PIĘKNIE DZIĘKUJĘ - Ellen Surrey - edukacyjna książka dla dzieci 5+ o wdzięczności i empatii

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 3 dni
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 19,90 zł

Cena regularna: 34,90 zł

19.90
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 34,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Odkryj, jak wiele zawdzięczasz swoim najbliższym – rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, nauczycielom – i podziękuj im w niezapomniany sposób!

Czy dzieci na pewno zawsze wiedzą, czemu zachęcamy je do tego, aby komuś podziękowały? Może warto o tym porozmawiać i zastanowić się, czemu powinniśmy być komuś wdzięczni? Mamie, tacie, babci, cioci, koleżance czy koledze ze szkoły... i wielu innym osobom. A może są wokół nas tacy, którym powinniśmy podziękować, a tego nie robimy? Dziękowanie i wdzięczność to dobry temat do rozmowy z najmłodszymi.
W środku znajdziesz też zadania do samodzielnego wykonania.

Obejrzyj video recenzję z bloga Tylko dla mam:


 

Pięknie dziękuję – praca domowa

 

Recenzja z instagrama Zaczytany_franek

Jedna z piękniejszych książek o uczuciach, dzięki której mały czytelnik pozna moc słowa "dziękuję". Rewelacyjnie działa na sferę uczuć dziecka i pokazuje, jak wiele zawdzięczamy innym.

Możemy podziękować za trud włożony w wychowanie, za opiekę wspólnie spędzony czas.. podarować drugiej osobie nie tylko upominek, ale przede wszystkim dobre słowo.. autor proponuje, że możemy również kogoś obdarzyć uczuciem.. miłością, przyjaźnią, dobrym nastrojem.. Słowa i czyny często znaczą więcej niż rzeczy materialne.

To książka do aktywnego czytania, w której odnajdziemy zadania do samodzielnego wykonania, możecie wspólnie zaprojektować kartkę dla bliskich, ale przede wszystkim pomówić o tym, co lubicie robić.. przeniknąć do sfery marzeń i planów, rozmawiać o tym, co chcielibyście wspólnie zjeść, może udać się w daleką podróż..

Książka stwarza całe mnóstwo pomysłów do rozmów z dzieckiem o ważnej strefie uczuć. Bo warto mówić nie tylko o tym, co nas boli, mówienie o rzeczach pozytywnych też jest bardzo ważne. A książka właśnie uczy, by doceniać małe rzeczy, cieszyć się drobnymi gestami i przede wszystkim zachęca do mówienia bliskim ciepłych słów. Mnie zachwyciła i Wam również gorąco polecam! 

 

Pięknie dziękuję – coś do noszenia

Fragment recenzji z instagrama @Coffee.books.chocolate

Główny bohater książki "Pięknie dziękuję" to Miki, który dostał specjalną pracę domową: musi zastanowić się komu chciałby powiedzieć "dziękuję". Na jego listę trafili nie tylko rodzice, rodzeństwo czy dziadkowie ale również ciocia, kuzyn, przyjaciółka, niania, nauczyciel, lekarz, trener oraz pies.

Książka daje dziecku możliwość zastanowienia się komu i za co chciałoby podziękować i jest świetnym punktem wyjścia do rozmów o uczuciach, więziach pomiędzy bliskimi, zwraca uwagę na to co jest najważniejsze w relacjach z innymi i jak cenne są rzeczy, które od nich otrzymujemy, a nawet o nich nie myślimy bo są dla nas oczywiste (miłość, przyjaźń, wspólne gry i zabawy, wygłupy, pyszne obiady itp.).
Książka pokazuje również jak dziecko samo może wyrazić wdzięczność wobec innych w prosty sposób i zwraca uwagę na to, że liczą się drobne gesty oraz nasz CZAS, który poświęcamy bliskim, a nie jakieś drogie prezenty.
Na koniec muszę wspomnieć o cudownym wydaniu tej książki. Twarda oprawa i ilustracje w stylu vintage tworza niepowtarzalny klimat. Must have dla każdego dziecka!

 

Pięknie dziękuję – popołudnie

Fragment recenzji z bloga MAMA CARLA:

Jednym zdaniem – „Pięknie dziękuję” to perełka, a nie książka! 

Tosia często dziękuje za takie błahe rzeczy jak przykrycie kołderką, podanie szklanki wody, pomoc w zdjęciu kurteczki. To niesamowicie urocze, zwłaszcza, że nigdy tego od niej nie wymagaliśmy i nie wymagamy. Gdy słyszę takie delikatne, dziecięce, spontaniczne „dziękuję mamusiu”, od razu poprawia mi się humor, a słońce wychodzi znów zza chmur.

 

Pięknie dziękuję – prezent

Recenzja z instagrama Stacja Relacja: 

-Bastku.... a jakbyś miał komuś za coś podziękować, to komu i za co?- zapytałam jeszcze przed lekturą książki, o której chcę Wam dzisiaj opowiedzieć.
-Hmmm...Cioci Oli! Za to, że układa ze mną LEGO :)- odpowiedział zaskoczony pytaniem.

Nie ukrywając zdziwienia odpowiedzią (bo z Ciocia raczej zaraża go miłością do rowerów, niż buduje z Lego ;)) zaproponowałam mu wspólną lekturę „Pięknie dziękuję”

I oto co się wydarzyło....

Zawsze Wam wspominałam, że dla mnie podstawą wspólnego czytania jest to, by książka była nie tylko dobrze wydana, ciekawa w treści i estetycznie zilustrowana, ale przede wszystkim aby była początkiem ciekawej rozmowy rodzica z dzieckiem.

„Pięknie dziękuję” spełnia wszystkie te wymogi, a efekty jej wspólnego czytania przerosły moje oczekiwania.

Nie ma tutaj linearnej opowieści, ani ciekawej historii... jest za to podróż z małym Mikim, który zastanawia się komu, za co i jak mógłby podziękować. Mamie, psu, pani doktor? Za odkrywanie nowych światów, za cierpliwość, za czytanie przed spaniem? Rysując laurkę, telefonując, wysyłając kartkę z wakacji?

Ach! Ile pięknych myśli i uczuć rodzi się podczas tej podróży!I gdy już myślałam, że to koniec... wydarzyło się coś pięknego- na ostatnich kartach książki znaleźliśmy zadania do samodzielnego wykonania!

I nagle okazało się, że poza ciocią Olą, jest masa osób, którym Bastek chciałby podziękować:
Pani Arletka - za to, że przynosi obiady w przedszkolu
Adik - za to, że lubi się z nim bawić i go lubi
Pan trener - za to, że uczy grać w piłkę
nasz chomik Baltazar - bo nas rozśmiesza....
Dziadek - za to, że lubi się z nim boksować i drugi- bo rozpala ogniska, a Babcia najlepiej szuka klocków....
.... odpowiedzi było jeszcze na prawdę sporo...

W ciągu kilkunastu minut wykonaliśmy najpiękniejszy TRENING WDZIĘCZNOŚCI jaki mogłam sobie wyobrazić...

Więc PIĘKNIE DZIĘKUJEMY Wydawnictwo Babaryba za tą wyjątkową pozycję, do której na pewno jeszcze nie raz wrócimy :)

 

Pięknie dziękuję – wyjazdPięknie dziękuję

Ellen Surey

cena detaliczna: 34,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-50-2
oprawa twarda
liczba stron: 24
format 20,5 x 27,5 cm
rok wydania: 2017

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (5)

20 grudnia 2017

Książka Pięknie dziękuję to nie tylko historia do czytania. To przede wszystkim opowieść do przemyślenia. Czytając ją trzeba zadawać sobie takie same pytania, jak Miki. Bo każdy z nas znajdzie grupę osób, którym ma za co dziękować. Zarówno dzieci, jak i dorośli. Każdy też może wykonywać zadania, które umieszczono na końcu książki. Bo Pięknie dziękuję to książka dla wszystkich, bez względu na to ile mają lat. Piękna, mądra, kolorowa, pełna ciepła i miłości. Do czytania w rodzinnym gronie i samotności. Wypełniona pomysłami na wspólne spędzanie czasu i prezenty, które często nic nie kosztują, a są niezwykle cenne. Warto mieć ją w domowej biblioteczce i dziękować razem z Mikim. http://tosimama.blogspot.com/2017/12/sowa-o-ktorych-czesto-zapominamy.html

8 lutego 2019

Poznaj niezwykłą moc słowa dziękuję! – taki podtytuł ma książka Ellen Surrey, która w swoistym podręczniku próbuje wyjaśnić młodemu czytelnikowi, jak ważne jest dziękowanie w codziennym życiu. Autorka i jednocześnie ilustratorka w komiksowej formie, zawarła bardzo dużo treści, opisała mnóstwo okazji do okazania wdzięczności, podpowiada w jaki sposób można tę wdzięczność wyrazić, starając się uzmysłowić dziecku, że nie potrzeba wiele, żeby miłym słowem, gestem lub zachowaniem obdarzyć tych, których kochamy(...) Niektórych razić może dość stereotypowy podział ról między rodziców na kartach „Pięknie dziękuję”. Mama z miską w rękach, krząta się w kuchni, a w dowód wdzięczności dostaje od dziecka nowy fartuch. To z pewnością nie jest powód do radości dla feministek, jednak spójrzmy prawdzie w oczy, większość obiadów w polskich domach przygotowują mamy, tata (przynajmniej w naszym domu) gotuje raczej od święta, a i to pewnie nie zawsze nadaje się do jedzenia dla dzieci(...) Cała recenzja na ---> http://wierzbook.pl/pieknie-dziekuje/

24 maja 2020

Komu i za co możemy dziękować? Jak się tak dobrze zastanowić okazuje się, że tym, którym możemy być wdzięczni i rzeczy, które mogą tę wdzięczność wobec nich wywołać jest więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Pozycja ta przypomina dorosłym jak i zwraca uwagę dzieciom na to jak ważne jest to słowo DZIEKUJE. Książka została podzielona na 12 części. Bohaterem jest chłopiec Miki, który dostał zadanie domowe,gdzie miał się zastanowić komu chciałby powiedzieć ,,dziękuję”. Jak się domyślacie wymienił takie osobowości jak rodzice, rodzeństwo, dziadkowe czy najlepszą koleżanke ze szkoły. Zaskoczeniem jest fakt, że znaleźli się tam ludzie, których nie widuje na co dzień, co nie zmienia faktu,że mają ogromny wpływ na jego życie. Jak się domyślacie ,albo i nie :) znalazła się tam niania, lekarz, nauczyciel, trener. ale ,ale to nie wszyscy! latorośl postanowił ,również podziękować swojemu zwierzakowi czy ukochanej pluszowej maskotce. Kolejne zadanie polegało na określeniu za co chce się konkretnej osobie podziękować. Czy muszą to być wielkie podziękowania za wielkie rzeczy ? Nie ! Możemy np. podziękować za czytanie książeczki,co jest bardzo ważne w życiu dziecka ♥️ Publikacja skłania do refleksji między innymi nad tym, jak inaczej można wyrażać swoją wdzięczność drobny prezent miły uczynek wspólnie spędzony czas Nie tylko materialne rzeczy się liczą. Wyjątkowe są chwile,ale i wspomnienia,które możemy dostać od innych ludzi. Od nas w dzisiejszych czasach zależy czy te małe człowieki o tym nie zapomną. Uczenie dziecka wdzięczności, nauczy go także doceniać pracę innych, a tym samym będzie kształtowało w nim poczucie empatii. Terapeuci dzięki #piekniedziekuje mogą ćwiczyć z dzieckiem na wiele sposobów i rozwijać w nich to co ważne . Na jednej z ostatnich stron chłopiec zastanawia się nad pytaniem „A gdybyście mogli ofiarować coś od serca, co by to było?” Pojawiają się uczucia, którymi Miki chce obdarować bliskich – szczęście, relaks, wdzięczność, radość,a na końcu czytelnik ma różne zadania . Wartościowa pozycja bez 2 zdań. Twarda okładka ,dobrej jakości papier. Wiek 3 plus.

25 lutego 2021

Jedna z piękniejszych książek jakie miałam przyjemność czytać/pokazać dziecku. W cudowny sposób pokazuje wartość słowa "dziękuję". Ilustracje są ciekawe i zachęcają do aktywność takich jak robienie kartek dla najbliższych, czy innych miłych uczynków. Polecam

11 sierpnia 2022

Picturebook do aktywnego czytania! Pomyśl o wszystkich osobach, którym chcesz podziękować... Z pewnością jest ich wiele... A co, gdyby zrobić album? Na taki pomysł wpada także Miki, bohater tej książki. Ilustruje i opisuje komu i za co chciałby podziękować. Ale to nie wszystko... W książce znajdziemy ważne przesłanie. Dziękować można na wiele sposobów, np.: - podarować coś, - zrobić coś specjalnego, - spędzić czas razem, - podarować coś do noszenia, - podarować pojazd, - wyjechać razem, - zjeść wspólnie posiłek, - dać coś prosto z serca. Uczmy nasze dzieci takiej uważności na drugiego człowieka oraz dziękowania za dobro, które otrzymujemy. Rozmawiajmy o towarzyszących mu emocjach. Dzięki tej książce dziecko przekona się, jak wiele ma możliwości, by komuś podziękować. I wcale nie chodzi o przedmioty materialne, choć są bardzo miłe! Na końcu książki znajdziemy kilka inspiracji, które możemy zaszczepić naszym dzieciom, np.: stworzenie albumu ważnych osób, mówienie im miłych słów czy zaprojektowanie pocztówek. Czy sam/a doświadczyłeś/aś jak wielką moc ma słowo: DZIĘKUJĘ?

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl