Zęboszczotki - oswajanie mycia zębów z poczuciem humoru, katalog zwariowanych szczoteczek - Pittau & Gervais

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 3 dni
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Zapraszamy do zaczarowanego i zwariowanego świata szczoteczek do zębów. Poznaj absurdalne pomysły na szczoteczki dla bliźniaków, dla zapominalskich, dla hydraulika czy piekarza! Po lekturze tej książki każdy maluch śmiało sięgnie po swoją magiczną zęboszczotkę!

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda... tak się zaczyna nasza codzienna przygoda z myciem zębów.
Czy wiesz, czym myje zęby cukiernik, strażak, dentysta lub pianista?
A czym krokodyl, jeż, mucha lub królik?
Zapraszamy do zaczarowanego i zwariowanego świata szczoteczek do zębów.
Po lekturze tej książki każdy maluch śmiało sięgnie po swoją magiczną zęboszczotkę!

Przeczytaj, co o tej książce napisały blogerki:

Recenzja z bloga Matka tylko jedna

Nasz hit. Normalnie hit. Taki, że czasem mam dość tej książki, a rodzaje szczotek znam już na pamięć. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zachęcić dziecko do mycia zębów – właśnie o tym sposobie czytasz. Wiadomo, że problem mamy zawsze z tym, co nieoswojone, a różne rodzaje szczotek fajnie z problemem szczotkowania zębów oswajają. No i bawią, a przecież mycie zębów to fajna zabawa. 

Recenzja z bloga Maluszkowe Inspiracje

Zęboszczotki to książka - zaskoczenie, a może raczej - odkrycie :). Gdy tylko zerknęłam na pierwszą stronę - tak mnie pochłonęła, że nie zamknęłam jej, dopóki nie dotarłam do ostatniej strony. Raz po raz wybuchałam śmiechem, co szybko zaintrygowało moją starszą córę i szybko do mnie dołączyła.

Bo jak tu się nie śmiać, kiedy ktoś tak trafnie ilustruje zwierzęta, ludzkie cechy i zawody za pomocą ... szczoteczek do zębów? Kreatywność i poczucie humoru autorów są zdecydowanie w moim guście :) I nie tylko moim, bo po przeczytaniu opisów kilku "zęboszczotek", Helena szybko podłapała zabawę i kolejne próbowała nazywać już sama (a to wcale nie łatwe zadanie).
Jeszcze jedna książka, która jest dowodem na to, że nie trzeba wielu słów, żeby wiele wyrazić.
Bardzo ciekawa pozycja i ćwiczenie abstrakcyjnego. a zarazem logicznego myślenia.

Recenzja z bloga NEBULE

Jak tylko otworzyłam pierwszą stronę to wybuchnęłam głośnym śmiechem. Niesamowity pomysł, jak za pomocą szczotek do zębów przedstawić różne cechy ludzkie oraz zawody. Tak się zastanawiam jak mogłaby wyglądać moja zęboszczotka? Mam tyle pasji i zawodów, że każdy włos musiałby dotyczyć czegoś innego. Polecam wszystkim, którzy nie boją się rozmawiać z dziećmi o różnych sprawach. W książce pojawia się wypukła i śliska zęboszczotka dla niewidomego, którą zawsze dotykamy zamykając oczy. Książka niesamowicie pobudza wyobraźnię i uczy abstrakcyjnego myślenia.

 

Zęboszczotki_na urodziny
Zęboszczotki dla bliźniaków

Recenzja z bloga O psychologii napisana przez Esterę Zoc-Firlik

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda – śpiewałam niegdyś razem z Fasolkami, dzisiaj to już wspomnienie, które ostatnio przywołały „Zęboszczotki”. Zębo…co? Ano zęboszczotki, szczotki do zębów i to nie byle jakich! Wydana przez Babarybę niepozorna książeczka Pittau i Gervais w rzeczywistości zawiera niebagatelne treści. Jakie treści?! – może ktoś zakrzyknąć, otwierając „Zęboszczotki”. I faktycznie, na płaszczyźnie doSŁOWNEJ słów tu niewiele. Przemawia za to obraz – skromny, bo skromny, ale wielce wymowny.

A właśnie! Wspomnieć by trzeba, że format i forma jest albumowa: sztywna okładka, gładkie kartki, a na stronicach cała galeria szczotek. Oglądasz i podziwiasz. Ale nie jest to nabożne oglądanie. Książka aktywizuje, prowokuje do śmiechu, ale i do umysłowego treningu. Bo oprócz oczywistego przekazu (mycie zębów fajne jest), po wnikliwszej obserwacji odnajdziemy całe złoża sensów dodatkowych. Każda szczoteczka bowiem jest unikalna i jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowość natomiast wynika z tego, komu lub czemu jest przeznaczona.

Obok więc prostego związku szczotka plus zęby równa się mycie zębów dostrzec możemy konotacje między szczotką a myjącym. Dla przykładu zęboszczotka dla piekarza przypomina bagietkę, natomiast ta dla krawca zamiast włosia ma igły do szycia. Zdajemy się zatem w tej podróży po „zaczarowanym i zwariowanym świecie zęboszczotek” na abstrakcyjne niekiedy skojarzenia Pittau i Gervais. I dobrze, bo to prowokuje pytania i szukanie nań odpowiedzi. Pokazuje również jak nieoczywisty jest świat.

I to kolejna płaszczyzna w tej wielowarstwowej książeczce – mimo iż jesteśmy podobni (bo wszyscy myjemy zęby – poza zwierzętami oczywiście) to każdy z nas jest inny. I ta różnorodność nie jest zła, wręcz przeciwnie! Potrafi być zabawna i intrygująca. Jak wtedy, kiedy oglądamy szczoteczkę dla niewidomego. Ba! My możemy nawet ją dotknąć i poczuć. Niejako więc czytelnik zmienia perspektywę z osoby widzącej na niewidzącą. Albo wtedy, kiedy na przykładzie szczotek wyjaśniamy dziecku różnice i zależności między architektem, budowniczym piramid a murarzem.

Zęboszczotki” zachwyciły mnie od razu, można rzec od pierwszego wejrzenia. Każde następne tylko ten zachwyt pogłębiało. Jestem zdania, że jest to lektura nie na raz i nawet nie na jeden rok. To książka, do której można wracać, także wtedy, kiedy dziecko podrośnie i jest gotowe zrozumieć o wiele więcej niuansów, analogii czy skojarzeń. Warto wracać czy to dla śmiechu (kupa zamiast włosia w szczoteczce dla muchy!), złapania dystansu (zęby w szczoteczce dla dentysty), w celach poznawczych (meteorolog? A któż to taki?), czy dla rozbudzenia empatii (wspomniana szczoteczka dla osoby niewidomej). Ponadto to publikacja do wspólnego „czytania”, wymagająca od rodzica zaangażowania, a niekiedy pewnie kreatywności.

Niby zwykły przedmiot – szczoteczka – a ile zabawy, odniesień i przemyśleń! Aż chce się zęby myć!

Zęboszczotki dla rzeźbiarza

Fragment recenzji z bloga Rok po roku

„Zęboszczotki” to absolutny must have na półce z lekturami dla maluchów.

  • pobudza wyobraźnię, jest treningiem dla umysłu (książka-album),
  • prowokuje pytania i szukanie odpowiedzi na nie,
  • aktywizuje,
  • śmieszy, bawi i uczy,
  • pozwala oswoić się z tematem szorowania zębów w ciekawy dla dziecka sposób,
  • zawiera element do dotykania (zęboszczotka dla niewidomego), więc pobudza zmysł dotyku przy zamkniętych oczach,
  • dziecko poznaje zawody oraz uczy się, że każdy człowiek jest inny (prawo- i leworęczni, niewidomi),
  • pokazuje, jak nieoczywisty jest świat i że będąc otwarci na nowe wyzwania, ubogacamy nasze wnętrze.
  • Zęboszczotki dla pianisty, dla trąbkarza

 

Zęboszczotki dla piekarza, dla cukiernika

Zęboszczotki dla stolarza, dla rzeźnika

ZĘBOSZCZOTKI
Pittau & Gervais

cena detaliczna: 29,90 zł
ISBN 9788362965144
Oprawa twarda
liczba stron: 60
format:26,5 x 17,5 cm
rok wydania: 2015

 


Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Institut français w ramach programów wsparcia wydawniczego.
Cet ouvrage a bénéficié du soutien des Programmes d'aide à la publication de l'Institut français.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (4)

11 lipca 2020

Jeśli dziecko lubi zagadki (a które nie lubi?), to polubi też "Zęboszczotki". Ta książka opiera się na pomyśle. Widzimy rysunek i zgadujemy, dla kogo jest dana szczotka. Charakterystyczny szczegół szczotki nawiązuje do cechy jej właściciela, zawodu, upodobań etc. Dzieciaki szybko chwytają, ale niektóre ich odpowiedzi są zaskakujące. Świetna zabawa przy książce, w której... prawie w ogóle nie ma tekstu.

18 lutego 2021

Książka w formie albumu, minumum tekstu. Pobudza wyobraźnię i zachęca do kreatywnej zabawy. Pomaga zachęcić dzieci do szorowania zębów.

21 sierpnia 2022

"Zęboszczotki" to katalog przeróżnych szczoteczek, który działa pobudzająco na wyobraźnię i kreatywność dziecka, przez co ćwiczy jego abstrakcyjne myślenie. Stworzony przez autorów zwariowany świat szczoteczek do zębów zachwyca różnorodnością. Zobaczycie tu najróżniejsze pomysły na szczoteczki np. dla malarza, fryzjera, hydraulika czy piekarza, oraz wiele innych. Polecam przekonać się samemu :)

5 września 2022

"Zęboszczotki" to genialna książka, która zainspiruje najmłodszych (i nie tylko) do kreatywnego myślenia. Nie jest to książka do czytania. To książka do oglądania, porównywania i podziwiania wyobraźni autora. Zaręczam, że zadziwi was niejeden raz, spowoduje wybuchy śmiechu i zapewni świetną zabawę. Bardzo cenię książki, które wykraczają poza schematy i moje granice wyobraźni, a ten tytuł z pewnością do takich należy.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl