NIEWIDZIĄTKA + naklejki GRATIS! Przewodnik po emocjach i nie tylko - Andy J. Pizza, Sophie Miller

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 3 dni
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 39,00 zł

Cena regularna: 39,90 zł

39.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 39,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

NAKLEJKI gratis! Limitowana edycja z naklejkami do kupienia TYLKO U NAS!

Poznajcie książkę, która od razu po wydaniu wskoczyła na listę bestsellerów „New York Timesa”! 

Czy emocje można zobaczyć? Albo zapachy, dźwięki, czas lub echo? Tylko NIEWIDZIĄTKA pomogą Wam dostrzec rzeczy na co dzień niewidzialne!

Te niezwykle sympatyczne stworki zapraszają czytelników do wspólnej zabawy: zgadywania, szukania, nazywania uczuć, opisywania zapachów, opowiadania o swoich emocjach. Pozytywny przekaz książki ma na celu wzmocnienie pewności siebie oraz umiejętności opowiadania o sobie, swoich potrzebach i emocjach. Przesłodkie Niewidziątka na pewno wzbudzą sympatię każdego czytelnika – małego i dużego!

Ta zwariowana, odkrywcza i pobudzająca wyobraźnię książka zainspiruje Was do uważnego spojrzenia zarówno w głąb siebie (rozpoznawanie oraz nazywanie emocji), jak i dookoła siebie (dostrzeganie niewidzialnych zjawisk). Poznajcie książkę, która wskoczyła na listę bestsellerów „New York Timesa” natychmiast po ukazaniu się w księgarniach!

Ta twórcza i zwariowana eksploracja niewidzialnych rzeczy, które składają się na ludzkie doświadczenie, zachęca czytelników do spojrzenia poza to, co widzialne i nawiązania kontaktu z rzeczami, których nie widać.

Gdybyśmy mogli założyć magiczne, niewidzialne okulary i zobaczyć wszystkie uczucia, idee i inne niewidzialne rzeczy zamieszkujące nasz świat, jak by one wyglądały? Czy widziałeś swędzenie? Czy mógłbyś opisać nadzieję? Od szczekania psa po tęczowo-MAGICZNY smak lizaka, od wdzięczności po piasek – ta książka pomoże poznać wiele ciekawych wrażeń, które towarzyszą Ci każdego dnia, nawet jeśli ich nie widzisz.

Odkryj, w jaki sposób smutna piosenka może czasami uszczęśliwić Cię i odkryj, że śmiech – nawet ten fałszywy – może mnożyć się szybciej, niż myślisz. Kiedy czytelnicy nadadzą imię tym nieznanym siłom, znajdą także delikatne zaproszenie do zatrzymania się, wzięcia głębokiego oddechu i zastanowienia się nad niewidzialnymi rzeczami, które działają w ich własnym życiu.

różne niewidziątka

Recenzja z profilu Mama Basi czyta

„Niewidziątka” to książka o tym wszystkim, czego nie można zobaczyć, posmakować czy dotknąć. W zasadzie nie jest to nawet próba opisania czy zdefiniowania konkretnych uczuć, a zaproszenie młodych czytelników do bliższego przyjrzenia się sobie i innym oraz temu, co nas otacza. To może być emocja, wrażenie, nastrój czy stan. To może być nawet chaos czy ciemna materia. A także echo, pozytywne wibracje lub puls wielkiego miasta. I właśnie na te wszystkie wielowymiarowe aspekty zwraca uwagę książka.

„Niewidziątka” to zabawa, to pobudzanie wyobraźni, kreatywności i szukanie tego, czego na co dzień nie dostrzegamy. Bo gdy zamkniesz oczy na 10 sekund i wsłuchasz się w dobiegające odgłosy, to być może dostrzeżesz odgłosy za oknem, dźwięk szumiących drzew lub ujadanie psa. Zazwyczaj to wszystko zlewa się w jedną melodię Twojego dnia, ale jak rozłożysz ją na poszczególne nuty, to całość odbierzesz intensywniej i uważniej.

Tak samo możesz bawić się z tym, czego dotykasz, co smakujesz, wąchasz lub widzisz. Możesz też zajrzeć głębiej i odszukać swoje wewnętrzne moce, a możesz też rozejrzeć się szerzej i znaleźć to, co jest wielowymiarowe - matematykę, wdzięk czy nieskończoność.

Fragment recenzji z bloga Mała czcionka

Andy J. Pizza to świetnie rozpoznawalny na amerykańskim rynku ilustrator, podcaster i mówca. Rysuje dla takich marek jak Amazon, Nickelodeon czy Youtube. Jego rysunki są śmiałe i energetyczne, kompozycje wciągające i dynamiczne. Aż wibrują pozytywną energią. Mimo że to rodzaj ilustracji bardzo przystępnej i niewymagającej, nie mam poczucia, że „Niewidziątka” to książka, która zmierza w komercyjne rejony literatury dla dzieci. Gdybym szukała konotacji, pewnie zahaczyłabym myślą o interaktywne książki Hervé'a Tulleta. 

W „Niewidziątkach” tekstu nie jest dużo i stanowi raczej pewne podprowadzenie pod to, co dzieje się w warstwie wizualnej. Sam w sobie zresztą nie jest zbyt angażujący, wystarczający do tego, żeby usiąść wspólnie z kilkulatkiem i poprzyglądać się niewidzialnymi zjawiskom, którym twórcy dali widzialną formę. Autorzy przypatrują się echu i miejscom, gdzie można je spotkać, nadają kształt smakom i zapachom, pokazują nastroje miejsc, emocje losowych bohaterów i abstrakcyjne pojęcia takie jak nieskończoność czy chaos. Niektóre ilustracje aż kłębią się od zanimizowanych zjawisk, których można szukać, które można nazywać i snuć na ich temat swoje własne opowieści.

Fragment recenzji z profilu Mali pasjonaci

Wyobraźcie sobie, że możecie założyć niewidzialne magiczne okulary, za pomocą których będziecie mogli dostrzec wszystko, co nas otacza. Emocje i uczucia, wszystko co delikatnie muska niczym wietrzyk lub skrzydło motyla, lub zakotwicza się w nas głęboko. Każdy stan i nastrój, zarówno negatywny jak i pozytywny.

Z tą książką dzieci mogą zrozumieć, że wszystko to co jest w nas i co nas otacza, nawet rzeczy niewidzialne, można przedstawić oraz sobie wyobrazić. Niewidziątka są przedstawione są nietuzinkowo i niebanalnie. Bez zwykłych emotek, a za pomocą uroczych i zabawnych stworków, które jak najlepiej starają się odzwierciedlić to, czym są.

Książka jest częściowo aktywizująca, otwiera szerokie pole do rozmów, zachęca do przyglądania się temu, co w nas porusza, a przy tym jest zabawna i kreatywna. Nie bez powodu jest bestsellerem New York Timesa!

Fragment recenzji z profilu Słowno analitycznie

Nie wszystko w życiu da się zobaczyć, jednak wiemy, że pewne rzeczy istnieją. Jeśli mielibyście pomyśleć o czymś czego nie widać, a jednak istnieje, co by to było? Mnie do głowy przychodzi ECHO! Albo miłość, może ciepło lub też niepokój.

Pewnie myślicie, że widzieliście już książki o wszystkim, jednak dookoła jest tyle Niewidziątek!
Są takie, które można zobaczyć naszymi zmysłami lub po prostu poczuć w środku. Ilustracje pobudzają wyobraźnię i zachęcają do wspólnych rozmów nad książką. Sama książka wspiera aktywne czytanie, jest w niej sporo pytań do czytelnika, które skłaniają do refleksji. Do zatrzymania się tu i teraz i zastanowienia się nas tym co aktualnie czujemy.

 

Niewidziątka_2

Fragment recenzji z profilu Klemensiaki

Lektura tej książki w nietuzinkowy sposób uświadamia nam, że wszystko co czujemy jest w porządku. Cieszę się, że powstają takie wyjątkowe, potrzebne pozycje, które od najmłodszych lat uczą nas tak wiele o nas samych. Na początek załóżmy magiczne okulary i poszukajmy Niewidziątek!”

Ilustracja oraz ragment recenzji z profilu Fszechogarniająca mama

„Odkryjcie sami w jaki sposób przytulanie może poprawić nasze samopoczucie i, że strach choć trudny, bywa też pomocny. Bo kiedy nadamy imię tym nieznanym siłom, będziemy mogli się zatrzymać, wziąć głęboki oddech i zastanowić nad tymi wszystkim niewidziątkami, które działają w naszym życiu.”

Fszechogarniająca_Niewidziątka okładka

ilustracja: Fszechogarniająca

Fragment recenzji z profilu Małe książkowe mole:

Czasem mi się wydaje, że widziałam już „wszystko” i żadna książka dla najmłodszych, nie może mnie zaskoczyć... Szczególnie, jeśli chodzi o książki o emocjach, które wręcz nałogowo kolekcjonuję.
I wtedy trafiam na TAKĄ, która wnosi całą masę barw, jest cudownym zaproszeniem do rozmów, biletem do świetnej zabawy i rzuca zupełnie nowe spojrzenie na świat.

Niewidziątka_3

Zapoznaj się z recenzją Anny Jankowskiej z bloga Aktywne czytanie:

Niewidziątka. Przewodnik po emocjach i nie tylko to książka, która sprawiła, że poczułam się zdziwiona jak podróżnik odkrywający nową krainę. Mam nadzieję, że tak też się poczują dzieci.

Wyobraź sobie wszystkie (no dobrze, może nie wszystkie, ale wiele) niewidzialne rzeczy, które ktoś narysował i zamknął w książce dla dzieci.

Jak to narysował niewidzialne? A no właśnie jakoś się udało i to jest to odkrycie, które mam wrażenie, uraduje maluchy.

Podoba mi się mnogość mieszkańców tej książki, sama bym nigdy nie wpadła na to, że do Niewidziątek mogą też należeć odczucia w różnych miejscach.

Na przykład leśna aura czy plażowy klimacik. I znowu ilustracja zachęcająca dzieci do odnalezienia ukrytych nastrojów. To wcale nie taka prosta sprawa.

Autorzy pomyśleli też o wsparciu emocjonalnym, bo do Niewidziątek należą przecież także nasze wewnętrzne moce. Odwaga, przebojowość, zdrowy rozsądek, pewność siebie.

Niby ich nie widać, ale czyny pozwalają je dostrzec.

To książka, która spodoba się dzieciom z bogatą wyobraźnią. Jednak mam wrażenie, że powinna trafić też do rąk dzieci, które niekoniecznie wiele mówią o tym, co dzieje się „w środku”.

Zachęci do głębokich rozmów, posłuchania siebie, rozglądania się i obserwowania świata, który dzięki Niewidziątkom jest z pewnością ciekawszy.

Niby niewidzialne, a jakże wzbogacające nasze życie są te Niewidziątka.

Dziwny nastrój_niewidziątka

Fragment recenzji z profilu Ładne kwiatki czytają

„Dostrzeganie tego, co NIEWIDZIALNE sprawia, że żyjemy bardziej świadomie” - to cytat z prezentowanej Wam książki i może być jej kluczowym mottem.

Emocji nie widać. Ale gdy myślimy np. o złości, od razu przychodzi nam na myśl określony wyraz twarzy czy kolory. To książka interaktywna, dziecko cały czas czynnie bierze udział w jej czytaniu i odpowiada na pytania. Już na wstępie zachęcane jest do założenia magicznych okularów, dzięki którym zobaczy to, czego normalnie nie widać.
Na kolejnych kartach przechodzimy przez ludzkie zmysły, które tak samo jak emocje są niewidoczne, a pomagają nam poznawać świat. Opisane są również różnego rodzaju emocje jak chichotki, melancholia czy zły nastrój. A wszystkie rozrysowane są w finezyjny, niezwykle oryginalny sposób.

Fragment recenzji z profilu Poczytajmy razem

To książka skrywająca wiele elementów świata, których nie widzimy, ale które czujemy często bardzo intensywnie, i które wpływają na naszą codzienność. Niektóre są nam bardzo bliskie, inne pojawiają się od czasu do czasu. Jak przekonują autorzy wystarczy włożyć przygotowane przez nich magiczne okulary, aby ujrzeć to, co niewidzialne. To wyjątkowa podróż do abstrakcyjnego świata, którego silne oddziaływanie odczuwamy na co dzień. 

 

Fragment recenzji z profilu Książkowe Mole Dwa

Nie tylko moje córeczki, ale również my rodzice czytając tę książkę czuliśmy się wyciszeni, otuleni, zaspokojeni!
To opowieść o tym czego nie widać, o tym co oplata nas niewidzialną nicią każdego dnia. Opowieść o miłości, strachu, złości, smutku, radości. To opowieść o emocjach!
Jak rozmawiać o nich z dziećmi? W jaki sposób powiedzieć, że strach też jest potrzebny, że dziecko ma prawo czuć złość?
Z pomocą przychodzi ta pozycja.
Cudowna, pięknie zilustrowana, odpowiednio przygotowana.
Nic bym w niej nie zmieniła. Czytamy codziennie, a czasem nawet sama po nią sięgam.
Serdecznie Wam ją polecam.

Fragment recenzji z profilu Moje Czytadło

„Jej harmonia, kolory, sposób przekazywanej treści tworzy z niej niesamowity przewodnik, poradnik, a może książkę przyjaciółkę, do której zawsze możemy się zwrócić.”.

Fragment recenzji z profilu Gabi Zuzia

Karty książki, pełne kolorów i ciekawych postaci odkryją przed wami pozytywne uczucia, nastrój miejsca, w którym przebywacie, a także uczucia, które wydają nam się straszne i niepotrzebne.

Zanurz się w tej niezwykłej książce, poukładaj emocje i uczucia, a jeśli będziesz mieć dość złego samopoczucia, daj się porwać chichotkowemu szaleństwu. Odkrywaj, poznawaj i opisuj to, co niewidoczne. Bo Niewidziątka są wszędzie wokół nas.

Fragment recenzji z profilu Czytaj i baw

"Niewidziątka" rozwijają wyobraźnię oraz uczą dostrzegać szczegóły, które często umykają naszej uwadze. Autorzy wykorzystują elementy zabawy i kreatywności koncentrując się na ćwiczeniach mających na celu rozwinięcie uważności i zrozumieniu niewidzialnych aspektów wewnętrznego i świata. Podążając za pozytywnym przekazem czytelnicy wzmacniają pewność siebie rozwijając umiejętność opowiadania o potrzebach i emocjach, przekraczając granice widzialnego i wchodząc w świat pełen uczuć, myśli i zmysłów.

"Niewidziątka" to przewodnik, który sprawi, że patrzenie na świat nabierze nowego wymiaru.
Książka pomaga zrozumieć i wyrazić swoje emocje, równocześnie stanowiąc inspirację do odkrywania głębszych warstw swojego wnętrza. To inspirujące kompendium o tym, jak bogaty i różnorodny może być świat, gdy spojrzymy na niego z większą otwartością i uważnością. To bez wątpienia lektura, która pozostawi czytelnika z uśmiechem na twarzy i głębokim zrozumieniem siebie oraz otaczającego świata.

Niewidziątka

NIEWIDZIĄTKA

Andy J. Pizza & Sophie Miller

ISBN 978-83-67356-17-6
Warszawa 2023
liczba stron: 48
oprawa: twarda
format: 20,5 x 20,5 cm
cena okładkowa: 39,90 zł (w tym 5% VAT)

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (3)

24 listopada 2023

Fantastyczny i kolorowy picturebook, który temat emocji traktuje w niebanalny sposób. Bestseller "New York Timesa", pobudzający dziecięcą kreatywność i zachęcający do spojrzenia poza to, co niewidoczne. Aktywizujący do wspólnych zabaw - szukania, wymyślania nazw i zgadywania. Motywujący do zajrzenia w głąb siebie i obserwacji świata.

23 stycznia 2024

Witajcie w świecie, gdzie niewidzialne staje się widzialne, a emocje, zmysły i subtelności stają się bohaterami niezwykłej opowieści. "Niewidziątka: Przewodnik po emocjach i nie tylko" to książka, która otwiera drzwi do niezbadanych krain tego, co ukryte przed ludzkimi oczami. Dziś przenikniemy głęboko w tajemniczy świat tego, co niewidzialne, by odkryć, jak nieuchwytne aspekty kształtują naszą rzeczywistość. Fascynujący świat emocji i zmysłów czyni doświadczenia bardziej pełnymi i barwnymi. Przygotujcie się na podróż poza granice widzialnego, gdzie słowa stają się obrazami, a uczucia nabierają głębszego sensu. "Niewidziątka" to niezwykłe stworki, które poprzez zabawę i kreatywność pomagają odkrywać to, co niewidoczne gołym okiem. Książka jest pełna interaktywnych elementów, które pobudzają wyobraźnię i zachęcają do eksploracji tego, co zazwyczaj umyka naszej uwadze. Autorzy nie boją się wyłamywać ze schematów, tworząc świeżą i radosną wizję świata wewnętrznego oraz zewnętrznego. "Niewidziątka" rozwijają wyobraźnię oraz uczą dostrzegać szczegóły, które często umykają naszej uwadze. Autorzy wykorzystują elementy zabawy i kreatywności koncentrując się na ćwiczeniach mających na celu rozwinięcie uważności i zrozumieniu niewidzialnych aspektów wewnętrznego i świata. Podążając za pozytywnym przekazem czytelnicy wzmacniają pewność siebie rozwijając umiejętność opowiadania o potrzebach i emocjach, przekraczając granice widzialnego i wchodząc w świat pełen uczuć, myśli i zmysłów. "Niewidziątka" to przewodnik, który sprawi, że patrzenie na świat nabierze nowego wymiaru. Książka pomaga zrozumieć i wyrazić swoje emocje, równocześnie stanowiąc inspirację do odkrywania głębszych warstw swojego wnętrza. To inspirujące kompendium o tym, jak bogaty i różnorodny może być świat, gdy spojrzymy na niego z większą otwartością i uważnością. To bez wątpienia lektura, która pozostawi czytelnika z uśmiechem na twarzy i głębokim zrozumieniem siebie oraz otaczającego świata.

12 lutego 2024

Sympatyczne stworki Niewidziątka zapraszają do wspólnego odkrywania tego co wewnątrz przez: zgadywanie, szukanie, nazywanie uczuć, opisywanie zapachów, opowiadanie o swoich emocjach itp, a pozytywny przekaz książki ma na celu wzmocnienie pewności siebie, oraz umiejętności opowiadania o sobie i swoich potrzebach i emocjach. Bardzo interesująca pozycja i warto ją poznać. Polecam! :)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl