NOWOŚĆ! Razem uratujemy świat! - Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci 5+ - Gerda Raidt

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 3 dni
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 35,00 zł 44,90 zł 35.00
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Czy nasze codzienne wybory mają wpływ na życie na Ziemi i na losy samej Ziemi? Co możemy zrobić, żeby ten świat był lepszym miejscem do życia oraz żeby ocalić naszą planetę przed ekologiczną katastrofą?

Gerda Raidt, autorka książki „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” (uznanej przez Uniwersytet Jagielloński za Mądrą Książkę Roku), po raz kolejny - w ramch swojej działalności edukacyjnej i ekologicznej - podejmuje temat zagrożeń związanych ze zmianą klimatu oraz nieodpowiedzialną, a wręcz niekiedy bezmyślną, działalnością człowieka (nadmierna eksploatacja środowiska, ogromna nadprodukcja dóbr materialnych, marnowanie żywności, bezrefleksyjny konsumpcjonizm). Autorka stawiając czytelnikom liczne pytania, pokazując codzienne sytuacje, zachęca nas do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby nasza przyszłość była lepsza. Równocześnie proponuje rozwiązania, które pomogą uchronić naszą planetę przed ekologiczną katastrofą. A więc zacznijmy razem działać już dzisiaj!

Na Ziemi żyje osiem miliardów ludzi, a zasoby naturalne naszej planety są bliskie wyczerpania! Klimat się zmienia, temperatura wzrasta, nasilają się gwałtowne zjawiska pogodowe (ulewy, burze i powodzie), coraz częściej występują długotrwałe susze i ogromne pożary... Powstrzymanie zmian klimatu wymaga od rządzących i nas samych różnych działań i świadomych wyborów (oszczędzania prądu, wybierania środków komunikacji o mniejszym śladzie węglowym, ograniczenie konsumpcji...). 

Jeśli jesteś świadomym rodzicem i zastanawiasz się jak porozmawiać o sprawach związanych ze zmianą klimatu z dzieckiem, to sięgnij po ten tytuł - to kolejna mądra książka dla dzieci tej autorki (oraz nasze pozostałe książki ekologiczne z tej serii). Gerda Raidt stawia dużo pytań otwartych, nie straszy, używa prostego języka, wzbogacając narrację swoimi pięknymi ilustracjami.  

Polecamy też inne książki Gerdy Raidt, które wydaliśmy:

Książki Gerdy Raidt

 

Las i ludzie

Urbanizacja

Las deszczowy

Samochody

Rowery

Las

 

Gerda Raidt

O Autorce

Gerda Raidt (ur. 1975) – studiowała w Wyższej Szkole Artystycznej Burg Giebichenstein w Halle oraz na Akademii Sztuk Wizualnych w Lipsku. Jest ilustratorką oraz autorką książek edukacyjnych dla dzieci.

Jest wrażliwa na problemy środowiska naturalnego i zmianę klimatu, a swoimi książkami przyczynia się do edukacji ekologicznej. 

Podczas gali konkursu Mądre Książki (w 2020 r.), na której Gerda Raidt odebrała nagrodę za książkę Śmieci, autorka powiedziała:

„W mojej książce starałam się opisać i narysować wszystkie kwestie dotyczące śmieci. Wiedza o zagrożeniu środowiska jest bardzo smutna, a wręcz czasem wstrząsająca. Jak o tym opowiedzieć dzieciom? Ja chciałam to zrobić w sposób pozytywny, pokazać, że każdy z nas, nawet dzieci mogą przyczynić się do zmiany. Nawet drobne działania mogą zrobić różnicę dla środowiska kiedy tylko zrozumiemy problem i podejmiemy jakieś kroki. Cieszę się, że moja książka jest przetłumaczona na inne języki, dzięki czemu wiadomości ode mnie powoli się rozchodzą. Obecnie pracuję nad kolejną książką o kwestiach środowiskowych więc otrzymana nagroda zachęca mnie do tego aby kontynuować moją pracę”.

 

Poprzednia książka Gerdy Raidt - ŚMIECI. Najbardziej uciążliwy problem na świecie - dostała nagrodę główną oraz tytuł MĄDREJ KSIĄŻKI ROKU!

Mądra książka roku logo

 

Razem uratujemy świat!

...czyli co możemy zrobić, żeby ocalić Ziemię i nas samych

Gerda Raidt

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
cena detaliczna: 44,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-67356-04-6
oprawa twarda
liczba stron: 112
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2022

 

Książki ekologiczne

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (1)

18 listopada 2022

Bardzo polecam! Ta książka to kompendium wiedzy na temat zagrożeń, które czyhają nad naszą planetą. Otworzy dzieciom oczy na temat tego w jaki sposób ich działania mogą być pomocne i przeciwdziałać negatywnym skutkom.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl