KUPISZ W ZESTAWIE_MÓJ NAJLEPSZY ELEMENTARZ - amerykański klasyk dla młodszych przedszkolaków - Richard Scarry

dostępność: trwale niedostępny
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Dzięki tej książce dzieci poznają mnóstwo nowych słów określających pory roku, części ciała, narzędzia, zwierzęta, a nawet zawody!  [Nakład wyczerpany]

Jest to znakomite przygotowanie do przedszkola oraz świetna książka na czas przedszkola – rozwija wyobraźnię, słownictwo i porządkuje wiedzę. Przy okazji czeka Was sporo zadań do wykonania: na lotnisku, na budowie, w szkole, w kuchni, na plaży, a także w zoo! Nauczysz się też alfabetu, kształtów oraz cyfr. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla najmłodszych! 

Dotychczas nakładem wydawnictwa Babaryba ukazały się następujące książki Richarda Scarry'ego: Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy (2016), Mój najlepszy elementarz (2017), Zawodowy zawrót głowy (2018), Kiedy przychodzi święty Mikołaj? (2020)

Książkę polecamy dzieciom od 2 roku życia. 

Uwaga! Mamy już ostatnie kilkadziesiąt egzemplarzy tego tytułu i nie planujemy dodruku. Jeśli chcesz kupić, to nie zwlekaj! (listopad 2022)

O Autorze:

Richard Scarry (1919–1994) to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Klasyk, na którego książkach wychowało się kilka pokoleń czytelników. Wydał blisko 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 mln egzemplarzy. Na ich podstawie powstało wiele animowanych seriali m.in. TROPICIELE ZAGADEK (MiniMini+), WESOŁY ŚWIAT RICHARDA SCARRY'EGO (TVP).

Mój najlepszy elementarz, blog Tylko dla mam:

„Ten elementarz świetnie nadaje się właśnie do aktywnego czytania. Sporo tu się dzieje, ale wszystko związane jest ze światem, który dziecko zna. Są tu pory roku, kolory, litery, liczenie i oczywiście słowa. Czytając wspólnie z dzieckiem pokazuj wyrazy, które czytasz. Pokazuj obrazki ilustrujące dany wyraz. A potem szukajcie tego wszystkiego w waszym otoczeniu. Wyciągnięcie obrazka z książki to wielka frajda dla małego czytelnika”.

Mój najlepszy elementarz – w kuchni

Recenzja z instagrama @ladne_kwiatki_czytaja

Co za skarbnica słownictwa i wiedzy!

Dla malucha i również przedszkolaka. Książeczki typu "moje pierwsze 100 słów" przy tym elementarzu się chowają. W nim jest kilkaset słów oraz zagadnienia typu pory roku, zawody, rodzaje pojazdów, liczby, litery, życie codziennie, posiłki, kolory.

Ilustracje zawierają mnóstwo szczegółów, dobre do ćwiczenia spostrzegawczości. Książka jest idealna do aktywnego czytania zarówno z maluchem jak i starszakiem.

Dodam jeszcze, że autor i ilustrator elementarza, to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów, który wydał blisko 250 tytułów książek dla dzieci.

Mój najlepszy elementarz – na plaży

Recenzja z instagrama MOJE CZYTADŁO

To skarbnica nowych słów, a podróżując po książce poznamy rodzaje narzędzi, święta, liczby, pory roku, litery alfabetu, rodzaje samolotów, zwierząt, przedmiotów codziennego użytku. Mnóstwo szczegółów zachęci  młodego czytelnika do oglądania, a także pobudzi spostrzegawczość.

Elementarz jest idealny dla przedszkolaków. Rozwinie i wzbogaci słownictwo. Ponad 70 stron cudownego oglądania! Można wracać i wracać do czytania, a za każdym razem wyjdziemy z inną porcją słów.
Zachęcamy gorąco!

Mój najlepszy elementarz – małe przedmioty, części ciała

Recenzja z bloga Maluszkowe inspiracje

Richard Scarry jest autorem i jednocześnie ilustratorem swoich książek. Wydał ich około 300, a ich nakład przekroczył 100 mln egzemplarzy. Do dziś stanowią podstawę wielu seriali animowanych i wciąż chętnie są czytane.

Jego książki skierowane są do najmłodszych i w prosty sposób objaśniają dzieciom otaczający świat. Ich bohaterami są zwykle antropomorficzne zwierzęta, a zabawne i kolorowe ilustracje doskonale trafiają do małych czytelników. Znajdziemy tu koty, króliki, szczury, świnki czy myszki, ubrane i wykonujące różne czynności. Styl ilustracji i prosty przekaz książek Richarda Scarry'ego przypadł do gustu dzieciom w wielu krajach, co szczególnie nie dziwi patrząc, jak niewiele było tego typu książek w latach 50-tych.

Każda z jego książek to znakomity materiał do wzbogacania dziecięcego słownictwa, do czego zachęcają zwierzęcy bohaterowie. „Mój najlepszy elementarz” został wydany ponad 50 lat temu.

Każda rozkładówka to zupełnie inny temat - mamy tu więc słownictwo związane z planem dnia, domem i gospodarstwem, czasem wolnym i zabawą, narzędziami, lotniskiem, sklepem, portem, leczeniem, codziennymi czynnościami, zwierzętami, rodzinnymi uroczystościami, wycieczkami, szkołą, zawodami, pojazdami, porami roku, częściami ciała czy cyrkiem (niestety ukazanym pozytywnie, ale nam ta rozkładówka służy jako materiał do rozmowy na temat losu cyrkowych zwierząt i tego, dlaczego uznajemy tylko cyrk, w którym występują ludzie). Tych tematów jest tu o wiele więcej, bo książka liczy aż 71 stron. Przyznacie chyba, że to naprawdę solidna porcja wiedzy dla malucha.

Mój najlepszy elementarz – na wycieczce

Mój najlepszy elementarz – łodzie i statki

Mój najlepszy elementarz – strażacy i ratownicy
 

MÓJ NAJLEPSZY ELEMENTARZ
Richard Scarry

cena detaliczna: 34,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-51-9
oprawa twarda
liczba stron: 68
format: 27,6 x 24 cm
rok wydania: 2017

 

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (4)

28 lutego 2021

Cudowna Książka poszerzająca zasób słów. Ilustracje są śliczne. Córka chętnie siada na łóżeczku i ogląda dopytując o nazwy przedmiotów których nie zna. Jestem zadowolona z zakupu. Polecam

22 października 2021

Ta książka wygląda tak uroczo, że ciężko oderwać od niej wzrok!

4 stycznia 2022

Kopalnia słówek dla maluchów! W środku znajdziecie setki nowych słów: pory roku, części ciała, narzędzia, zwierzęta, a nawet zawody. Przy okazji dla starszych dzieci mamy zadania do wykonania. To prawdziwa kopalnia wiedzy dla najmłodszych, a nawet dla rodziców, bo niektórych słów sama nie znałam. Do tego książeczka ma piękne ilustracje. Warto mieć ją w dziecięcej biblioteczce.

18 marca 2022

Książka pozwala najmłodszym zarówno zapoznać się z polskim alfabetem jak i wieloma innymi ważnymi tematami i zagadnieniami. Ilustracje są cudowne do czego zresztą autor zdążył nas już przyzwyczaić. Na każdej rozkładówce bardzo wiele się dzieje, jest tłoczno, a zwierzęcy bohaterowie wykonują najróżniejsze prace oraz bawią się wesoło. Samo ich oglądanie jest zajmujące i przyjemne i pochłania na długi czas. Na ich podstawie można tworzyć krótkie opowiastki, można bawić się w odnajdywanie szczegółów, można rozbudzać wyobraźnię i poszerzać słownictwo dzieci od najmłodszych lat. Jeżeli poszukujecie więc pierwszego elementarza dla swojego malucha wybór tej pozycji będzie naprawdę dobrym rozwiązaniem. W tej chwili jest to jedna z ulubionych lektur mojego czterolatka. Gorąco polecam ;)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl