9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 3 dni
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 25,00 zł

Cena regularna: 34,90 zł

25.00
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 34,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny. 

Ciąża i narodziny dziecka to wyjątkowy czas dla całej rodziny! Czy wiecie, jak powstaje i jak rozwija się dzidziuś? W którym miesiącu jest wielkości ziarenka ryżu, a kiedy jest duży jak arbuz? Czy maluszek w ogóle coś słyszy i widzi w brzuchu mamy? Kiedy zanika mu ogonek, a w którym momencie wyrastają pierwsze włosy?

Z tej książki dowiecie się, jak rozwija się dziecko w brzuchu mamy od maleńkiego zarodka aż do narodzin i jak zmienia się w każdym miesiącu ciąży. Zobaczycie cud narodzin – jedno z najbardziej fascynujących zjawisk na świecie! 

Książkę konsultowało merytorycznie dwóch ginekologów, więc wszystkie znajdujące się tu informacje są sprawdzone i pewne.

Książka znakomicie uzupełni Twój dziennik ciąży i pomoże zrozumieć Tobie i Twoim bliskim jak się czujesz.

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami o książce:

Recenzja z instagrama Zaczytany Franek:

Wspaniała pozycja, ukazująca piękno powstania ludzkiego życia. Niezwykle subtelnie zilustrowana i przyjemnie pastelowa. Zabiera małego czytelnika w dziewięciomiesięczną podróż.. od maleńkiego zarodka, aż do okresu narodzin.

Ten niezwykły przewodnik po fascynujących miesiącach ciąży, pomaga zrozumieć najmłodszym, jak zmienia się ciało mamy w tym ważnym okresie, ale też przygotowuje starsze dziecko na przybycie nowego członka rodziny. Książka bardzo przystępnie opowiada o ważnych momentach życia płodowego, o tym czy maleństwo w brzuszku słyszy, widzi, oddycha.. w jaki sposób się odżywia i co porabia przez cały ten piękny czas. Na każdym kroku podkreśla ważną rolę mamy, z troską opowiada o tym, jak może się czuć i jakiej wielkości jest maleństwo w jej brzuszku.

"9 miesięcy" prezentuje najpiękniejsze chwile w życiu każdego rodzica, mówi o samym cudzie narodzin, jak i o pierwszych godzinach życia maluszka, a także o tym, jak wielkiej opieki, troski i uwagi będzie wymagać noworodek od mamy i od całej rodziny. Przy okazji omawiania poszczególnych etapów trwania ciąży, mały czytelnik poznaje mnóstwo ciekawostek dotyczących ciąż różnych zwierząt.

Książka jest absolutnie piękna i z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej dociekliwych maluszków, bardzo ją Wam polecam.

 

9 miesięcy – 2 miesiąc

 

Recenzja z bloga Karoliny Lubas

W tej recenzji, chciałabym Ci trochę więcej opowiedzieć o tej książce i pokazać Ci niesamowite ilustracje, które się w niej znajdują, ale najpierw kilka słów…

O CZYM JEST TA KSIĄŻKA I KTO JEST AUTOREM

Courtney Adamo i Esther Van de Paal są nie tylko przyjaciółkami, ale również mamami, które urodziły więcej niż 4 dzieci. Postanowiły napisać książkę – poradnik, który będzie mógł wyjaśnić starszym pociechom, co się dzieje z ciałem ich mam oraz skąd się biorą dzieci i jak się rozwijają.

Ponadto, obie panie są współzałożycielkami strony Babyccino Kids. Courtney mieszka w Byron w Australii z mężem i pięciorgiem dzieci, a Esther mieszka w Amsterdamie z mężem i czwórką dzieci.

Natomiast, co do samej treści książki, to zawiera ona wyjaśnienia dotyczące rozwoju płodu z miesiąca na miesiąc, od zapłodnienia komórki jajowej, do momentu kilku godzin po porodzie nowego członka rodziny.

BOHATEROWIE I BUDOWA KSIĄŻKI

Bohaterami tej książki jest zarówno rozwijające się w brzuchu mamy dziecko, jak i sama mama.

Na każdej lewej stronie dedykowanej poszczególnemu miesiącowi ciąży, znajdują się ogólne informacje o wielkości i wyglądzie dziecka. Aby bardziej zobrazować starszemu dziecku jak duży jest jego brata lub siostra, znajdziesz tam również porównanie z owocami lub warzywami o podobnej wielkości. Dodatkowo, autorki zawarły tam jedną ciekawostkę dotyczącą ciąży i macierzyństwa niektórych zwierząt. Oprócz tego znajduje się sekcja z dwoma związanymi z rozwojem dziecka pytaniami. Nie muszę chyba mówić, że oczywiście na te pytania zostały udzielone odpowiedzi.

Z kolei, prawa strona poświęcona jest temu, jak się czuje mama w danym miesiącu ciąży. Wzrok z pewnością jednak przykuwa całostronicowa ilustracja, przedstawiająca mamę podczas różnych codziennych aktywności.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA

Jest to zdecydowanie książka dedykowana powiększającym się rodzinom, którzy pragnęliby w prosty oraz prawdziwy sposób wyjaśnić swoim starszym dzieciom jak zmienia się ich starszy brat lub siostra w zależności od miesiąca ciąży.

TREŚĆ

Jeśli chodzi o treść poradnika, to zawiera ona prawdziwe i rzeczowe informacje, które zostały odpowiednio dostosowane do młodego wieku czytelnika. Oprócz opisania w jaki sposób doszło do zapłodnienia (spotkanie się komórki jajowej z plemnikiem), to autorki umieściły również informacje o tym jak zaczyna się poród i jak on przebiega. (Autorki podały, że może on się odbyć w szpitalu, ale również w domu, a dziecko może przyjść na świat poprzez kanał rodny lub cięcie cesarskie). Na ostatnich stronach, zostały umieszczone bardziej dokładne informacje o każdym miesiącu ciąży, a sekcja ta jest dedykowana dzieciom głodnym wiedzy

REASUMUJĄC

W listopadzie ubiegłego roku, zostałam po raz pierwszy mamą. Jako, że chciałabym posiadać więcej dzieci, to jestem świadoma tego, że gdy uda mi się zajść w kolejną ciążę, to mój M. będzie tym tematem zainteresowany. Na szczęście, 9 miesięcy, jest książką, która została napisana z myślą o młodych czytelnikach, którzy muszą również przygotować i oswoić się z tak wielką zmianą ich w życiu.

Uważam, że poradnik jest absolutnie zachwycający nie tylko pod względem przepięknych ilustracji (za które odpowiada Lizzy Stewart), ale również odpowiednio dostosowanych treści. Autorki zadbały o to, aby opis poszczególnych etapów ciąży i rozwoju dziecka był atrakcyjnie przedstawiony zarówno wizualnie jak i informacyjnie. Ponadto, genialnym pomysłem było umieszczenie informacji o wielkości młodszego rodzeństwa znajdującego się jeszcze w brzuchu mamy. Z pewnością takie porównanie do warzyw lub owoców, pozwoli im to lepiej sobie wyobrazić. Osobiście polecam.


9 miesięcy – badanie usg


Recenzja z instagrama Książeczki z biblioteczki:

Dwie mamy (i przyjaciółki zarazem) miały świetny pomysł, by napisać książkę, która wyjaśni dzieciom, co się dzieje, gdy w brzuchu mamy rośnie brat lub siostrzyczka. Same autorki pewnie niejeden raz spotkały się z pytaniami swoich pociech (jedna ma 4, a druga 5 dzieci) na temat tego, jak duży jest dzidziuś w brzuszku, albo dlaczego mama jest zmęczona. Dlatego tak prosto, ciepło i obrazowo w książce "9 miesięcy" jest przedstwiona cała ciąża.

W "9 miesiącach" prześledzimy każdy miesiąc ciąży, zaczynając od powstania zarodka ("z połączenia tyciego jajeczka (od mamy) z jeszcze mniejszym ziarenkiem zwanym plemnikiem (od taty)"), aż po narodziny dziecka. Na końcu książki dociekliwe osoby znajdą nieco bardziej szczegółową wiedzę.

Książka ma bardzo przejrzysty układ: po lewej stronie mamy informacje na temat rozwijającego się dziecka - np dowiadujemy się, kiedy maluszek zaczyna słyszeć, widzieć, czy nie ma za ciasno. Dowiadujemy się, jak duże jest dziecko w danym miesiącu (jak ziarenko ryżu, jagody, cytryny, aż po arbuza), czytamy różne ciekawostki o ciąży u zwierząt.
Po prawej stronie jest duża, ładna ilustracja i krótki opis, jak się czuje mama w danym miesiącu. Stanowi swego rodzaju przewodnik po ciąży, który będzie zrozumiały już dla całkiem małych dzieci (od ok 3 roku życia).

Myślę że książka zainteresuje niejednego, dociekliwego przedszkolaka, czy starszaka, a na pewno skorzystają z niej rodzice, którzy spodziewają się kolejnego dziecka.
Polecam!

6 miesiac


Recenzja z bloga Coś ciekawego dla dzieci:

Dziś będzie o pewnym wyjątkowym przewodniku…

Dlaczego wyjątkowym?

Bo opowiada o bardzo wyjątkowej podróży… Podróży człowieka od samego początku jego powstania aż do narodzin. Niezwykła podróż trwać będzie, jak wiecie, aż dziewięć miesięcy i będzie zawierać wiele ciekawych przygód.

“9 miesięcy. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny” to bardzo ciekawa propozycja od Wydawnictwa Babaryba. Może przeczytać ją dziecko, rodzic, dziadkowie, czy też ciocia z wujkiem. Jest po prostu dla każdego. (Tak naprawdę to nasz własny poradnik i pamiętnik z bycia w brzuchu swojej mamy.) Dla młodszych dzieci, to bardzo interesująca książka, w której poza dokładnymi opisami, znajdą również obrazujące poszczególne etapy rozwoju dziecka ilustracje. Może Wasza Pociecha oczekuje rodzeństwa? Z tą książką z pewnością odpowiecie na wiele zadawanych pytań.

9 miesięcy – już za chwileczkę

Recenzja z bloga Mama Carla

Przepięknie ilustrowana książka o okresie ciąży, którą można przeglądać z maluchem lub czytać starszakom, dostosowując ilość informacji do wieku dziecka. Przewodnik jest napisany prostym, przystępnym językiem, wszystkie zagadnienia wytłumaczone zostały klarownie. Zaczynając od momentu zapłodnienia (połączenie “tyciego jajeczka od mamy z jeszcze mniejszym ziarenkiem zwanym plemnikiem od taty”), przez wszystkie miesiące ciąży, aż do szczęśliwego rozwiązania obserwujemy rozwój dziecka w łonie matki.

Każda strona zawiera wiele ciekawostek, ilustracji, porównań. Bardzo mi się też podoba zwrócenie uwagi nie tylko na dziecko, ale i na mamę – w sekcji “Jak się czuje mama?” czytamy o tym, jak ciąża może wpływać na samopoczucie matki. Dzięki temu starsze dziecko może lepiej zrozumieć, dlaczego mama potrzebuje teraz więcej odpoczynku.

Bardzo polecam!

 

 

9 MIESIĘCY
tekst: Courtney Adamo, Esther van de Paal
ilustracje: Lizzy Stewart

cena detaliczna: 34,90zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-74-8
oprawa twarda
liczba stron: 40
format: 20,5 x 28,5 cm
rok wydania: 2020


Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (4)

6 marca 2020

Od zawsze pasjonował mnie proces rozwoju dziecka w łonie matki. Te fascynujące 9 miesięcy, to dosłownie najlepszy film science-fiction jaki oglądałam :). Gdy byłam w ciąży z Kubą, Polę bardzo zainteresował mój brzuch i fakt, w jaki sposób dzidziuś znalazł się w środku. Wtedy oficjalnie zaczęłyśmy dokształcać się z edukacji seksualnej. Tak, tak, 4 latka była tym bardzo zainteresowana. Na początkowych etapach ciąży starałam się jej wytłumaczyć co się dzieje z dzieckiem. Teraz żałuję, że nie miałam takiego podręcznika, jak właśnie wydało wydawnictwo Babaryba „9 miesięcy”. Ta książka jest urokliwa, pełna ciepła, miłości i ogromu wiedzy, przekazanej w bardzo przystępny sposób, by dzieci mogły ją zrozumieć. No więc, zapraszam Was do brzucha Mamy. Znajdziemy tam wiele ciekawostek, cudowne porównania wielkości płodu do owoców czy warzyw, które zjadamy ;) (dzieciom bardzo to pomaga w wyobrażeniu sobie, jak malutki jest brzuszkowy dzidziuś). Dowiemy się również czy maluszek potrafi oddychać, czy widzi? Co to macica, do czego służy pępowina?znajdziemy mnóstwo ciekawostek o ciążach zwierząt, np. ile waży i mierzy największy zwierzęcy bobas na naszej planecie. W książce znajdziemy bardzo ciekawe i inne podejście, bo nie skupiamy się tylko na dziecku i jego rozwoju, ale także na samopoczuciu przyszłej mamy. Dość dokładnie opisany jest też proces narodzin i czas tuż po nich. Kiedy to dziecko oraz mama potrzebują dużo odpoczynku i snu, by nabrać sił i razem poznawać świat. To lektura dla całej rodziny. Będzie idealna zarówno dla młodych, jak i doświadczonych rodziców, by przygotować starsze rodzeństwo na to ważne wydarzenie rodzinne.

2 września 2020

Gdy dowadujemy się o ciąży, radość jest nie do opisania. Co za tym idzie? Mnóstwo pytań, niepewności... Z pomocą przychodzi nam książka po brzegi wypełniona informacjami o ciąży. Co, jak co, ale uważam, że taka książka zawsze może nam się przydać. Kiedy w domu lub rodzinie ma pojawić się nowy potomek, maluch zaczyna zadawać mnóstwo pytań. Dzięki książce możemy oswoić go z nową sytuacją i wytłumaczyć, na czym polega ciąża i jak przebiega. Dziecku łatwiej zrozumie, co robi dzidzia w brzuszku i jak w danym momencie czuje się mama, która nosi go pod serduszkiem. Książka przedstawia, jak rozwija się dziecko od samego poczęcia do narodzi. Każdy miesiąc opisany jest bardzo dokładnie. Na jednej stronie zamieszczone są informacje, o tym jak rozwija się płód i jakiej jest wielkości, a na drugiej co czuje mama w danym miesiącu. Dowiemy się kiedy u maleństwa pojawia się układ oddechowy, rączki, nóżki, czy włoski. Poza masą informacji o maluszku, mamy jeszcze zamieszczone ciekawostki o życiu zwierząt np. o tym, że mały kangurek mieszka przez jakiś czas w kieszonce mamy na brzuchu. Jest to fascynujące zjawisko i niesamowity cud. Książka przyda się całej rodzinie, dlatego serdecznie wam polecam!

22 grudnia 2020

Bycie mamą to wyjątkowe zadanie, które rozpoczyna się na długo przed narodzinami

8 lipca 2023

"9 miesięcy" to książka, którą warto mieć w swojej biblioteczce. Jest przewodnikiem po ciąży dla całej rodziny,zawiera mnóstwo informacji przekazanych w prosty sposób, napisana przystępnym językiem, dostosowanym bardziej do 5-6 latka,jednak dorośli również mogą czerpać przyjemność z lektury. Miesiąc po miesiącu dowiadujemy się jakiej wielkości jest dziecko,jak czuje się mama,co dzieje się na poszczególnych etapach w tym wyjątkowym stanie. Znajdziemy również ciekawostki ze świata zwierząt z tej dziedziny. Wszystko uzupełniają piękne ilustracje,wyraziste,urocze,troszeczkę nieidealne,co niewątpliwie dodaje uroku

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl