pakiet 4xMo Willems + GRATIS! MIESZKAMY W KSIĄŻCE, ZŁAMAŁEM TRĄBĘ, MOGĘ GRAĆ Z WAMI?, CZY POLUBISZ MOJĄ BREJĘ?

Pakiet Mo Willems – Mieszkamy w książce, Złamałem trąbę, Czy polubisz moją breję?, Mogę grać z wami?
  • promocja
dostępność: brak towaru
Cena: 80,00 zł 119,96 zł 80.00
ilość egz.

więcej o książce:

Jeśli jesteście zdania, że poczucie humoru to sprawa ważna i że warto się śmiać razem z dzieckiem, to książeczki amerykańskiego autora Mo Willemsa o przygodach zabawnej pary przyjaciół – świnki Malinki i słonia Leona – są właśnie dla Was!

Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale. Świnka jest rozbrykana, a słoń zadaje dużo pytań. Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo się przyjaźnią. Jak Flip i Flap czy Asterix i Obelix zabawnie się uzupełniają i wzajemnie rozśmieszają. 

Serię „Świnka Malinka i słoń Leon” polecamy dzieciom, nauczycielom i rodzicom jako propozycję do pierwszej, samodzielnej lektury.

Najważniejsza jest zabawa podczas nauki!

Książeczki tej serii polecamy dzieciom od 4. roku życia. Starszym – jako samodzielne pierwsze lektury. 

Przyjaźń

Entuzjastyczna świnka Malinka i przesympatyczny słoń Leon są parą przyjaciół, których przygody i rozmowy rozbawią Was do łez. Są wspaniale prostolinijni, bardzo się lubią i obserwujemy ich w różnych zabawnych sytuacjach. Dzięki tej parze, dowiadujemy się, czym jest przyjaźń i możemy o przyjaźni porozmawiać z dzieckiem.

Proste rysunki

Ogromnym atutem książek tej serii są syntetyczne, komiksowe rysunki, niezwykle proste, ale wyrażające całe mnóstwo emocji. Zobaczcie sami, w jak prosty sposób Mo Willems oddaje całą gamę uczuć świnki i słonia! 
Można zaproponować dziecku zabawę polegającą na nazywaniu uczuć, które rysują się na twarzach bohaterów, a także wraz z nim spróbować je odtworzyć.

Poczucie humoru i optymizm

Siłą książek Mo Willemsa jest ich dowcip. Przygody Malinki i Leonka są niezwykle zabawne! To książki, które rozbawiają do łez! Ich humor, jest podobny do tego z Ulicy Sezamkowej (choć książki są śmieszniejsze), której autor był współscenarzystą. Warto w dzieciach rozwijać i kształtować poczucie humoru i optymizm, m.in. poprzez takie właśnie lektury. Jak wiemy daje ono dystans do wielu spraw, co przydaje się w życiu każdego człowieka. Jak pisze Anna Jankowska z bloga Tylko dla mam: „maluchy nie rodzą się z wrodzonym poczuciem humoru. To z kim się zadają, jak rozmawiają i o czym, sprawia, że śmieszą je takie a nie inne rzeczy i sprawy”.

Pierwsza lektura

Każda z tych książeczek może służyć jako pierwsza lektura, ponieważ tekstu jest mało, a ubrana w dialogi akcja wartko się toczy. Możemy czytać te książeczki wspólnie, a nawet z podziałem na role i wracać do nich bo są doskonałymi poprawiaczami nastroju.

Jeśli chcecie kształtować w swoim dziecku poczucie humoru, a także rozmawiać z nim o tym czym jest przyjaźń – koniecznie sięgnijcie po tę i inne książeczki z tej serii. 

O Autorze:

Mo Willems to amerykański autor kilkudziesięciu książek dla dzieci, z których wiele jest stale obecnych na listach bestsellerów Amazona i „New York Timesa”. Mo Willems za swoje książki otrzymał wiele najważniejszych nagród: m.in. Theodor Seuss Geisel Medals, Caldecott Honor i Carnegie Medal. 
Zaczynał swoją karierę jako scenarzysta i animator „Ulicy Sezamkowej”, zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon.

mo willems

Pakiet czterech książek Mo Willemsa + GRATIS!

MIESZKAMY W KSIĄŻCE
ZŁAMAŁEM TRĄBĘ
CZY POLUBISZ MOJĄ BREJĘ?
MOGĘ GRAĆ Z WAMI?
+ gratis: KLIKNIJ MNIE!

Promocyjna cena pakietu to 80 zł!

Zachęcamy do zapoznania się recenzjami: 

 

Fragment recenzji z bloga ŚWIAT TOMSKIEGO:

Książki są fantastyczne do czytania na role, do zabawy w mini teatr. Idealnie sprawdzą się jako pierwsze czytanki... Moi chłopcy uwielbiają, gdy czytając im historię, moduluję głos, gestykulujemy i żywo uczestniczymy w przygodach zabawnej świnki Malinki oraz słonia Leona. Książki mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę! Śmiało można powiedzieć, że kształtują poczucie humoru.

 

 


Fragment recenzji z bloga Michaliny Korczyńskiej

Pełne humoru historie o przyjaźni słonika Leonka i Świnki Malinki. Zawierają dialogi wypowiadane przez bohaterów (są one zaznaczone dymkami o różnych kolorach, co ułatwia dzieciom rozróżnienie postaci). Świetnie nadają się jako pierwsze lektury do samodzielnego czytania.

Akcja w nich cały czas się toczy, dzięki czemu nie można się nudzić. Grafika zbliżona jest do komiksu. Brunek bardzo polubił tę serię, szczególnie Złamałem trąbę. Naprawdę te książki wciągają dziecko w zabawny świat (czytane nawet przez dorosłego w umiejętny sposób, tak by poczuć tę sytuację, która jest opisana).

Mój synek świetnie się przy tym bawi. Co więcej ukazana jest także w tej serii istota przyjaźni. Przyjaciele, co robią wspólnie robią, o czym rozmawiają. Książki, które zachęcają do próbowania nowości (tak jak Czy polubisz moją breję?), do szukania pomysłów, rozwiązań (Mogę z Wami zagrać).
 

 

 

MIESZKAMY W KSIĄŻCE

Mieszkamy w książce – czytelnicy

ZŁAMAŁEM TRĄBĘ

Złamałem trąbę, dwa hipopotamy, nosorożec i fortepian

CZY POLUBISZ MOJĄ BREJĘ?

Czy polubisz moją breję? – a może chciałbyś spróbować?

MOGĘ GRAĆ Z WAMI?

Mogę grać z wami? – mogę spróbować

gratis: KLIKNIJ MNIE!

Kliknij mnie – głowa 

 

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl