ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY - Richard Scarry - książka dla dzieci o zawodach

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 24 godziny
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Zapraszamy do miasta pełnego przygód, w którym mieszkańcy cały dzień pracują, uczą i bawią się. Poznacie m.in. profesje: pilota, strażaka, policjanta, lekarza, rolnika, i dowiecie się, jak powstaje prąd, skąd się biorą ubrania czy chleb. 

Książka składa się z kilkustronicowych rozdziałów w których prezentowane są różne zawody. Bogato ilustrowane, zabawne, opatrzone krótkimi tekstami historyjki łączą postaci bohaterów, mieszkańców Zawodowic. 

Dotychczas nakładem wydawnictwa Babaryba ukazały się następujące książki Richarda Scarry'ego: Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy (2016), Mój najlepszy elementarz (2017), Zawodowy zawrót głowy (2018), Kiedy przychodzi święty Mikołaj? (2020)

 

O Autorze:

Richard Scarry (1919–1994) to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Klasyk, na którego książkach wychowało się kilka pokoleń czytelników. Wydał blisko 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 mln egzemplarzy. Na ich podstawie powstało wiele animowanych seriali m.in. TROPICIELE ZAGADEK (MiniMini+), WESOŁY ŚWIAT RICHARDA SCARRY'EGO (TVP).

Zawodowy zawrót głowy – praca na statku

Przeczytaj, co o tej książce napisały blogerki: 

Recenzja z bloga Kurnikowo:

Książki tego autora to u nas prawdziwy hit. Tym razem mieszkańcy miasta Zawodowice ciężko pracują, bawią się i odpoczywają. Razem z dziećmi poznajemy postacie z książki i ich zawody. Poznamy burmistrza Grubarybę, rolnika, sprzedawcę, górnika, pilota, kapitana, inżyniera, krawca, kowala, malarza, doktora, strażaków, stolarza, listonosza, policjanta, lodziarza. Jak wygląda praca w elektrowni, w kopalni, lub z drewnem? Jak wygląda podróż samolotem, a jak pociągiem? Jak wygląda praca w szpitalu, a jak praca strażaka? Zapracowani mieszkańcy pokażą nam jak wygląda ich dzień w pracy.

Z recenzji portalu Sztukater, autorka: Aneta Grabowska

Akcja książki toczy się w Zawodowicach, które słyną z wielu ciekawych zawodów. Bardzo podoba mi się to, że nie brakuje tutaj zawodów, jakie trudno już spotkać w dzisiejszych czasach. Dzięki tej publikacji - i dacie jej powstania - możemy dowiedzieć się nieco o zawodach niemal wymarłych, rzadko spotykanych lub takich, które obecnie wracają do łask, na przykład golibroda.

 

 

Zawodowy zawrót głowy – budowa domu

Zawodowy zawrot glowy – bez pracy nie ma kołaczy

Zawodowy zawrót głowy – praca z wodą

ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY
Richard Scarry

cena detaliczna: 34,90zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-65-6
oprawa twarda
liczba stron: 95
format 27,6 x 24 cm
rok wydania: 2018

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (2)

18 marca 2022

Lektura jest kopalnią wiadomości. Każdy przedstawiony w niej zwierzak ma swój fach. Maluchy mają dzięki nim niepowtarzalną okazję aby przyjrzeć się najróżniejszym zawodom w tym też takim, które w obecnej chwili trudno byłoby podpatrzyć na żywo, gdyż niemal nikt ich nie wykonuje. Spowodowane jest to tym, że pierwsze wydanie tejże książki miało miejsce w zupełnie innych czasach, tj. w roku 1968 i zawody, o których wspominał autor wykonywane były wówczas na porządku dziennym. Przykładami takimi są np. telefonistka czy golibroda. Na ilustracjach w fantastyczny sposób zaprezentowano każdy z zawodów, a tym samym mieszkańców Zawodowic w trakcie wykonywania swojej pracy. Możemy dzięki temu podpatrzyć jak wygląda ich stanowisko pracy, ale też narzędzia jakimi się posługują. To niesamowite jak piękne są te obrazy i jak dużo pracy oraz serca autor włożył w każdy z nich. Książkę polubi każdy ciekawy świata przedszkolak i z ochotą będzie do niej powracał prześwietlając kolejne ilustracje i za każdym razem odkrywając na nich coś niesamowitego co wcześniej umknęło jego uwadze. U nas ta zabawa trwa już kilka dni i zapowiada się na dłuższy maraton z tym tytułem. ;)

17 października 2022

„Zawodowy zwrot głowy” to książka, w której przeczytacie o wielu popularnych i mniej popularnych zawodach. Wiedza jest przekazana w bardzo zabawny sposób przez pokazanie miasteczka Zawodowice i ich mieszkańców, którzy są zwierzątkami. Informacje jakie są przedstawione to nie tylko opis zawodu, ale wyjaśnienie po co one są, jak wygląda ich praca, a nawet są nazwane różne przedmioty, pojazdy czy budynki.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl