Razem uratujemy świat! - Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci 5+ - Gerda Raidt

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 3 dni
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 29,00 zł

Cena regularna: 44,90 zł

29.00
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 35,00 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Czy nasze codzienne wybory mają wpływ na życie na Ziemi i na losy samej Ziemi? Co możemy zrobić, żeby ten świat był lepszym miejscem do życia oraz żeby ocalić naszą planetę przed ekologiczną katastrofą?

Gerda Raidt, autorka książki „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” (uznanej przez Uniwersytet Jagielloński za Mądrą Książkę Roku), po raz kolejny - w ramch swojej działalności edukacyjnej i ekologicznej - podejmuje temat zagrożeń związanych ze zmianą klimatu oraz nieodpowiedzialną, a wręcz niekiedy bezmyślną, działalnością człowieka (nadmierna eksploatacja środowiska, ogromna nadprodukcja dóbr materialnych, marnowanie żywności, bezrefleksyjny konsumpcjonizm). Autorka stawiając czytelnikom liczne pytania, pokazując codzienne sytuacje, zachęca nas do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby nasza przyszłość była lepsza. Równocześnie proponuje rozwiązania, które pomogą uchronić naszą planetę przed ekologiczną katastrofą. A więc zacznijmy razem działać już dzisiaj!

Na Ziemi żyje osiem miliardów ludzi, a zasoby naturalne naszej planety są bliskie wyczerpania! Klimat się zmienia, temperatura wzrasta, nasilają się gwałtowne zjawiska pogodowe (ulewy, burze i powodzie), coraz częściej występują długotrwałe susze i ogromne pożary... Powstrzymanie zmian klimatu wymaga od rządzących i nas samych różnych działań i świadomych wyborów (oszczędzania prądu, wybierania środków komunikacji o mniejszym śladzie węglowym, ograniczenie konsumpcji...). 

Jeśli jesteś świadomym rodzicem i zastanawiasz się jak porozmawiać o sprawach związanych ze zmianą klimatu z dzieckiem, to sięgnij po ten tytuł - to kolejna mądra książka dla dzieci tej autorki (oraz nasze pozostałe książki ekologiczne z tej serii). Gerda Raidt stawia dużo pytań otwartych, nie straszy, używa prostego języka, wzbogacając narrację swoimi pięknymi ilustracjami.  

Polecamy też inne książki Gerdy Raidt, które wydaliśmy:

Książki Gerdy Raidt

Fragment recenzji książki z bloga Bajkochłonki:

,,Razem uratujemy świat!” to niezwykle istotna książka autorki Gerdy Raidt, którą mogliście poznać już wcześniej. Nakładem Wydawnictwa Babaryba ukazały się także: ,,Śmieci – jak uniknąć śmieciowej katastrofy? Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci” oraz ,,Moja wielka rodzina”. Najnowsza pozycja skupia się przede wszystkim na kwestiach związanych z konsumpcjonizmem, ekologią oraz troską o przyrodę.

Autorka krok po kroku objaśnia jak zmieniał się świat na przestrzeni wieków i w jaki sposób te zmiany odbiły się na różnych przyzwyczajeniach człowieka. Raidt apeluje wręcz, że nie zostało dużo czasu na zmianę i każda podjęta decyzja jest teraz na wagę złota.

Autorka opowiada o rozmaitych aspektach związanych m.in. z produkowaniem żywności lub ubrań, wytwarzaniem energii czy transportem. Często uzupełnia podstawowy tekst dodatkowymi uwagami lub prowadzi rozmowy z tzw. sceptykami, czyli występującymi w książce bohaterami, którzy nie godzą się na zmiany.

Lektura choć często podsuwa gotowe, proste rozwiązania na wiele palących problemów, w rzeczywistości stara się niczego nie narzucać. Autorka rozumie, że zmiany są trudne, wymagają wiele pracy, a często i wyrzeczeń, dlatego finalną decyzję zawsze pozostawia do podjęcia czytelnikowi.

Książka pisana jest w taki sposób, że angażuje odbiorców w różnym wieku i inspiruje ich – przynajmniej do zastanowienia się nad swoimi decyzjami.

,,Razem uratujemy świat!” pozwoli dzieciom zastanowić się czy na pewno potrzebują kolejnej zabawki czy gadżetu. Będzie odpowiedzią na ich konsumpcyjne podejście do świata i pozwoli bronić się przed reklamami, które bombardują je z każdej strony. Polecam tę książkę wszystkim czytelnikom powyżej 6 roku życia. Moim zdaniem powinno przeczytać ją każde dziecko oraz każdy dorosły.

 

Las i ludzie

Fragment recenzji z instagrama Zaczytany świat Asby

"Tym razem to nie książkę, nie pięknie nadrukowany papier dostaliśmy, a dar. Dar widzenia więcej i dalej, specjalne okulary pozwalające otworzyć nieświadome furki umysłów. Książka ta nie jest wielkim spisem nakazów i zakazów, lecz prezentacją sytuacji, analizą przyczyn i potężnym kopniakiem do poszukiwania rozwiązań. Nikt z nas nie jest w stanie naprawić wszystkiego. Życie jakiego doświadczamy totalnie wyklucza się z w pełni ekologicznym postępowaniem”.

Urbanizacja

Fragment recenzji z bloga CZYTELNICZE PODWÓRKO:

„Razem uratujmy świat! Czyli co możemy zrobić, żeby ocalić Ziemię i nas samych” to druga po „Śmieciach” proekologiczna książka tej autorki, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Babaryba. I nie będę nawet ukrywać, że jestem nią zachwycona. Dlaczego jest to książka, po którą warto sięgnąć?

  • Świetnie wprowadza ona dzieci w temat konieczności podjęcia proekologicznych działań. W prosty sposób opowiada o postępie technologicznym i innych ścieżkach, które doprowadziły do tego, iż mierzymy się teraz z tak wielkim kryzysem środowiskowym.
  • Przedstawia ona czytelnikom szeroki wachlarz zachowań, które w realny sposób wpłyną na to, jak będzie wyglądał nasz świat za kilka-, kilkanaście- czy kilkadziesiąt lat. Autorka nie narzuca tu niczego. Opowiada o najróżniejszych proekologicznych aktywnościach, od świadomych decyzji zakupowych, przez ograniczenie spożywania mięsa czy nabiału, przez odpowiedzialną segregację śmieci, po zmniejszenie natężenia ruchu samochodów osobowych czy sięganie po odnawialne źródła energii czy rozwiązania technologiczne, pozwalające ograniczyć emisję śmieci, gazów cieplarnianych czy zużycie wody lub prądu.
  • Mówi ona o zmianach, które można wprowadzić w swoim życiu w zupełnie niemoralizatorski sposób. Wręcz przeciwnie, autorka pokazuje tu dwa oblicza każdego z proponowanych rozwiązań, poddając niejednokrotnie pod wątpliwość faktycznie proekologiczny charakter medialnie nagłaśnianych zmian. Czy samochód elektryczny nie szkodzi środowisku? Czy biopaliwa zawsze sprzyjają poprawie warunków klimatycznych i środowiskowych?
  • Pomaga czytelnikom dyskutować nad tym, które zmiany chcą wprowadzić i dlaczego, zestawiając propozycje autorki z wątpliwościami, o których najczęściej słyszymy z najbliższego otoczenia. Takie podejście nie tylko pozwala dzieciom spojrzeć szerzej na problemy, związane z ochroną środowiska naturalnego, ale także przygotowuje ich do prowadzenia dojrzałych, odpowiedzialnych dyskusji, w których z poszanowaniem zdania drugiego człowieka będą gotowi wyrażać swoje opinie i poglądy.
  • Mówi ona nie tylko o najróżniejszych sposobach na to, by ratować naszą planetę przed katastrofą ekologiczną, ale także (a w zasadzie przede wszystkim) nadaje bardzo szeroki kontekst każdemu z omawianych tematów. Jakie hodowle zwierząt sprzyjają poprawie warunków klimatycznych i dlaczego? Które środki transportu są proekologiczne i co je takimi czyni? Jakie problemy wiążą się z odnawialnymi źródłami energii i dlaczego powinniśmy o nich otwarcie rozmawiać?
  • Nie zostawia ona dzieci w poczuciu winy. Nie każde zmieniać wszystkiego od razu. Pozostawia czytelnikom wybór, wyposażając ich w potrzebną wiedzę, argumenty i kontekst, dzięki czemu świadomie mogą oni decydować o tym które zmiany, jak i kiedy wprowadzą w swoje życie.
  • Jest po prostu szalenie ciekawie napisana i pięknie wydana, dzięki czemu lektura niesie ze sobą nie tylko wielka wartość, ale także dużą przyjemność.
  • Wiedza, którą autorka tu zebrała wykracza poza czysto ekologiczne zagadnienia. Ale o tym musicie przekonać się sami 

Uważam, że proekologicznych książek, wydanych pod szyldem wydawnictwa Babaryba naprawdę nie trzeba reklamować. Są one naprawdę perełkami wśród literatury dziecięcej, pozwalając rodzicom kształtować środowiskowo świadome postawy już od najmłodszych lat. Ten tytuł nie jest tu żadnym wyjątkiem. To książka mądra, wartościowa, potrzebna i ważna. Zwyczajnie nie sposób przejść obok niej obojętnie. Ja uważam, że trzeba ją mieć w swojej biblioteczce.

Las deszczowy

Poznaj fragment recenzji Alicji Figarskiej z portalu Dla Lejdis

Gerda Raidt opisuje niszczycielskie aspekty ludzkiej działalności, jednocześnie pokazując jak codzienne wybory mogą zmienić sytuację na lepsze. Często to niewielkie zmiany – zaprzestanie korzystania z butelkowanej wody, jednorazowych siatek, wybranie środka masowej komunikacji miejskiej zamiast auta, oszczędzanie prądu, kupno rzeczy z tzw. „drugiej ręki”, przekazanie dalej niechcianych (a chętnie przyjętych przez innych) przedmiotów, tak by zmniejszyć ilość odpadów, robienie przemyślanych zakupów spożywczych… i wiele, wiele innych. Te i inne, także trudniejsze do wprowadzenia w życie i wiążące się z większym poświęceniem pomysły na zadbanie o planetę podrzuca Gerda Raidt.

To nie jest jednak tak, że czytelnik zostaje wystawiony na „odstrzał” niezwykle świadomej ekologicznie postaci – w imieniu wszystkich nieprzekonanych przemawiają na kartach książki postacie, które wchodząc w dyskusję z autorką książki pokazują, że nic nie jest czarno – białe, a wybory proekologiczne nie zawsze są łatwe. Gerda Raidt nie narzuca presji – pokazuje jednak konsekwencje działania ludzkiego i jego wpływ na środowisko. Dotyka różnych tematów także takich jak hodowla przemysłowa czy podróżowanie.

Samochody

Fragment recenzji z bloga Made by Bibi:

Takie książki jak ta powinniśmy czytać wszystkim dzieciom, by były świadome, że od ich i naszych codziennych wyborów jeszcze wiele zależy, że jesteśmy w stanie zapanować nad bezrefleksyjnym konsumpcjonizmem i nadmierną eksploatacją dóbr, środowiska, otoczenia, by świat był lepszym miejscem do życia dla nas i dla następnych pokoleń.

Autorka świetnie prowadzi czytelnika zostawiając mu pole do namysłu. Zadaje pytania, wyjaśnia w klarowny sposób powiązania kolejnych kroków, następstw wyborów dobrych i złych, czeka na inne głosy w dyskusji, sprzeciwy, proponuje szereg rozwiązań znanych i innowacyjnych, które mogą pomóc uchronić Ziemię przez ekologiczną katastrofą. 

Rowery

Las

 

Gerda Raidt

O Autorce

Gerda Raidt (ur. 1975) – studiowała w Wyższej Szkole Artystycznej Burg Giebichenstein w Halle oraz na Akademii Sztuk Wizualnych w Lipsku. Jest ilustratorką oraz autorką książek edukacyjnych dla dzieci.

Jest wrażliwa na problemy środowiska naturalnego i zmianę klimatu, a swoimi książkami przyczynia się do edukacji ekologicznej. 

Podczas gali konkursu Mądre Książki (w 2020 r.), na której Gerda Raidt odebrała nagrodę za książkę Śmieci, autorka powiedziała:

„W mojej książce starałam się opisać i narysować wszystkie kwestie dotyczące śmieci. Wiedza o zagrożeniu środowiska jest bardzo smutna, a wręcz czasem wstrząsająca. Jak o tym opowiedzieć dzieciom? Ja chciałam to zrobić w sposób pozytywny, pokazać, że każdy z nas, nawet dzieci mogą przyczynić się do zmiany. Nawet drobne działania mogą zrobić różnicę dla środowiska kiedy tylko zrozumiemy problem i podejmiemy jakieś kroki. Cieszę się, że moja książka jest przetłumaczona na inne języki, dzięki czemu wiadomości ode mnie powoli się rozchodzą. Obecnie pracuję nad kolejną książką o kwestiach środowiskowych więc otrzymana nagroda zachęca mnie do tego aby kontynuować moją pracę”.

 

Poprzednia książka Gerdy Raidt - ŚMIECI. Najbardziej uciążliwy problem na świecie - dostała nagrodę główną oraz tytuł MĄDREJ KSIĄŻKI ROKU!

Mądra książka roku logo

 

Razem uratujemy świat!

...czyli co możemy zrobić, żeby ocalić Ziemię i nas samych

Gerda Raidt

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
cena detaliczna: 44,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-67356-04-6
oprawa twarda
liczba stron: 112
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2022

 

Książki ekologiczne

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (11)

18 listopada 2022

Bardzo polecam! Ta książka to kompendium wiedzy na temat zagrożeń, które czyhają nad naszą planetą. Otworzy dzieciom oczy na temat tego w jaki sposób ich działania mogą być pomocne i przeciwdziałać negatywnym skutkom.

13 grudnia 2022

To pozycja z mnóstwem ilustracji, prostym i zrozumiałym tekstem już dla kilkulatków. Tematyka książki to ratowanie świata. Ukazanie małym mieszkańcom Ziemii jak żyło się kiedyś tj. bez prądu, bez samochodów, telefonów kontra życie w dzisiejszym świecie. Do czego zmierza nasz nadmierny konsumpcjonizm? Czy musimy tyle kupować? Jaki wpływ na środowisko ma wielka ilość samochodów, spalin czy rosnąca góra śmieci, które produkujemy? Bardzo ciekawa lektura również o kończących się zasobach naszej planety. O tym co możemy dobrego zrobić dla naszego globu.

23 grudnia 2022

„Razem uratujemy świat! Czyli co możemy zrobić, żeby ocalić ziemię i nas samych” Mojej chyba ulubionej autorki i ilustratorki w ważnych tematach, pokazuje co możemy zrobić aby nam i naszej planecie było dobrze. A właściwie nie tyle co możemy zrobić a co robimy aktualnie co szkodzi naszej planecie. Nie znajdziecie tu złotego środka a wiele postawionych pytań bez dokładnej odpowiedzi. Na pewno zwraca mocno uwagę na konsumpcjonizm. Czy naprawdę potrzebujemy tych wszystkich rzeczy? Czy możemy mniej kupować, bardziej dbać o nie marnowanie żywności, mniej jeździć autami, naprawiać zamiast wymieniać? Pewnie jest to wykonalne, ale aby miało to jak największy wpływ na planetę musimy myśleć o tym wszyscy. Fantastyczna, ważna i potrzebna! Zachęcam Was do lektury!

18 stycznia 2023

Czy poruszanie tematów związanych z szeroko pojętą ekologią i uświadamianie społeczeństwa to gra warta świeczki? Czy nasze codzienne wybory mogą choć w nieznacznym stopniu powstrzymać ekologiczną katastrofę, do której nam z każdym rokiem coraz bliżej? Jak styl naszego życia odbija się na środowisku? Będąc kilkuletnią dziewczynką, spędzałam wiele godzin na zabawach w ogrodzie. Nie było komputerów. Za domem pasły się owce, a po sąsiedzku krowy i konie. W obejściu wydzielone było miejsce dla kur, a w ogrodzie rosły różnokolorowe warzywa, krzewy porzeczek i agrestu. Pamiętam smak jabłek zerwanych prosto z drzewa i zapach świeżego mleka. Dziś w tym samym ogrodzie rosną tylko kwiaty, maliny i porzeczki. Warzywa, owoce, mięso i nabiał kupujemy w lokalnych sklepach lub na bazarze. Podobne sceny przedstawia czytelnikowi Gerda Raidt w swojej książce pt. "Razem uratujemy świat! czyli co możemy zrobić, żeby ocalić Ziemię i nas samych". Autorka w prostym, a zarazem dosadnym przekazie pokazuje jak na przestrzeni lat zmienił się świat i jak negatywne skutki niektórych zmian wpływają na naszą planetę. Alarmuje, że naturalne zasoby Ziemi są bliskie wyczerpaniu i głośno zastanawia się nad tym, jak tę sytuację zmienić. Książka pełna jest odniesień do przeszłości, kiedy to człowiek żył w bliskim kontakcie z naturą. Wiele w niej również przykładów tego, jak postęp technologiczny zmienił życie i postrzeganie natury, która nie jest już źródłem dającym pokarm, a stała się źródłem materialnych zysków. Rozwój medycyny, masowa produkcja, wzrost konsumpcji, stałe wykorzystywanie paliw kopalnych, potężna emisja spalin to tylko niektóre przykłady nadmiernej ludzkiej ingerencji w środowisko naturalne. Autorka zabiera czytelnika w najróżniejsze strony świata, by zobrazować sieć powiązań i zależności. Podaje wiele przykładów szkodliwej działalności człowieka. Skłania czytelnika do dyskusji i refleksji nad własnym postępowaniem. Jeżeli my nie poczynimy pierwszych kroków, by cokolwiek zmienić, co pozostanie naszym potomkom? Książka bardzo ważna i potrzebna, szczególnie młodym pokoleniom. Wiele w niej trudnych pojęć, jednak czytanie jej z 5-latką było bardzo przyjemne. Byłam przekonana, że moje dziecko będzie się nudzić, nie rozumiejąc jeszcze w pełni przekazu, tymczasem zaskoczyło mnie jej zainteresowanie tematem. I to chyba najlepsza ocena.

20 stycznia 2023

Chciałabym wam przedstawić serię bardzo mądrych i wartościowych książek od wydawnictwa @wydawnictwobabaryba Poruszają problemy całego świata, śmieci, ocieplenie klimatu, energia. Jako pierwszą chciałam wam pokazać „ Razem uratujemy świat! Czyli co możemy zrobić, żeby ocalić Ziemię i nas samych”. Książki są perfekcyjnie wydane i przemyślane. Wiedza, którą w nich znajdziecie jest przekazana w sposób bardzo ciekawy i prosty. Znajdziemy tu mnóstwo ilustracji, obrazujących problemy świata, dzięki obrazkom dzieci szybciej zapamiętują czytany tekst. Książka pokazuje jak było kiedyś, ile ludzie musieli wkładać pracy w codzienne czynności. Było bardziej ekologicznie. Teraz mamy wszystko, różne gadżety, które ułatwiają życie. Ale przez to niszczymy i zanieczyszczamy naszą planetę. Na świecie mieszka 8 miliardów ludzi. Każdy z nas wykorzystuje plastik, rodziny jeżdżą autem nawet kiedy mają niewiele drogi do pokonania. Tworzą się spaliny. Wiele lasów jest wycinana, na ich miejscu powstają wieżowce. Kupujemy za dużo żywności, ubrań i bibelotów. Nie zdajemy sobie sprawy ile drogi muszą pokonać te przedmioty zanim trafią do sklepów. Co możemy zrobić, żeby zatrzymać to błędne koło ? Jak oświecić ludzi, aby zdali sobie sprawę z powagi sytuacji ? Jeśli każdy z nas zrobiłby malutki krok aby pomoc naszej planecie, każdemu żyło by się lepiej. Polecam wam serdecznie… tak tak wam dorosłym i oczywiście dzieciom 6+. Jest to seria wartościowa, pięknie wydana i posłuży na bardzo długo.

8 lutego 2023

,,Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!'' oraz ,,Razem uratujemy świat!'' od @wydawnictwobabaryba to wspaniały duet, który chciałabym aby przeczytało każde dziecko i każdy rodzic. Ba! Nawet powiem więcej - marzy mi się, by te książki trafiły do każdej biblioteki a nawet na listę obowiązkowych książek do przerobienia w szkole. Książki w bardzo prosty sposób pokazują jak drastycznie zmienia się ludzkość na przestrzeni ostatnich lat. Na Ziemi żyje już blisko osiem miliardów ludzi! A każdy z nas generuje niezliczone ilości śmieci... Które najczęściej są źle segregowane i przechowywane przez co bardzo źle wpływają na nasze srodowisko, życie roślin i zwierząt... Czy mamy szansę przywrócić nieco zwyczaje naszych przodków i zacząć bardziej wykorzystywać śmieci? To, co czasami wydaje nam się już bezużyteczne może być bardzo potrzebnym dla innych- warto o tym pomyśleć zanim wrzucimy coś do kontenera. Jak prawidłowo segregować śmieci? Jak wpłynąć na ocieplający się stale klimat? Jak wdrażać zero waste? Zapraszam do eko lektury!

8 marca 2023

Chyba każdy chociaż raz w swoim życiu usłyszał od osób starszych, że my to mamy dobrze, automatyczna pralka pierze, zmywarka zmywa, w sklepie da się kupić wszystko i wszędzie można dojechać samochodem, a za ich czasów to było tak ciężko, ale czy na pewno teraz jest lepiej? Razem uratujemy świat to książka, która uświadamia nam, co przez lata zyskaliśmy, ale też pokazuje, co tracimy i okazuje się, że nie jest tak kolorowo, a niestety, jak się nie opamiętamy, będzie coraz gorzej. Ponieważ jest coraz więcej osób, to potrzebujemy więcej miejsca do zamieszkania, nowe budynki powstają kosztem zieleni. Farmy zwierząt, które powstają, żebyśmy mieli mięso, też są bardzo złe, zwierzęta są tam okropnie traktowane, żyją w fatalnych warunkach, a do tego, żeby je wykarmić, wycinane są lasy, żeby na ich miejsce uprawiać soję. Do tego zakupy, ciągle kupujemy nowe buty, torebki, zabawki dzieciom i ubrania, mnóstwo ubrań, bo stare są już niemodne lub zrobiła się dziurka, a nam nie chce się jej zaszyć. Niestety zasoby naturalne naszej planety są już bliskie wyczerpania i jeżeli nic nie zrobimy, dojdzie do katastrofy. Ta książka pokazuje nam, co złego robimy naszej planecie, czyli tak naprawdę sobie, ponieważ to my odczuwamy tego skutki pod postacią długotrwałej suszy lub ulewnych deszczy, ale nie każdy dostrzega ten problem. Tutaj kartka po kartce uczymy się dobrych nawyków, które sprawią, że następnym pokoleniom będzie żyło się lepiej. Książka napisana jest bardzo ciekawie, chodź przerobienie jej z dzieckiem, zajmuje chwilę czasu, ponieważ podczas czytania nasuwa się wiele pytań, ale tekstu nie jest jakoś dużo, same najważniejsze informacje. Polecam wam ją z całego serca i to nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych, bo to my najpierw musimy nauczyć się dobrych nawyków, a dopiero przekazywać je innym.

19 marca 2023

„Razem uratujmy świat! Czyli co możemy zrobić, żeby ocalić Ziemię i nas samych” to druga po „Śmieciach” proekologiczna książka tej autorki, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Babaryba. I nie będę nawet ukrywać, że jestem nią zachwycona. Dlaczego jest to książka, po którą warto sięgnąć? - Świetnie wprowadza ona dzieci w temat konieczności podjęcia proekologicznych działań. W prosty sposób opowiada o postępie technologicznym i innych ścieżkach, które doprowadziły do tego, iż mierzymy się teraz z tak wielkim kryzysem środowiskowym. -Przedstawia ona czytelnikom szeroki wachlarz zachowań, które w realny sposób wpłyną na to, jak będzie wyglądał nasz świat za kilka-, kilkanaście- czy kilkadziesiąt lat. Autorka nie narzuca tu niczego. Opowiada o najróżniejszych proekologicznych aktywnościach, od świadomych decyzji zakupowych, przez ograniczenie spożywania mięsa czy nabiału, przez odpowiedzialną segregację śmieci, po zmniejszenie natężenia ruchu samochodów osobowych czy sięganie po odnawialne źródła energii czy rozwiązania technologiczne, pozwalające ograniczyć emisję śmieci, gazów cieplarnianych czy zużycie wody lub prądu. - Mówi ona o zmianach, które można wprowadzić w swoim życiu w zupełnie niemoralizatorski sposób. Wręcz przeciwnie, autorka pokazuje tu dwa oblicza każdego z proponowanych rozwiązań, poddając niejednokrotnie pod wątpliwość faktycznie proekologiczny charakter medialnie nagłaśnianych zmian. Czy samochód elektryczny nie szkodzi środowisku? Czy biopaliwa zawsze sprzyjają poprawie warunków klimatycznych i środowiskowych? - Pomaga czytelnikom dyskutować nad tym, które zmiany chcą wprowadzić i dlaczego, zestawiając propozycje autorki z wątpliwościami, o których najczęściej słyszymy z najbliższego otoczenia. Takie podejście nie tylko pozwala dzieciom spojrzeć szerzej na problemy, związane z ochroną środowiska naturalnego, ale także przygotowuje ich do prowadzenia dojrzałych, odpowiedzialnych dyskusji, w których z poszanowaniem zdania drugiego człowieka będą gotowi wyrażać swoje opinie i poglądy. - Mówi ona nie tylko o najróżniejszych sposobach na to, by ratować naszą planetę przed katastrofą ekologiczną, ale także (a w zasadzie przede wszystkim) nadaje bardzo szeroki kontekst każdemu z omawianych tematów. Jakie hodowle zwierząt sprzyjają poprawie warunków klimatycznych i dlaczego? Które środki transportu są proekologiczne i co je takimi czyni? Jakie problemy wiążą się z odnawialnymi źródłami energii i dlaczego powinniśmy o nich otwarcie rozmawiać? - Nie zostawia ona dzieci w poczuciu winy. Nie każde zmieniać wszystkiego od razu. Pozostawia czytelnikom wybór, wyposażając ich w potrzebną wiedzę, argumenty i kontekst, dzięki czemu świadomie mogą oni decydować o tym które zmiany, jak i kiedy wprowadzą w swoje życie. - Jest po prostu szalenie ciekawie napisana i pięknie wydana, dzięki czemu lektura niesie ze sobą nie tylko wielka wartość, ale także dużą przyjemność. - Wiedza, którą autorka tu zebrała wykracza poza czysto ekologiczne zagadnienia. Ale o tym musicie przekonać się sami

5 kwietnia 2023

"Razem uratujemy świat" to wyjątkowy tytuł skłaniający do refleksji i aktywnego działania na rzecz ochrony naszej planety. Wypełniona jest wiedzą, faktami, ciekawostkami oraz inspirującymi rozwiązaniami mającymi na celu minimalizowanie negatywnego wpływu człowieka na ekosystem Ziemi. Autorka podaje realistyczne zagrożenia, przed którymi stoi ludzkość, równocześnie oferując konkretne i skuteczne rozwiązania mające na celu ocalenie planety przed całkowitą degradacją. Książka porusza ogrom tematów tworząc spójną opowieść o ekologicznej katastrofie, do której prowadzi nieroztropne zachowanie człowieka. Nie brakuje tu przykładów niechlubnych zachowań, które mają negatywny wpływ na planetę oraz różnych punktów widzenia sprawiających, że czytelnik może samodzielnie wyciągać wnioski i dokonywać świadomych wyborów. Konstruktywne rozwiązania wychodzą poza granice typowych podejść, choć niekoniecznie każdemu muszą przypaść do gustu. Autorka wyraża swoje przekonania i zachęca do dokonywania konkretnych zmian w codziennym życiu. Wiele rozwiązań może wydawać się kontrowersyjnych i wzbudzać spory. Jest to celowy zabieg zachęcający do dyskusji mającej na celu budowanie świadomości ekologicznej i minimalizowanie negatywnego wpływu na naszą planetę. "Razem uratujemy świat" to tytuł, która z pewnością zasługuje na uwagę. Autorka w sposób rzetelny i merytoryczny, przedstawia zagadnienia związane z ochroną środowiska, dając czytelnikom wiedzę i inspirację do podejmowania działań na rzecz lepszego jutra. W kontekście dzisiejszych wyzwań, jakie stoją przed ludzkością, to publikacja, którą warto przeczytać, aby poznać alternatywne spojrzenie na problem kryzysu ekologicznego. Angażuje czytelnika w trudne tematy związane z ochroną środowiska, jednocześnie skłaniając do refleksji i zachęcając do podejmowania świadomych działań. Książka ta, bez wątpienia, będzie inspiracją dla wielu osób, zachęcając do podejmowania działań na rzecz ratowania planety.

25 kwietnia 2023

Na Ziemi żyje osiem miliardów ludzi, dlatego ważne jest by zmieniło się myślenie każdego z nas, gdyż właśnie przez nasze działania zmienia się klimat, wzrasta temperatura, nasilają się gwałtowne zjawiska pogodowe, a zasoby naturalne są bliskie wyczerpania. Powstrzymanie zmian klimatu wymaga od rządzących i nas samych różnych działań i świadomych wyborów. W tej książce autorka poprzez pytania i pokazywanie codziennych sytuacji zachęca nas do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby nasza przyszłość była lepsza. Równocześnie proponuje rozwiązania, które pomogą uchronić naszą planetę przed ekologiczną katastrofą. Podejmuje temat zagrożeń związanych ze zmianą klimatu oraz nieodpowiedzialną, niekiedy bezmyślną, działalnością człowieka. Warta lektury! :)

1 maja 2023

To, że klimat się zmienia widać gołym okiem. Mamy coraz intensywniejsze zjawiska pogodowe, które niejednokrotnie kończą się katastrofami. Ekstremalne upały, śnieżyce w miejscach, w których nigdy śniegu nie było, powodzie, susze, pożary lasów i wiele więcej – to wszystko niszczy naszą planetę, niszczy nasze życie. Czy jesteśmy w stanie coś z tym zrobić? Oczywiście, że tak, a myślenie, że jedna osoba niewiele zmieni, jest bardzo błędne. Tak naprawdę każdy z nas ma wpływ na to, co się dzieje i warto o tym pamiętać. Jak zmieniał się świat? Jak wygląda postęp? Co przyczynia się do zmian klimatu? Co zrobić, aby pomóc światu? - na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziemy w książce. Wszystko w ciekawej, dostosowanej do dziecka formie. Tekstu nie jest dużo, jest napisany prosto i zrozumiale, co zdecydowanie zachęca naszą pociechę do słuchani. Wizualnie książka jest świetna. Znajdziemy w niej duże, nie bardzo skomplikowane, a jednocześnie przyciągające wzrok ilustracje. To sprawia, że sięga się po nią z przyjemnością. Okładka w książce jest twarda i solidna. Dzięki niej nie zniszczy się zbyt szybko. Planetę mamy tylko jedną i jeśli o nią nie zadbamy, będzie coraz gorzej. Moim zdaniem warto uczyć dziecko od najmłodszych lat jak jej pomagać, a nie szkodzić. Pomoże nam w tym książka pt.: „Razem uratujemy świat!”, która jest po prostu wspaniała. Z wielką przyjemnością polecam. Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl