NOWOŚĆ! MOJA WIELKA RODZINA_Gerda Raidt_skąd pochodzimy i co to jest drzewo genealogiczne_od 5 lat

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 3 dni
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 25,00 zł 34,90 zł 25.00
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Nos po praciotce, dowcip po wujecznym stryjku, uroda i intelekt - wiadomo - po mamie. To jest niesamowite, że choć większości naszych przodków już z nami nie ma, to ich dziedzictwo żyje w nas i członkach naszej rodziny!

Czy znasz wszystkich członków swojej rodziny tych bliskich i tych dalekich? A ilu przodków wstecz pamiętasz? I czy spokrewniony jesteś z człowiekiem pierwotnym? Może już najwyższy czas, żeby stworzyć własne drzewo genealogiczne i wypytać rodziców oraz dziadków o wszystkich krewnych, których pamiętają?

Bo przeszłość ma ogromny wpływ na to co robimy i jak teraz żyjemy. Tak samo nasze dzisiejsze decyzje mają duże znaczenie dla przyszłych pokoleń! Czy więc wiesz, jak dobrze zapisać się w pamięci naszych wnuków i prawnuków? I co to właściwie znaczy Non omnis moriar? Ta książka zachęca do szukania swoich korzeni, odkrywania rodzinnej przeszłości oraz budowania międzypokoleniowych więzi.

Poznaj swoje korzenie

„Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość” to książka, w której odkrywamy to, że nasza osobista historia - nawet jak mamy zaledwie kilka lat - sięga głęboko w przeszłość. Za nami stoją dziesiątki pokoleń osób, których nigdy nie znaliśmy a jednak mamy z nimi coś wspólnego!

To zaskakujące odkrycie pozwala nam dostrzec podobieństwa do wielu członków naszej rodziny, określić się i poczuć bezpieczniej. Książka uczy też tolerancji bo pozwala odkryć, że mamy coś podobnego z osobami, z którymi możemy się bardzo różnić. 

Dziedzictwo i odpowiedzialność

Autorką jest Gerda Raidt, która za swoją poprzednią głośną książkę ŚMIECI. Najbardziej uciążliwy problem na świecie otrzymała prestiżową nagrodę Mądrej Książki Roku. W obydwu książkach autorka podejmuje temat dziedzictwa i odpowiedzialności za świat. Wszystko to, co teraz zostawimy po sobie - te pozytywne sprawy, jak rozwój medycyny, nauki i techniki ale i te złe, jak góry śmieci i plastiku - zostanie jako nasze dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. 

Polecamy dla dzieci od 5 roku życia

 

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦ 

Zapoznaj się z recenzjami

Recenzja z instagramowego konta Zaczytany Franek

To książka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego kilkulatka. To ona pozwoli Wam odkryć sekrety przeszłości, zrozumieć rodzinne relacje i powiązania.

Mały człowiek tworzy nową historię i staje się częścią świata, dlatego warto poznać swoją rodzinę, odwiedzić krewnych i przekonać się w jaki sposób przeszłość oddziałuje na czasy obecne.

Książka jest cudowna i przy okazji niesie ważny, ekologiczny przekaz. Musimy myśleć o przyszłości już dzisiaj.. bo to w jakim stanie zostawimy Ziemię przyszłym pokoleniom zależy wyłącznie od nas.

Książka daje nam też pretekst, by wypytać najbliższych o dawno zapomnianych krewnych oraz sprzyja budowaniu międzypokoleniowych więzi. W bardzo ciekawy sposób porusza temat odpowiedzialności za świat.

  Moja wielka rodzina_Babaryba

Recenzja z bloga Rok po roku

„Moja wielka rodzina” to doskonały sposób na odpowiedź na pytania dotyczące koligacji rodzinnych, sekretów i pamiątek przekazywanych przez kolejne pokolenia, dziedziczonych talentów, loków i piegów oraz wiekowych tradycji.

Tego, jak decyzje polityków gmatwają losy kolejnych pokoleń, a zaśmiecone tereny to trudna sprawa niosąca długofalowe konsekwencje, a… dzieci uczą się na wzorach powielanych przez rodziców, dziadków oraz nauczycieli.

Książka „Moja wielka rodzina” porusza więc szerokie spektrum zależności i powiązań, ujawnia negatywne konsekwencje wyborów oraz pozytywną stronę dbania o relacje rodzinne.

Oprócz sielankowych zagadnień, książka porusza także tematy trudne: niewolnictwo, dyskryminację kobiet, przymusową emigrację. Przedstawia je szczątkowo, ale jeśli masz ochotę wytłumaczyć dziecku, dlaczego tego typu zjawiska miały (i nadal mają!) miejsce, to „Moja wielka rodzinna” będzie świetnym początkiem dyskusji.

Dla mnie i dla mojego 4-letniego syna świetną zabawą jest śledzenie, jak na przestrzeni wieków zmienia się ubiór ludzi, szczególnie zaś nakrycia głowy. Zainspirowani książką, zaczęliśmy też szukać u siebie nawzajem podobieństw w kolorze oczu, kształcie nosa, pieprzyków i piegów. Hitem dla nas okazały się dwie strony z choinką, gdzie Staś wyszukiwał podobieństwa i różnice spędzania rodzinnego czasu w świątecznym czasie. No i już wiem, że musimy kupić… zegar z wahadłem

Nowość wydawnicza Babaryba „Moja wielka rodzina” przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5+, ale w moim odczuciu i doświadczeniu sprawdzi się już dla 4-latków. Kupujcie ją prędko, jeśli wybieracie się w odwiedziny do „ciociobabci”, rozrysowujecie drzewo genealogiczne, albo porządkujecie zdjęcia rodzinne i dziecko pyta, dlaczego pradziadek, dziadek i tata mają kręcone włosy? Warto ją mieć, jeśli w prosty sposób pragniecie przekazać dziecku informacje o dziedzictwie ludzkości, jakim jest muzyka Boba Marleya, wpływie Leonarda da Vinci na sztukę oraz rewolucji damskiej mody przez Coco Chanel.

W mojej opinii…

… jest to szalenie wartościowa pozycja literacka wśród najnowszych książek dla dzieci, bo edukuje, pobudza wyobraźnię i daje bodziec do odkrywania sekretów przeszłości, zależności międzypokoleniowych i wpływu decyzji na przyszłe pokolenia. A to wszystko w formie łatwo przyswajalnej przez dziecko w wieku 4+.

„Moja wielka rodzina” wciąga także dorosłego. Jest okazją do odkurzenia dzieciństwa, przywołania miłych wspomnień i pamięci o osobach, które już od nas odeszły. Wprowadziła mnie w stan przyjemnej nostalgii i była przystankiem w zaganianym życiu. Takim małym odpoczynkiem i zatrzymaniem na weryfikację tego, co w życiu jest dla mnie najważniejsze. RODZINA.

 Moja wielka rodzina_drzewo genealogiczne

Recenzja z bloga POCZYTAJNIA:

Każdy obrazek jest tu jak podpowiedź: chodź, pójdźmy w tym kierunku, zastanów się teraz nad… On otwiera pole do rozmowy. Po kim masz ręce, nos, konkretny talent. To, czy nasi dziadkowie są bogaci czy biedni, też rzutuje na nasze życie i sposób, w jaki zostaliśmy wychowani. Jak się nad tym zastanowić, to okazuje się, że sporo odziedziczyliśmy i nie jesteśmy taką czystą kartą, jak nam się wydawało.

Gerda Raidt, autorka nie tylko „Mojej wielkiej rodziny”, ale także książki „Śmieci. Najbardziej uciążliwego problemu na świecie!”, którą opisywaliśmy, nie byłaby sobą, gdyby nie odniosła się do przyszłości. Bo prawdę mówiąc to interesuje ją najbardziej. Co będzie po nas? W jakim świecie będą żyły nasze dzieci, jeśli my nie będziemy postępować racjonalnie? Ba, czy w ogóle wtedy będą mogły żyć… Tak, ta książka ma mocny ekoprzekaz: dbajmy o Ziemię i o siebie nawzajem.

Mądra książka? Tak. I bardzo dla dzieci, mówi ich językiem. Nie przytłacza informacjami, choć przez ilustracje daje ich całkiem dużo i trafia do ich wyobraźni. Dzieci nie tylko słuchają, ale także zaczynają pytać, myśleć.

Nasze rozmowy przy „Mojej wielkiej rodzinie” też szły w różnych kierunkach. Zaczęło się od dziadków i pradziadków, a zahaczyliśmy o teorie stworzenia świata, ewolucję i samego Boga. Bardzo cenny czas.

 Moja wielka rodzina

Recenzja z bloga Bohemian Youngster

„Moja wielka rodzina” przedstawia nie tylko skomplikowane powiązania rodzinne, dziedziczność cech charakteru czy talentów ale odnosi się również do historii, religii czy filozofii. Odpowiada na pytania czym jest pokolenie, dziedzictwo czy tradycja. Moja wielka rodzina mówi do nas na równi tekstem co obrazem co nie przytłacza dzieci informacjami. Uświadamia nam złożoność zależności i ciągów przyczynowo skutkowych ale stawia również bardzo ciekawe pytania otwierające nad którymi możecie się wspólnie pozastanawiać.

„Moją wielką rodzinę”  jak to bywa w książkach wydawnictwa Babaryba kończy mocny akcent ekologiczny! I za to ich uwielbiam! Jest edukacyjnie, estetycznie i ekologicznie!

Recenzja z bloga Ocean Baśni

Moja wielka rodzina serwuje czytelnikowi interesującą mieszankę, na którą składają się: popularnonaukowa wiedza, opowieść o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, drobne elementy komiksowe (chmurki z wypowiedziami głównych bohaterów) oraz rysunki przedstawiające kolejne zagadnienia.

  • Czym jest pokolenie?
  • Dlaczego ludzie na świecie tworzą jedną wielką rodzinę?
  • Co takiego zostawili nam po sobie nasi przodkowie?
  • Co oznacza słowo tradycja?
  • Czy wiedzieliście, że „stoimy na ramionach gigantów”?
  • Czym jest dziedzictwo?
  • W jakim świecie będą żyły nasze dzieci, wnuki, prawnuki…?
  • Jaki wpływ na przyszłość ma teraźniejszość, w której każdego dnia dokonujemy wyborów istotnych dla dobra Ziemi i naszych następców?

    Ta niewielka książeczka podaje zwięzłe i wyczerpujące odpowiedzi na powyższe pytania. Tytuł ten zachęca również małego czytelnika do stworzenia drzewa genealogicznego. Świetna zabawa łączy się w ten sposób z interesującą wiedzą na temat własnej rodziny. Jak daleko sięgają korzenie Waszego drzewa? A może to arcyciekawe śledztwo jest jeszcze przed Wami? 

 

Moja wielka rodzina czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość
Gerda Raidt


tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
cena detaliczna: 34,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN: 978-83-62965-86-1
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 40
Format: 24.4 x 19.6 cm
Oprawa: twarda

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (4)

19 września 2021

Co odziedziczyliśmy po rodzicach, po dziadkach, po pradziadkach? "Moja wielka rodzina" to książka, która zaczyna od zainteresowania się rodziną (my wyciągnęliśmy stare zdjęcia i fajnie sobie pogadaliśmy) i pozwala sobie uświadomić, że przeszłość ma wpływ na to, jacy jesteśmy. A skoro przeszłość ma wpływ na przyszłość, to teraźniejszość, a więc nasze życie, też. Cenny czas przy ciekawej i mądrej książce.

28 września 2021

Jeśli nie wiesz, jak wyjaśnić dziecku: kto to jest stryjek, czemu dziadek i taka mają tak samo długie nosy albo przekazać sekret rodzinnych wspomnień, to "Moja wielka rodzina" jest książką, która doskonale rozpocznie tę dyskusję!

5 października 2021

Absolutnie świetna. Ciekawa i niezwykle wartościowa książka, która zachęca do zagłębiania się w temat genealogii. Prowokuje go rozmów o przeszłości, naszych przodkach i przyszłości. Wizualnie bardzo przyjemna.

22 października 2021

Gorąco polecam! Piękne wydanie. Książka łączy pokolenia. Idealna na prezent. Ilusttacja z choinką i treść na niej zawarta niesamowicie mnie poruszyła i okazała się być absolutną prawdą!

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl