WYMARZONA WYCIECZKA - Mo Willems - książka o trudach planowania i sztuce improwizacji wobec przeciwności losu

Wymarzona wycieczka_Mo Willems.png
  • promocja
  • nowość
dostępność: duża ilość
wysyłka w: 24 godziny
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 27,00 zł

Cena regularna: 36,90 zł

27.00
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 36,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Książka o trudach planowania oraz sztuce improwizacji w razie przeciwności losu!  

W tej książce Leon i Malinka planują wspaniałą wycieczkę i solidnie się do niej przygotowują. Leon wszystko ma zaplanowane, jednak kiedy pojawiają się przeszkody to nie kto inny a Malinka ratuje ich pomysł...

Książki tej serii polecamy dzieciom od 4. roku życia, a starszym – jako samodzielne pierwsze lektury.

Przyjaźń

Entuzjastyczna świnka Malinka i przesympatyczny słoń Leon są parą przyjaciół, których przygody i rozmowy rozbawią Was do łez. Są wspaniale prostolinijni, bardzo się lubią i obserwujemy ich w różnych zabawnych sytuacjach. Dzięki tej parze, dowiadujemy się, czym jest przyjaźń i możemy o przyjaźni porozmawiać z dzieckiem.

Proste rysunki

Ogromnym atutem książek tej serii są syntetyczne, komiksowe rysunki, niezwykle proste, ale wyrażające całe mnóstwo emocji. Zobaczcie sami, w jak prosty sposób Mo Willems oddaje całą gamę uczuć świnki i słonia! 
Można zaproponować dziecku zabawę polegającą na nazywaniu uczuć, które rysują się na twarzach bohaterów, a także wraz z nim spróbować je odtworzyć.

Poczucie humoru i optymizm

Siłą książek Mo Willemsa jest ich dowcip. Przygody Malinki i Leonka są niezwykle zabawne! To książki, które rozbawiają do łez! Ich humor, jest podobny do tego z Ulicy Sezamkowej (choć książki są śmieszniejsze), której autor był współscenarzystą. Warto w dzieciach rozwijać i kształtować poczucie humoru i optymizm, m.in. poprzez takie właśnie lektury. Jak wiemy, daje ono dystans do wielu spraw, co przydaje się w życiu każdego człowieka. Jak pisze Anna Jankowska z bloga Tylko dla mam: "maluchy nie rodzą się z wrodzonym poczuciem humoru. To z kim się zadają, jak rozmawiają i o czym, sprawia, że śmieszą je takie a nie inne rzeczy i sprawy".

Więcej o kształtowaniu poczucia humoru u dzieci można przeczytać na naszym blogu w tekście "Książki, które rozwijają poczucie humoru u dzieci"

Pierwsza lektura

Każda z tych książeczek może służyć jako pierwsza lektura ponieważ tekstu jest mało, a ubrana w dialogi akcja wartko się toczy. Możemy czytać te książeczki wspólnie, a nawet z podziałem na role i wracać do nich bo są doskonałymi poprawiaczami nastroju.

Jeśli chcecie kształtować w swoim dziecku poczucie humoru, a także rozmawiać z nim o tym czym jest przyjaźń – koniecznie sięgnijcie po tę i inne książeczki z tej serii.  

Na jaki wiek?

Książki o Leonku i Malince doskonale się sprawdzą dla dzieci od 4 do 8 lat.

O Autorze

Mo Willems to amerykański autor kilkudziesięciu książek dla dzieci, z których wiele jest stale obecnych na listach bestsellerów Amazona i „New York Timesa”. Mo Willems za swoje książki otrzymał wiele najważniejszych nagród: m.in. Theodor Seuss Geisel Medals, Caldecott Honor i Carnegie Medal. 
Zaczynał swoją karierę jako scenarzysta i animator „Ulicy Sezamkowej”, zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon. Jest twórcą bajki „Owca w wielkim mieście”.

Mo Willems

Wydaliśmy 9 książek Mo Willemsa o przygodach słonia Leona i świnki Malinki: „Czy mogę grać z Wami?”, „Czy polubisz moją breję?”, „Mieszkamy w książce”, „Złamałem trąbę”, „Czy umiem się dzielić?”, „Czekanie jest takie trudne!”, „Wymarzona wycieczka”, „Jestem żabką!”, „Masz coś na głowie!”.

 

Wymarzona wycieczka_Mo Willems 

Wymarzona wycieczka_Mo Willems_2

Wymarzona wycieczka_Mo Willems_3

Wymarzona wycieczka_4

Wymarzona wycieczka

Obejrzyj recenzję Anny Jankowskiej z bloga Tylko dla mam

 

Fragment recenzji z bloga ŚWIAT TOMSKIEGO:

Książki są fantastyczne do czytania na role, do zabawy w mini teatr. Idealnie sprawdzą się jako pierwsze czytanki... Moi chłopcy uwielbiają, gdy czytając im historię, moduluję głos, gestykulujemy i żywo uczestniczymy w przygodach zabawnej świnki Malinki oraz słonia Leona. Książki mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę! Śmiało można powiedzieć, że kształtują poczucie humoru.

 

Recenzja z bloga „O psychologii” napisana przez Justynę Śliwińską-Srokę

„Z czego śmieją się dzieci?”

  1. Pierwsze co rzuca nam się w oczy to ilustracje. Są bardzo proste, wręcz minimalistyczne, ale dzięki temu – bez zbędnych rozpraszaczy uwagi.

  2. Po drugie, są pisane jak komiks – wypowiedzi bohaterów znajdują się w „dymkach”. Akcja toczy się dzięki temu dynamicznie i niemożliwe jest, aby znudzić czytelnika.

  3. Po trzecie, obie książki są angażujące, nie czytamy ich, a się nimi bawimy. Bohaterowie sprawdzają nas, mówią do nas, zapraszają do wykonywania zadań, a nawet reagują na nasze reakcje. Niemożliwe? A jednak!

  4. I po czwarte. Wśród pozycji, które są reklamowane jako rozwijające wyobraźnię, kreatywność, inteligencję, pamięć, umiejętności społeczne ktoś może zapytać, czego uczy Malinka i Leon? Odpowiedź jest szalenie prosta, ale chyba i zaskakująca.
    Nieczęsto spotykam książki, które aż tak współgrają z poczuciem humoru u dzieci. Już dwulatki uważają za niezwykle zabawne przekręcanie nazw czy przypisywanie niektórym przedmiotom cech niezgodnych z ich przeznaczeniem. Bawią się różnego rodzaju pomyłkami, czy wielokrotnym powtarzaniem słów. Świnka i słonik cudownie się w taki humor wpisują, zapraszając nas do współtworzenia całej zabawnej historii.

 

Fragment recenzji z profilu Azoko_czytamy

„Jeśli zdanie „Ala ma kota, a kot ma pchły” nie rozpaliło czytelniczej iskierki w Twoim dziecku, przygody Malinki i Leona to zrobią. Seria idealnie nadaje się na rozpoczęcie przygody z czytaniem. Ma formę komiksową, dialogi są proste, a emocje... emocje bohaterów z trudem mieszczą się na kartkach”.

Fragment recenzji z profilu Cover.baby

„Nowe przygody Leona i Malinki przyjął z wielkim entuzjazmem i pobiegł z książkami do swojego pokoju. Po jakimś czasie wyłonił się z niego twierdząc, że książki są świetne, a moim językiem mówiąc nie straciły przez lata na swojej atrakcyjności. I niech to będzie najlepsza rekomendacja”. 

 

WYMARZONA WYCIECZKA
Mo Willems

cena detaliczna: 36,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-67356-12-1
oprawa twarda
liczba stron: 64
format: 17,5 x 23,5 cm
rok wydania: 2023 

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Opinie o książce (5)

5 czerwca 2023

„Wymarzona wycieczka” jest o tym jak słoń Leon i świnka Malinka szykują się na wyjazd. Potrzebują przecież tylu bardzo ważnych rzeczy jak na przykład parasole! Tylko czym oni na tą wycieczkę pojadą? Jak zwykle humor tryska z każdej strony! Proste ilustracje, białe tło i dymki z tekstem. Dla nas ta seria jest genialna i wszystkim ją polecamy!

8 lipca 2023

Lubicie humor w ksiażkach dla dzieci? Jeśli tak,tutaj jest go pod dostatkiem

1 sierpnia 2023

Mo Willems utalentowany animator z doświadczeniem przy produkcji takich klasyków jak "Ulica Sezamkowa" oraz kreskówek z Cartoon Network, zyskał sławę jako twórca wyjątkowej serii książek, zdobywających serca dzieci na całym świecie. "Wymarzona wycieczka" to kolejny tytuł z serii przygód sympatycznego duetu - świnki Malinki i słonia Leona. Tym razem przyjaciele szykują się do wyczekanej podróży. Planowaniem zajmuję się Leon tworząc szczegółową listę potrzebnych rzeczy i przewidując przeciwności, które mogą niekorzystnie wpłynąć na wyjazd. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? To właśnie te niespodziewane zdarzenia i ich reakcje sprawiają, że historia nabiera życia. Mo Willems doskonale balansuje pomiędzy momentami humoru a ciepłymi wartościami, pokazując, jak ważna jest przyjaźń, zaufanie i wzajemne wsparcie. Autor ukazuje planowanie jako proces rozwijania zdolności przewidywania przeciwności i szukania rozwiązań. Umiejętność kreatywnego myślenia staje się kluczowym elementem wskazywania drogi ku spełnieniu marzeń. Minimalistyczne ilustracje oraz krótkie, acz celnie trafione dialogi w postaci komiksowych dymków podkreślają komizm zarówno sytuacyjny jak i lingwistyczny. Zgrabne połączenie tych elementów stanowi nie tylko fundament całości, lecz również buduje charakterystyczny styl, w którym zabawa słowem i komediowy ton tworzą unikalny klimat. Wzajemne różnice i osobowości Malinki oraz Leona wiodą do fascynującego kontrastu, a zarazem prowadzą do nierozerwalnej więzi, opartej na szczerej i bezinteresownej przyjaźni. Ta spójność emocjonalna jest niezwykle wzruszająca i oddaje głębszy sens narracji. "Wymarzona wycieczka" to książka pełna uroku i humoru. Doskonale oddaje ducha dzieciństwa, a jednocześnie dostarcza czytelnikowi rozrywki na najwyższym poziomie. Niezależnie od wieku, ta literacka opowieść zapewni niezapomniane chwile śmiechu i radość z czytania.

29 sierpnia 2023

Seria o sympatycznej parze przyjaciół wręcz zaraża optymizmem. Bohaterowie są wspaniale prostolinijni, a oglądając ich w różnych zabawnych sytuacjach naprawdę można ubawić się do łez. Jest to opowieść o trudach planowania oraz sztuce improwizacji w razie przeciwności losu. Komiksowa forma książek jest bardzo przejrzysta, a dzięki małej ilości tekstu i prostym ilustracjom, są one idealne dla dzieci w każdym wieku.

11 października 2023

Świnka Malinka i słoń Leon już od jakiegoś czasu, się znają i się przyjaźnią. Tym razem to Leon wpada na wspaniały pomysł, a mianowicie aby wyruszyć na wycieczkę. Jednak zanim do niej dojdzie, potrzebne są przygotowania i to konkretne. Zaczynają od stworzenia planu. Jaki będzie? Jak będą wyglądać przygotowania do wycieczki? Czy dojdzie ona do skutku? Przygotowania do wycieczki wcale nie są takie łatwe, o czym mogą się przekonać zarówno bohaterowie, jak i dziecko śledząc ich losy. Historia w książce jest doskonałym pomysłem do wspólnego przeczytania, a następnie porozmawiania o odgrywaniu wycieczkach, a także przygotowaniach do nich. Zdecydowanym plusem według mnie jest forma książeczki. Można ją czytać wspólnie z dzieckiem na role. W książce znajdziemy ładne ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po książkę. Moim zdaniem książka pt.: „Wymarzona wycieczka – Mo Willems – książka o trudach planowania i sztuce improwizacji wobec przeciwności losu” to wartościowa pozycja, którą zdecydowanie warto podarować dziecku. Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl