CZEKANIE JEST TAKIE TRUDNE! - Mo Willems - o cierpliwości, przyjaźni i wytrwałości

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 24 godziny
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 25,00 zł

Cena regularna: 29,90 zł

25.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 22,00 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Słoń Leon i świnka Malinka odkrywają, jak ważna jest umiejętność cierpliwego czekania, która okazuje się być bardzo trudna! Przy okazji zaskakują nas siłą swojej przyjaźni, dzięki której ciągle mają ochotę i pomysły na wzajemne sprawianie sobie niespodzianek...

Leon i Malinka bardzo się lubią i przyjaźnią. Malinka chce zrobić Leonkowi niespodziankę i podarować mu nietypowy prezent. Niestety Leon będzie musiał na niego poczekać caaały dzień... A jest to dla niego bardzo trudne.  

Książeczki tej serii polecamy dzieciom od trzeciego lub czwaretego roku życia, a starszym – jako samodzielne pierwsze lektury. 

Przyjaźń

Entuzjastyczna świnka Malinka i przesympatyczny słoń Leon są parą przyjaciół, których przygody i rozmowy rozbawią Was do łez. Są wspaniale prostolinijni, bardzo się lubią i obserwujemy ich w różnych zabawnych sytuacjach. Dzięki tej parze, dowiadujemy się, czym jest przyjaźń i możemy o przyjaźni porozmawiać z dzieckiem.

Proste rysunki

Ogromnym atutem książek tej serii są syntetyczne, komiksowe rysunki, niezwykle proste, ale wyrażające całe mnóstwo emocji. Zobaczcie sami, w jak prosty sposób Mo Willems oddaje całą gamę uczuć świnki i słonia! 
Można zaproponować dziecku zabawę polegającą na nazywaniu uczuć, które rysują się na twarzach bohaterów, a także wraz z nim spróbować je odtworzyć.

Poczucie humoru i optymizm

Siłą książek Mo Willemsa jest ich dowcip. Przygody Malinki i Leonka są niezwykle zabawne! To książki, które rozbawiają do łez! Ich humor, jest podobny do tego z Ulicy Sezamkowej (choć książki są śmieszniejsze), której autor był współscenarzystą. Warto w dzieciach rozwijać i kształtować poczucie humoru i optymizm, m.in. poprzez takie właśnie lektury. Jak wiemy, daje ono dystans do wielu spraw, co przydaje się w życiu każdego człowieka. Jak pisze Anna Jankowska z bloga Tylko dla mam: "maluchy nie rodzą się z wrodzonym poczuciem humoru. To z kim się zadają, jak rozmawiają i o czym, sprawia, że śmieszą je takie a nie inne rzeczy i sprawy".

Pierwsza lektura

Każda z tych książeczek może służyć jako pierwsza lektura ponieważ tekstu jest mało, a ubrana w dialogi akcja wartko się toczy. Możemy czytać te książeczki wspólnie, a nawet z podziałem na role i wracać do nich bo są doskonałymi poprawiaczami nastroju.

Jeśli chcecie kształtować w swoim dziecku poczucie humoru, a także rozmawiać z nim o tym czym jest przyjaźń – koniecznie sięgnijcie po tę i inne książeczki z tej serii.  

Czekanie jest takie trudne_niespodzianka

O Autorze

Mo Willems to amerykański autor kilkudziesięciu książek dla dzieci, z których wiele jest stale obecnych na listach bestsellerów Amazona i „New York Timesa”. Mo Willems za swoje książki otrzymał wiele najważniejszych nagród: m.in. Theodor Seuss Geisel Medals, Caldecott Honor i Carnegie Medal. 
Zaczynał swoją karierę jako scenarzysta i animator „Ulicy Sezamkowej”, zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon.

Mo Willems

Wydaliśmy 6 książek Mo Willemsa o przygodach słonia Leona i świnki Malinki: „Czy mogę grać z Wami?”, „Czy polubisz moją breję?”, „Mieszkamy w książce”, „Złamałem trąbę”, „Czy umiem się dzielić?”, „Czekanie jest takie trudne!”.

 

Obejrzyj recenzję Anny Jankowskiej z bloga Tylko dla mam

 Czekanie jest takie trudne_ładna 

Fragment recenzji z bloga ŚWIAT TOMSKIEGO:

Książki są fantastyczne do czytania na role, do zabawy w mini teatr. Idealnie sprawdzą się jako pierwsze czytanki... Moi chłopcy uwielbiają, gdy czytając im historię, moduluję głos, gestykulujemy i żywo uczestniczymy w przygodach zabawnej świnki Malinki oraz słonia Leona. Książki mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę! Śmiało można powiedzieć, że kształtują poczucie humoru.

Czekanie jest takie trudne_tak

 

Fragment recenzji z profilu Dark Blonde

Niewielka ilość tekstu o dużej czcionce w komiksowej treści to bomba emocjonalnego ładunku.

 

Fragment recenzji z profilu Czyta.mymamy

Książka odpowiednia dla najmłodszych dzieci. Starsze dzieci, uczące się czytać będą także zachwycone, ponieważ litery są duże i wyraźne. Wspaniała książka do nauki czytania.

 

Fragment recenzji z profilu Po prostu mama Dawidka

To idealne książki do samodzielnego czytania, uczą optymizmu, wyrażania emocji, poczucia humoru i przyjaźni!

Czekanie jest takie trudne_cierpliwość 

 

Czekanie jest takie trudne_jak to_po co 

Czekanie jest takie trudne_nie ma 

Recenzja z bloga „O psychologii” napisana przez Justynę Śliwińską-Srokę

„Z czego śmieją się dzieci?”

  1. Pierwsze co rzuca nam się w oczy to ilustracje. Są bardzo proste, wręcz minimalistyczne, ale dzięki temu – bez zbędnych rozpraszaczy uwagi.

  2. Po drugie, są pisane jak komiks – wypowiedzi bohaterów znajdują się w „dymkach”. Akcja toczy się dzięki temu dynamicznie i niemożliwe jest, aby znudzić czytelnika.

  3. Po trzecie, obie książki są angażujące, nie czytamy ich, a się nimi bawimy. Bohaterowie sprawdzają nas, mówią do nas, zapraszają do wykonywania zadań, a nawet reagują na nasze reakcje. Niemożliwe? A jednak!

  4. I po czwarte. Wśród pozycji, które są reklamowane jako rozwijające wyobraźnię, kreatywność, inteligencję, pamięć, umiejętności społeczne ktoś może zapytać, czego uczy Malinka i Leon? Odpowiedź jest szalenie prosta, ale chyba i zaskakująca.
    Nieczęsto spotykam książki, które aż tak współgrają z poczuciem humoru u dzieci. Już dwulatki uważają za niezwykle zabawne przekręcanie nazw czy przypisywanie niektórym przedmiotom cech niezgodnych z ich przeznaczeniem. Bawią się różnego rodzaju pomyłkami, czy wielokrotnym powtarzaniem słów. Świnka i słonik cudownie się w taki humor wpisują, zapraszając nas do współtworzenia całej zabawnej historii. 

 

CZEKANIE JEST TAKIE TRUDNE
Mo Willems

cena detaliczna: 29,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-81-6
oprawa twarda
liczba stron: 56
format: 17,5 x 23,5 cm
rok wydania: 2021

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (10)

31 maja 2021

„Czekanie jest takie trudne!” to przezabawna i jakże prawdziwa opowieść! Każdy, kto miał okazję obserwować czekającego na coś kilkulatka, dojrzy w słoniu Leonie własną pociechę. Co tu dużo mówić, cierpliwość nie jest mocną stroną Leona. I choć bez wątpienia słoń bardzo się stara, to targają nim przeogromne emocje! Z jednej strony chciałby on dostać podarunek od Malinki już, teraz, natychmiast. Z drugiej zaś strony, gdy zaczyna się niecierpliwić stwierdza, że nic nie jest warte takiego wysiłku, by już po chwili zmienić zdanie i znów wypatrywać zapowiedzianej niespodzianki. Samo życie! Malince zaś zupełnie nie brakuje stoickiego spokoju. Nie zrażają jej krzyki Leona, nic sobie nie robi z jego humorów. Co więcej, stara się ona wspierać swojego przyjaciela w trudnych chwilach oczekiwania. W końcu wie, że jest na co czekać! Mo Willems stworzył naprawdę przyjemną, pełną dowcipu i emocji opowieść o tym, co każdy z nas zna ze swojej codzienności. Ciekawa jest również sama forma, która wydaje się być bardzo czytelna dla młodych odbiorców. Znajdziecie tu dymki i konstrukcję charakterystyczną dla komiksów, ale bez okienek, nagromadzonych na poszczególnych rozkładówkach. Tu każda strona stanowi kadr z rozmowy przyjaciół. Oprócz prostych dialogów ujrzycie tu proste ilustracje, przedstawiające bohaterów na białym tle. Nie znajdziecie tu wielu szczegółów. Uważam jednak, że ten zabieg jest bardzo trafiony, gdyż wzmacnia przekaz i pozwala dzieciom skupić się na emocjach, gestach i rozmowie postaci. Nam ta forma bardzo odpowiadała.

9 sierpnia 2021

Minimalistyczne ilustracje krótkie teksty, ciekawy temat. Fajne do wprowadzenie na temat czekania

10 sierpnia 2021

Rozmowa o trudnych emocjach jeszcze nigdy nie była tak wesoła i niewymuszona! Polecam z całego serca!

24 sierpnia 2021

Świnka Malinka ma dla Leona niespodziankę, jednak jej przyjaciel nie należy do tych cierpliwych. Czekanie jest dla niego ogromnym wyzwaniem i już nie raz usiłował się poddać. Ostatecznie Leon wytrwał w oczekiwaniu a prezent okazał się tego wart! Przezabawna książka w postaci prostego komiksu, które dziecko może samo przeczytać! Humor, mimika i przesłanie są niesamowite, a to wszystko skrywa się pod niepozorną okładką!

3 października 2021

Książka bardzo dobrze wyrażająca emocje dziecka. Całe czekanie, przez które człowiek aż się skręca. Ale niespodzianka musi być niespodzianką, nie można uchylić rąbka tajemnicy. Moje dzieciaki lubią Leona i Malinkę i wcale się im nie dziwię. Razem śmiejemy się przy całej serii.

15 października 2021

Rozbawiła mnie do łez. Właściwie, może to były łzy wzruszenia? Cudowna, zabawną, poruszająca! Idealna dla początkujących czytelników.

4 stycznia 2022

Sympatyczna książeczka/komiks dla najmłodszych pokazujący jak trudna jest sztuka czekania. Ta część odkrywa, jak ważna jest umiejętność cierpliwego czekania, które okazuje się być bardzo trudne. Świetna pozycja dla niecierpliwych maluszków.

20 czerwca 2022

Świetna historia wyjaśniająca dlaczego czasami warto poczekać. Dodatkowo jest pięknie wydane.

2 grudnia 2022

Od dziecka wciąż na coś czekamy. To na pierwsze kroki, to na Mikołaja, na szkole, na wakacje, na sanki, na osiemnastkę… wymieniać można bez końca. Wciąż czekamy, a przecież „Czekanie jest takie trudne!” warto mieć w zanadrzu świetną książkę o tymże tytule autorstwa Mo Willems z @wydawnictwobabaryba . Gości ona w moim domu już dwa miesiące. Niepozorna, uboga w ilustracje i tekst, zawładnęła czytelniczymi maratonami. W rolach głównych słoń Leon i świnka Malwinka, dwoje przyjaciół postawionych w błahej sytuacji. Malwinka ma dla Leona niespodzianke. Tylko w sumie jej jeszcze tutaj nie ma. Muszą na nią poczekać. Czy cała fabuła może opierać się tylko na takim pojedynczym zdarzeniu? Oczywiście! Mamy tu przyjacielski dialog co rusz eksplodujący wachlarzem emocji. Czekać? Nie czekać? Dam radę? Nie dam rady? Euforia, zawód, narzekanie, niecierpliwość, skrucha i znów wybuch złości. Cała ta gama uczuć dotyczy tylko jednemu z naszych bohaterów, drugi ze stoickim spokojem towarzyszy przyjacielowi. Gdy dzień dobiega końca i wszystko wydaje się być kompletną klapą, pojawia się „ona” w całej swojej krasie- niespodzianka. Myślicie że warto było czekać? Książce tej bliżej do komiksu, niż powieści. W większości pozbawiona tła pozwala skupić się na tym co istotne- na pojedynczej sytuacji, na analizie uczuć i ważnym przekazie. Ilustracje są przeurocze, Leon i Malwinka niemal promienieją ukazując nam swoje emocje. Skrócony do minimum dialog dobitnie pokazuje iż czasami mniej znaczy więcej. Przesłanie i tak wybrzmiewa z olbrzymią siłą. Polecam całym sercem.

20 stycznia 2023

Jak to jest z cierpliwością u waszych dzieci ? U nas bardzo różnie. Teraz dzięki kalendarzem adwentowym ćwiczymy cierpliwość. Mam nadzieje, że nam się uda

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl