zajrzycie na stronę autora, zobaczycie malarsko przetworzone fragmenty miast, ciekawe budynki - ale z pewnością łatwe do zidentyfikowania dla znających dane obiekt. Nieco przetworzone lub zaskakująco połączone na jednej stronie zabytki znane globtroterom znajdziemy na kartach "Miastonautów" - ich tropienie da pewnie wiele satysfakcji nieco starszym odbiorcom.
Młodszych zachwycą bohaterowie - chłopiec i pingwin poszukujący tajemniczej dziewczyny, rozmaite zwierzęta pojawiające się na kartach książki, niezwykłe istoty. Miasta pną się w górę - i tak jest i w tym przypadku, może nawet jest to spotęgowane, bo budynki znajdują się ponad ziemią, unoszą się, fruną... Przygotujcie się na taki podniebny klimat;) - wiele tu ptaków (choć nie wszystkie latające), mnóstwo piłek podrzucanych w powietrze, zatrzęsienie baloników i balonów...
Oprócz tropienia śladów trojga bohaterów możemy ćwiczyć spostrzegawczość wyszukując elementy wskazane przez długobrodego pana w niebieskiej marynarce (zdarza się, że nawet trzydzieści jednego rodzaju!) - albo niespiesznie przekładając strony nacieszyć oczy niezwykłością tego baśniowego miasta...

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl