CZEKAMY NA DODRUK_MEMO LABIRYNTY - dwie kreatywne gry dla młodszych i starszych, pobudzające pamięć, wyobraźnię i koncentrację - Herve Tullet

dostępność: brak towaru
Cena: 44,90 zł 44.90
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Uwaga: nakład gry Memo Labirynty się wyczerpał. Teraz czekamy na dodruk, który dotrze do nas w 2022 roku (niestety nie jesteśmy w stanie podać konkretnego terminu).

MEMO LABIRYNTY Hervé Tulleta – autora światowego bestsellera Naciśnij mnie(ponad 2 mln egz. sprzedanych na całym świecie!) – to połączenie rozbudzającej wyobraźnię zabawy z edukacją: nauką kolorów, kształtów i kierunków.

To także nauka logicznego myślenia, wnioskowania i zapamiętywania oraz zachęta do kreatywnego tworzenia własnych abstrakcyjnych wzorów i labiryntów.

2 w 1, czyli kolorowe Memo oraz biało-czarne labirynty!

Memo – zapamiętuj kolory i figury, żeby zbierać takie same karty w pary. Niech Was nie zwiedzie to, że karty nawiązują do Naciśnij mnie. Ta zabawa niekoniecznie jest dla najmłodszych. Wyszukanie par spośród abstrakcyjnych wzorów w kilku podstawowych kolorach – to może być naprawdę trudne! Im więcej kart weźmiemy do zabawy, tym bardziej skomplikowana się ona stanie. 

Labirynty – buduj własne labirynty, zakręcone drogi, niezwykłe wzory. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia! Zresztą labirynty można budować też z kart kolorowych, a także łączyć kolorowe z czarno-białymi. 

To dwie gry logiczne pobudzające wyobraźnię, kreatywność oraz pamięć i koncentrację! Napisaliśmy dwie?

Memo labirynty

fot. @matkaczytaczka

Więcej niż dwie gry?

Kartami można się bawić na wiele innych sposobów. Propozycje takich aktywności otrzymaliśmy od Fundacji Cali Mali – zobacz na zdjęciach. Są tam zabawy w dorysowywanie, takie z użyciem nakrętek, w układanie sekwencji kart, w porządkowanie czy szukanie emocji na kartach. 

Prezent dla rodzeństwa

Gra Memo-labirynty może być świetnym prezentem dla rodzeństwa. Młodsze może układać wzory i labirynty, a starsze bawić się ze starszymi w memo. 

Memo

Recenzja z bloga Tylko dla mam:

Można z nich układać niesamowite drogi (jasne, że prosto do wyobraźni). Można też bawić się w szukanie identycznych kart (klasyczne memo). (…) Po jednych i drugich można jeździć palcem, jak po magicznej autostradzie. Albo przeskakiwać z kropki na kropkę, jak po kolorowych kałużach. Oprócz kojarzenia i spostrzegawczości, dziecko od razu ćwiczy dłonie.

Możecie też sobie wspólnie wyobrażać, co przypominają wam poukładane w zwariowane wzory kształty. U nas pojawiły się podczas zabawy: klepsydra, zmęczony ślimak, ufoludek, pizza, krzywy bałwan i wiele innych niestworzonych historii.

To bardzo twórczy zestaw dla dzieci w różnym wieku. Wszyscy znajdziecie pomysł na wspólne spędzenie czasu i rodzinną rozrywkę.


Pudełko zawiera talię 44 dużych, dwustronnych, kartonowych kart.
Cena detaliczna: 44,90 zł

 

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (2)

2 grudnia 2016

Muszę przyznać, że gry, książki, zabawki edukacyjne skradły moje serce. Nie dość MEMO LABIRYNTY zabawia, to jeszcze uczy. Dziecko może kreatywnie wykorzystać wolny czas, ćwicząc pamięć. Można grać całą rodziną, zaciskając więzi rodzic-dziecko. Zapewniam, że nikt nie będzie się przy tej grze nudził. Gra 2w1 to super rozwiązanie, za jednym zakupem mamy dwie gry. Dziecko może zabrać grę do rówieśników, by razem z nimi w nią grać. Pudełeczko jest małych rozmiarów, śmiało zmieści się do torebki czy też kosza na piknik. Poręczne i twarde, odporne na zgniecenia. Rzucone do torebki nie zniszczy się. Karty mniej wytrzymałe niż pudełko, jednak odpowiednio użytkowane nie powinny się zniszczyć. Jestem bardzo zadowolona z tych gier, już nawet samo pudełko mnie zaciekawiło. Córka jak tylko je widzi, od razu chce rozkładać karty. Wiele mi przy tym „tłumaczy”, opowiada i pokazuje kropeczki. Co prawda nie umie jeszcze za bardzo mówić, ale kartami jest zachwycona, to się widzi. Obie gry są warte uwagi, MEMO jest równie atrakcyjna co LABIRYNTY. Sama nie wiem, która jest fajniejsza. Na pierwszy rzut zaciekawiły mnie LABIRYNTY, ale szukanie par równie mi się spodobało. Przypomniałam sobie dzieciństwo, kiedy z rówieśnikami graliśmy w podobną grę. Bardzo się cieszę, że moje dziecko ma taką fajową grę.

27 lutego 2017

Memo labirynty to ciekawa propozycja dla dzieci w różnym wieku. Ze względu na wiele możliwości zabawy a przy okazji nauki na pewno nie jest pozycją, która szybko się nudzi. Solidne wykonanie i zachęcająca cena zdecydowanie działają tutaj dodatkowo na plus.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl