Książki na wakacje dla dzieci od Wydawnictwa Babaryba

Książki na wakacje dla dzieci od Wydawnictwa Babaryba

Książki na wakacje dla dzieci od Wydawnictwa Babaryba

Książki na wakacje dają wyraz wakacyjnemu odpoczynkowi, inspirują do wyjazdów, nie kojarzą się ze szkołą i obowiązkami tylko z miłym spędzaniem czasu. Polecamy Wam kilka tytułów, które znakomicie wpisują się w takie kryteria.

Dla niektórych morze w wakacje to jedyny właściwy kierunek. Dzięki książce „Nad morzem” poczujecie morską bryzę niezależnie gdzie przebywacie. My bardzo lubimy tę książkę za piękne, stylizowane rysunki z wydłużonymi postaciami oraz poczucie humoru, którym przesycone są sytuacje przedstawione przez autorów.

Nad morzem

Nad morzem +3
książka obrazkowa

NAD MORZEM to superkolorowa książka obrazkowa, w której każda kartonowa rozkładówka to panorama pełna wakacyjnych przygód oryginalnych postaci. Znajdziecie tu poszukiwacza skarbów, superbohatera, tropiciela tajemnic, wszystkożernego ale sympatycznego potworka, myszkę podróżniczkę, małego chłopca i jego mamę, zagubionych na Ziemi przybyszów z innej planety... Nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość z tej książki, śledzić ulubione postacie oraz rozpoznawać dziesiątki zmieniających się szczegółów. Osią narracyjną a zarazem jedynym słowem jakie się tutaj pojawia jest imię chłopca, którego szuka mama wołając „Adam!”. Ale nie martwcie się! Na koniec się odnajdują!

Nad morzem_plaża

Jest tu mnóstwo różnych żartów sytuacyjnych. Na przykład na każdej rozkładówce można szukać pary, w której mąż stara się zrobić zdjęcia swojej pięknej pozującej, eleganckiej żonie. Niestety za każdym razem coś mu włazi w obiektyw!

Jak czytać taką książkę? Można śledzić przygody jednego bohatera od początku do końca a potem wracać na początek i szukać kogoś innego. Można też przyglądać się każdej rozkładówce z osobna. Książki tego typu znakomicie ćwiczą pamięć, spostrzegawczość i słownictwo jeśli oglądamy ją wraz z dzieckiem. Doskonale sprawdzi się na wakacjach.

Nad morzem_Babaryba

Autorzy książki Germano Zullo i Albertine – otrzymali w 2016 roku Bologna Ragazzi Award, czyli najważniejszą międzynarodową nagrodę przyznawaną ilustrowanej książce dziecięcej (za tytuł „Mon Tout Petit” w kategorii „Fiction” – książka ukazała się nakładem szwajcarskiego wydawnictwa La Joi de Lire). Zaś w 2020 roku IBBY (Międzynarodowa Izba ds. Książek dla Młodych) uhonorowała Albertine nagrodą im. H. Ch. Andersena. Jest to najważniejsza międzynarodowa nagroda przyznawana co dwa lata przez tę organizację autorom i ilustratorom książek dziecięcych. I dlatego nazywa się ją Małym Noblem. Patronką nagrody jest królowa Danii a wyboru dokonuje międzynarodowe jury.

Bazgrolnik +5
książka z zadaniami do kolorowania

Bazgrolnik

Czy Twoje dziecko lubi rysować, kolorować, bazgrolić i rozwiązywać zadania? Ta książka jest na pewno dla niego! Przyszykujcie kredki, flamastry i ołówki oraz uruchomcie wyobraźnię! Tu można wychodzić za linie, nie trzeba przestrzegać reguł tylko puścić wodze fantazji i twórczości.
Aktywnościowa książka do kolorowania, rozwiązywania zadań i kreatywnego bazgrania przygotowana przez najpopularniejszego twórcę książek dla dzieci – Hervé Tulleta (autora międzynarodowego bestsellera pt. NACIŚNIJ MNIE – ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie!). 125 stron wspaniałej zabawy, która również jest znakomitą formą ćwiczenia koncentracji, ręki i wyobraźni. Książka składa się z dwóch części: Bitwy kolorów (z zadaniami dotyczącymi starcia ufo, rycerzy itp.) oraz Bazgrolnika (więcej łagodnych zadań).

Bazgrolnik_jedzenie

Książka skłąda się z dwóch części: Bitwy kolorów i Bazgrolnika. Zgodnie z tym co sugeruje nazwa w pierwszej części znajdziecie potyczki, zawody i wyścigi na flamastry i kredki. W części drugiej można wyżyć się artystycznie, stworzyć coś kreatywnego.
Warto dodać, że takie swobodne rysowanie, wodzenie po linii, kolorowanie to też znakomite przygotowanie do pisania. Ale nie chcemy teraz mówić o szkole.


Turlututu na wakacjach +3
książka aktywizująca, z zadaniami do rysowania, zgadywania, czarowania, z naklejkami

Jeśli ktoś nie kocha Turlututu to tylko dlatego, że jeszcze go nie zna. A można go poznać na przykład poprzez tę świetną, wakacyjną książkę. Znajdziecie tu zadania do rysowania, zgadywania i interaktywne zabawy. A także lubiane przez dzieci naklejki.

Turlututu na wakacjach

TURLUTUTU NA WAKACJACH to zbiór interaktywnych przygód niezwykle sympatycznego bohatera, którego samo imię jest już trudnym logopedycznym ćwiczeniem, a wygląd przypomina kosmitę (jedno oko zamiast głowy). Turlututu został wymyślony przez Hervé Tulleta, autora światowego bestselera dla dzieci pt. NACIŚNIJ MNIE (sprzedanego na świecie w nakładzie ponad 2 mln egz.).

Turlututu to bohater z kosmosu, który potrafi czarować, znikać, powiększać się i zmniejszać, podróżować w czasie i przestrzeni... ale tylko wtedy kiedy pomogą mu dzieci, używając siły swojej wyobraźni. Czary dzieci zadziałają najlepiej jak pomagają im dorośli i sami też trochę odnajdują w sobie dzieci. Sami się przekonacie, jak bardzo Turlututu trafia do serc i wyobraźni!

Turlututu zabawa

Turlututu angażuje też rodziców, którzy nie są już tylko biernymi czytaczami. Jednooki bohater zachęci Was do śpiewania w swoim dziwnym języku, zgadywania, a może nawet i czarowania.

Serię o przygodach Turlututu polecamy dzieciom od 3. roku życia chociaż są tacy, którzy korzystają z nich już w żłobku! 

 

Jedziemy na wycieczkę +3
książka obrazkowa

A oto kolejna propozycja z naszych książek obrazkowych. Wspaniała, kolorowa, z realistycznymi bohaterami i przeróżnymi krajobrazami. Jak pisaliśmy wcześniej książki bez tekstu angażują dzieci w wyjątkowy sposób – rozwijają spostrzegawczość i koncentrację, skupiając ich uwagę na wybranym bohaterze lub elemencie, który powtarza się na każdej ze stron oraz budując słownictwo, dzięki nazywaniu różnych rzeczy umieszczonych na stronach książeczki.

Nie martwcie się, że nie potraficie wymyślać historyjek. One już tu są, trzeba je tylko opowiedzieć. Na tylnej okładce znajdziecie wymienione wszystkie postaci i ich imiona. Potem możecie szukać ich na każdej ze stron, sprawdzać, co robią i wspólnie opowiadać ich przygody.

Jedziemy na wycieczkę

Zbliża się weekend, jest pogodnie, wyjeżdżamy więc na wycieczkę! Pojedziemy na wieś i do lasu, połowimy ryby w rzece, pobawimy się w indiańskiej wiosce, zajrzymy też do stajni, a wieczorem zrobimy ognisko oraz potańcówkę pod niebem pełnym gwiazd!
Wybierzcie się z nami pograć w piłkę, pojeździć na rowerze, pouczyć się jazdy konnej, popływać łódką i wybudować tipi... Już czas wyruszyć w drogę, przygoda nas wzywa!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl