Jesienne nowości wydawnictwa Babaryba

Jesienne nowości wydawnictwa Babaryba

Edukacja ekologiczna i święta, czyli jesienne nowości książkowe wydawnictwa Babaryba

Woda. Źródło życia. Najważniejsza substancja na Ziemi”
książka od lat 6

Temat ochrony środowiska jest dla nas nieodmiennie bardzo ważny i dlatego w październiku 2020 r. ukazała się nasza najnowsza książka, której celem jest edukacja ekologiczna. „Woda. Źródło życia”, autorstwa Christiny Steinlein i Mieke Scheiere, to kompleksowe kompendium wiedzy o najważniejszej substancji na Ziemi, o jej wyjątkowych właściwościach i zastosowaniach, o pożytkach i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie. Bo woda jest naszym największym skarbem, którego musimy nauczyć się mądrze używać. Z tej książki dowiecie się m.in.:

  • Skąd się wzięła woda na Ziemi?
  • Jak powstało życie na Ziemi?
  • Czym jest ślad wodny?
  • Do kogo należy woda?
  • Po co mamy wodę oszczędzać i ile jej zużywamy?
  • Czym jest hydroenergetyka?

Ziemia - błękitna planeta

W naszym kraju zazwyczaj nie mamy problemu z dostępnością do wody pitnej (choć zdarzają się sezonowe susze a naukowcy ostrzegają, że w przyszłości możemy mieć za mało wody), jednak nie wszędzie tak jest. Dzieci dowiedzą się, że nie w każdym miejscu na Ziemi woda tak po prostu leci z kranu i dlaczego tak się dzieje. Poznają też różne zawody związane z wodą, a także jak ta substancja przyczynia się do produkcji energii. 
Wodę powinniśmy szanować, oszczędzać i używać jej rozsądnie. Może to zrobić każdy z nas we własnym zakresie i zgodnie ze swoimi możliwościami.

W tym roku wyjątkowo wcześnie myślimy o świętach, a to za sprawą dwóch świątecznych książek, które ukazały się już w październiku! Mieliśmy gotowe pliki, był termin w drukarni i wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie.

Książkę polecamy dzieciom od 6. roku życia.

Gąska Zuzia

„Gąska Zuzia i świąteczna gwiazdka”

„Gąskę Zuzię i świąteczną gwiazdkę”wydaliśmy po raz drugi, po 10 latach od premiery, zachęceni licznymi mejlami od czytelników, którzy bombardowali nas prośbami o dodruk. Pisali do nas mejle, wiadomości na Facebooku i na Instagramie. A oto kilka z nich:
„Piszę do Państwa z pytaniem, czy podjęliście już decyzję o wznowieniu nakładu >>Gąski Zuzi<<"? Razem z moim 2-latkiem marzymy o tej książce”.

„Czy nie planują Państwo dodruku książki o Gąsce Zuzi? Książka jest niezwykle poszukiwana, jej ceny rozpoczynają się od 160zł na Allegro”.

„Czy planujecie Państwo wznowić wydanie książki >>Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka<<? Będę wdzięczna za odpowiedź”.

„Piszę w sprawie książki >>Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka<<. Czy planujecie Państwo wznowić nakład? Byłabym BAAAAAAARDZO zainteresowana zakupem”.

„Szanowni Państwo, moja przyjaciółka już od wielu tygodni czy nawet miesięcy rozpaczliwie poszukuje Zuzi Gąski. Będę ogromnie wdzięczna za informację o dostępności książki”.

Było to wspaniałe i piękne dla nas doświadczenie. Długo się zastanawialiśmy nad ponownym wydaniem książki, długo też trwały negocjacje z wydawcą brytyjskim ale w końcu dobrnęliśmy do szczęśliwego końca i Gąska Zuzia już jest!

A oto jedna z reakcji czytelniczek już po ukazaniu się książki:

"Czy kocham Boże Narodzenie? Być może :) czy mam z 20 książek o tej tematyce? (…) dokładnie wtedy przyszła ONA. Książka, w której zakochałam się 4 lata temu, ale najpierw nigdzie jej nie było, a potem ceny tak skoczyły, że mi się zdrowy rozsądek uruchomił :p Ale oto @wydawnictwobabaryba wznowiło Gąskę Zuzię i sprawiło, że 2020 jest jednak trochę bardziej znośny :p" @a_lojej

A więc o co to całe zamieszanie? O co chodzi z Gąską Zuzią? „Gąska Zuzia i świąteczna gwiazdka” to urocza bajka wigilijna, wprowadzająca w klimat grudniowych świąt i pięknie ilustrowana. 
A do tego jest w dwóch językach: polskim i angielskim! Jej autor Petr Horáček jest wielokrotnie nagradzanym czeskim ilustratorem oraz autorem książek dla dzieci. Zdobył m.in. przyznawany przez „Washington Post” tytuł World Best Children's Books of the Year i wiele innych nagród.

Tytułowa Gąska Zuzia zauważa, że na świątecznej choince nie ma gwiazdki! A więc dzielna gąska wyrusza na niebezpieczną wyprawę, żeby ściągnąć gwiazdkę z nieba. Jest bardzo wytrwała i pomimo niepowodzeń się nie poddaje. Piękne ilustracje Petra Horáčka sprawiają, że aż czujemy zimowy chłód płynący z ilustracji i śnieg, który skrzypi pod butami. A potem ciepło, jakim otaczają Zuzię jej przyjaciele. Ponieważ w trakcie pełnej przygód wędrówki gąska odkrywa wartość przyjaźni i prawdziwą magię świąt Bożego Narodzenia.

Książkę polecamy dzieciom od 2. roku życia.

 

Kiedy przychodzi święty Mikołaj?

„Kiedy przychodzi święty Mikołaj?”

Mieszkańcy pewnego miasteczka nie mogą doczekać się świąt Bożego Narodzenia. Dekorują całą okolicę, robią porządki i świąteczne zakupy. Tymczasem pan Niezdarek wyrusza na poszukiwanie Świętego Mikołaja, aby mu pomóc w świątecznych przygotowaniach. Jego niezdarność doprowadza prawie do świątecznej katastrofy... Czy wszystko skończy się dobrze i kto przyniesie dzieciom prezenty? I kiedy właściwie przychodzi święty Mikołaj? 
Jak zawsze u Richarda Scarry'ego dużo się dzieje, a bohaterowie mają przeróżne zabawne perypetie. Miłośnikom tego retro klimatu i świąt gorąco tę książkę polecamy.

Richard Scarry (1919–1994) to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Nakładem naszego wydawnictwa ukazały się też inne książki Richarda Scarry'ego: Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy (2016), Mój najlepszy elementarz (2017), Zawodowy zawrót głowy (2018), Kiedy przychodzi święty Mikołaj? (2020)

Książkę polecamy dzieciom od 3. roku życia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl