Śmieci - Jak uniknąć śmieciowej katastrofy? Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci 6+ - Gerda Raidt

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 3 dni
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 35,00 zł

Cena regularna: 44,90 zł

35.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 44,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Śmieci. Wytwarzamy ich tak dużo, że możemy je znaleźć nie tylko na wysypiskach czy w spalarniach, ale i w lasach, w oceanach, w kosmosie, na Księżycu, a nawet na Marsie! Czy wiecie, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić?

Książka ŚMIECI dostała nagrodę główną oraz tytuł MĄDREJ KSIĄŻKI ROKU 2019!

Mądra książka roku logo

 

Żyjemy w czasach nadprodukcji i konsumpcjonizmu - ciągle kupujemy za dużo. Do tego dochodzi jednorazowy plastik, którego wytwarzamy i zużywamy miliony ton rocznie. A plastik to tworzywo sztuczne, które się niemal nie rozkłada. Jednym słowem wytwarzamy przeogromną ilość śmieci. 

Niepopularne współcześnie jest także naprawianie popsutych urządzeń, co jeszcze kilkanaście lat temu było standardem. Rzeczy miały starczać na wiele lat, a teraz zaledwie na kilka. Zwyczajnie nie opłaca się ich naprawiać, taniej jest kupić coś nowego, a stare wyrzucić. 

Jak więc obecnie ograniczyć ilość produkowanych śmieci? I czy recykling rozwiąże problem ich nadmiernej ilości? A może da się prowadzić życie całkowicie bezśmieciowe (zero waste)?

Z książki "Śmieci" dowiecie się nie tylko wszystkiego o śmieciach, ale też odkryjecie, jak skutecznie walczyć z ich nadmiarem, tak by uchronić naszą Ziemię przed ekologiczną katastrofą!

 

O Autorce

Gerda Raidt

Gerda Raidt (ur. 1975) – studiowała w Wyższej Szkole Artystycznej Burg Giebichenstein w Halle oraz na Akademii Sztuk Wizualnych w Lipsku. Jest ilustratorką oraz autorką książek edukacyjnych dla dzieci.

Podczas gali konkursu Mądre Książki (w 2020 r.) Gerda Raidt powiedziała:

„W mojej książce starałam się opisać i narysować wszystkie kwestie dotyczące śmieci. Wiedza o zagrożeniu środowiska jest bardzo smutna, a wręcz czasem wstrząsająca. Jak o tym opowiedzieć dzieciom? Ja chciałam to zrobić w sposób pozytywny, pokazać, że każdy z nas, nawet dzieci mogą przyczynić się do zmiany. Nawet drobne działania mogą zrobić różnicę dla środowiska kiedy tylko zrozumiemy problem i podejmiemy jakieś kroki. Cieszę się, że moja książka jest przetłumaczona na inne języki, dzięki czemu wiadomości ode mnie powoli się rozchodzą. Obecnie pracuję nad kolejną książką o kwestiach środowiskowych więc otrzymana nagroda zachęca mnie do tego aby kontynuować moją pracę”.

 

Gdzie co wyrzucić?

A teraz coś nie o książce, ale o śmieciach. Jeśli nie wiesz, gdzie wyrzucić jaki śmieć np. tetrapak po mleku czy opakowanie po paście do zębów, skorzystaj z wyszukiwarki przygotowanej przez u.m. st. Warszawy. 
https://segregujna5.um.warszawa.pl/

 

Zapoznaj się z recenzjami na temat książki:    

Śmieci_Moje dziecko się nudzi

(fot. @mojedzieckosienudzi)

Recenzja z Instagrama @Moje dziecko się nudzi:

>Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!< to 94 strony pełne wartościowych informacji, z których dowiemy się m.in.: co się dzieje ze śmieciami poddanymi segregacji, co to są odpady resztkowe, toksyczne, przemysłowe, budowlane, radioaktywne czy kosmiczne. W jaki sposób dawniej traktowano zepsute przedmioty, a co dziś z nimi robimy.

Moje dzieci bardzo zaskoczyła rozkładówka o krajach, w których nie ma czegoś takiego jak wywóz śmieci. Mieszkańcy owych miejsc wykorzystują pewną część odpadów walających się wokół, jednak większość spływa rzekami do mórz i oceanów.

Mimo tylu ciekawych informacji, uważam, że najważniejszą częścią książki są strony proponujące wprowadzenie zmian w naszym codziennym życiu. Argumentacja tam użyta jest wyjątkowo przekonująca i powinna zachęcić najbardziej oporne jednostki do uważniejszego przyglądania się przedmiotom, które nas otaczają. To temat absolutnie konieczny w dzisiejszym świecie, więc warto o nim wiedzieć jak najwięcej.

 Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie – morze

Recenzja z Instagrama @książeczki_z_biblioteczki

Jeszcze z moim dziesięciolatkiem nie ochłonęliśmy po wrażeniach, jakie wywarła na nas książka „Plastik fantastik?”, a tu pojawiła się już kolejna nowość.

Tym razem będzie mowa nie tylko o plastiku, ale o wszystkich śmieciach. O dużych ilościach śmieci, które bardzo łatwo jest nam produkować, ale trudniej się ich pozbyć.

W książce poruszone są wszelkie aspekty związane z odpadami. W wyczerpujący i przystępny sposób dowiemy się między innymi, jak segregować śmieci, co dzieje się ze ściekami, jak wygląda recykling (wiecie, że makulaturę można przerobić na papier tylko 5 do 7 razy, a zużyty plastik wykorzystać tylko raz, by zrobić nowy przedmiot?), jak działają wysypiska, a gdzie trafiają toksyczne oraz radioaktywne odpady. Poznamy sposoby na to, jak zminimalizować ilość wyrzucanych rzeczy.

W książce znalazło się również zadanie dla domowych detektywów - należy wyszukać wymienione składniki (a tak naprawdę mikroplastik) na opakowaniach naszych szamponów, past do zębów, mydeł w płynie.

Coraz więcej śmieci zalewa naszą Ziemię. Nawet przestrzeń kosmiczna jest już przez nas zaśmiecona.

To poważny problem.

Ta książka pokazuje nam, jak bardzo.

Koniecznie przeczytajcie ją razem ze swoimi dziećmi i zacznijcie działać. Ratujmy naszą planetę!

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie – Śmieci w oceanie

Recenzja z bloga Our little adventures 

(...) czytając tę książkę razem z dziećmi, wspólnie dochodzimy do podstawowego wniosku. Większość rzeczy, które posiadamy, jest nam tak naprawdę niepotrzebna. Na co dzień korzystamy pewnie z jakiś 30% tego, co mamy. Fajnie, że dzieci mogą to zrozumieć już teraz.

Recenzja z Instagrama @inia.recenzuje

To jest mój HIT. W moim odczuciu jest to książka przede wszystkim o sposobie życia. Odpowiada na wiele pytań, ale i skłania do dyskusji.

Jest to mądra, ekscytująca, a przede wszystkim pouczająca książka. Zawiera krótkie i wartościowe teksty, okraszone pięknymi ilustracjami. Nie myślałam, że można w tak fascynujący sposób napisać o śmieciach.

Autorka zachęca dzieci do działania. Po tej lekturze sami będziecie chcieć zagłębić się w tematykę #zerowaste lub #lesswaste.

I zaczniecie stosować regułę 5R:

  1. Reduce – redukcja ograniczenia odpadów.

  2. Reuse – ponownie wykorzystać produkty

  3. Recycle – czyli segregacja i poddawanie odpadów procesowi recyklingu.

  4. Recover – pozyskiwania energii z odpadów

  5. Renew – ostatnia z zasad mówi o konieczności odnawiania zasobów.

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie – Śmieci w Kosmosie

 

Recenzja z bloga Czytelnicze podwórko

Ponieważ Babaryba słynie ze swoich proekologicznych tytułów, w tej książce również nie mogło zabraknąć dbałości o środowisko naturalne. Czego nauczymy się z najciekawszej książki o śmieciach? Autorka wytłumaczy czytelnikom na czym polega recykling i składowanie poszczególnych rodzajów odpadów. Pokaże także dzieciom gdzie leży problem nadmiernego wytwarzania śmieci. A co najważniejsze, zaprosi nas do wspólnej pracy nad ograniczeniem ilości generowanych odpadów! Sięgnijcie koniecznie po książkę „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” i przekonajcie się sami, co możemy zrobić, by zadbać o naszą planetę!

Osobiście jestem zachwycona książką Gerdy Raidt. Wartościowy, pełen ciekawych faktów tekst oraz świetne ilustracje sprawiają, że jest to lektura nie tylko pouczająca, ale także bardzo przyjemna w odbiorze. To bardzo ważne z punktu widzenia młodego odbiorcy, by wartościowa treść szła w parze z atrakcyjnym przekazem. Tu znajdziecie świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym!

 

Zero waste

 

Śmieci na dnie oceanu i szczycie góry

 

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie
Gerda Raidt

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
cena detaliczna: 44,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-67356-06-0
oprawa twarda
liczba stron: 96
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2022

 

Mądra książka roku logo

Mądra Książka Roku to konkurs, który ma za zadanie promowanie rzetelnych i atrakcyjnych książek popularnonaukowych dla dzieci i dorosłych. Celem konkursu jest promocja książek, które przystępnym językiem opowiadają o złożonych sprawach, podsycają głód poznawania, inspirują do własnych poszukiwań i refleksji. Ideą przyświecającą organizatorom jest także motywowanie wydawców i autorów książek do dbania o najwyższy poziom literatury popularnonaukowej wydawanej w języku polskim.

Marka, którą stała się statuetka Euklidesa przyznawana corocznie najlepszym publikacjom, jest także drogowskazem dla czytelników i pomocą w ich księgarskich wyborach, a dla autorów i wydawców pożądanym potwierdzeniem wysokiego poziomu ich dzieł.

Dziecięcą książką roku 2019 uznano "Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie".

 

Książki ekologiczne

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (23)

18 października 2019

To jest mój HIT, zresztą jak Plastik fantastic? „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” jest nie tylko o tytułowych śmieciach :). w moim odczuciu jest to książka przede wszystkim o sposobie życia. Odpowiada na wiele pytać, ale i skłania do dyskusji. Nie ukrywajmy tego, nasze społeczeństwo jest wygodne i ciągle chce więcej i więcej. Nowe to lepsze? Konsumpcjonizm jest na bardzo wysokim poziomie. „Sprzedawcy, stosując pewne triki sprzedażowe, zachęcają nas do tego, byśmy kupowali dużo więcej, niż potrzebujemy”. A po co nam to wszystko? Czy nie lepiej mieć mniej? Nasza wartość jako człowieka nie powinna być wyrażana poprzez posiadanie, ale nasze czyny. I ta książka pomoże Wam w tym. Jest to mądra, ekscytująca, a przede wszystkim pouczająca książka. Zawiera krótkie i wartościowe teksty, okraszone pięknymi ilustracjami. Nie myślałam, że można w tak fascynujący sposób napisać o śmieciach. Gerda Raidt, w bardzo interesujący sposób opisuje historyczną podróż śmieci. W jaki sposób nasze środowisko jest zagrożone tonami śmieci, które produkujemy. Dowiecie się też, co się dzieje ze śmieciami, gdy my się ich pozbywamy. Mamy szczegółowy podział na odpady organiczne, szkło, plastik, metal, ale również odpady toksyczne czy radioaktywne i opisane procesy ich recyklingu. Zdefiniowano również wskazówki, jak postępować, by zmniejszyć ich ilość. „Istnieje coraz mniej miejsc wolnych od śmieci. Odpady zalegają dziś nie tylko na dnie oceanów, ale nawet na szczytach najwyższych gór. Śmieci są nawet w kosmosie”. Autorka zachęca dzieci do działania. Po tej lekturze sami będziecie chcieć zagłębić się w tematykę #zerowaste lub #lesswaste. I zaczniecie stosować regułę 5R: 1. reduce- redukcja ograniczenia odpadów. 2. Reuse- ponownie wykorzystać produkty 3. Recycle – czyli segregacja i poddawanie odpadów procesowi recyklingu. 4. Recover – pozyskiwania energii z odpadów 5. Renew – ostatnia z zasad mówi o konieczności odnawiania zasobów.

21 października 2019

To jest mój HIT, zresztą jak Plastik fantastic? „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” jest nie tylko o tytułowych śmieciach :). w moim odczuciu jest to książka przede wszystkim o sposobie życia. Odpowiada na wiele pytać, ale i skłania do dyskusji. Nie ukrywajmy tego, nasze społeczeństwo jest wygodne i ciągle chce więcej i więcej. Nowe to lepsze? Konsumpcjonizm jest na bardzo wysokim poziomie. „Sprzedawcy, stosując pewne triki sprzedażowe, zachęcają nas do tego, byśmy kupowali dużo więcej, niż potrzebujemy”. A po co nam to wszystko? Czy nie lepiej mieć mniej? Nasza wartość jako człowieka nie powinna być wyrażana poprzez posiadanie, ale nasze czyny. I ta książka pomoże Wam w tym. Jest to mądra, ekscytująca, a przede wszystkim pouczająca książka. Zawiera krótkie i wartościowe teksty, okraszone pięknymi ilustracjami. Nie myślałam, że można w tak fascynujący sposób napisać o śmieciach. Gerda Raidt, w bardzo interesujący sposób opisuje historyczną podróż śmieci. W jaki sposób nasze środowisko jest zagrożone tonami śmieci, które produkujemy. Dowiecie się też, co się dzieje ze śmieciami, gdy my się ich pozbywamy. Mamy szczegółowy podział na odpady organiczne, szkło, plastik, metal, ale również odpady toksyczne czy radioaktywne i opisane procesy ich recyklingu. Zdefiniowano również wskazówki, jak postępować, by zmniejszyć ich ilość. „Istnieje coraz mniej miejsc wolnych od śmieci. Odpady zalegają dziś nie tylko na dnie oceanów, ale nawet na szczytach najwyższych gór. Śmieci są nawet w kosmosie”. Autorka zachęca dzieci do działania. Po tej lekturze sami będziecie chcieć zagłębić się w tematykę #zerowaste lub #lesswaste. I zaczniecie stosować regułę 5R: 1. reduce- redukcja ograniczenia odpadów. 2. Reuse- ponownie wykorzystać produkty 3. Recycle – czyli segregacja i poddawanie odpadów procesowi recyklingu. 4. Recover – pozyskiwania energii z odpadów 5. Renew – ostatnia z zasad mówi o konieczności odnawiania zasobów.

29 lutego 2020

Bardzo udane kompendium na temat tytułowego tematu stworzone przez debiutującą na naszej liście niemiecką ilustratorkę i autorkę książek edukacyjnych dla dzieci. Gerda Raidt w przystępnej, łączącej w przemyślany sposób tekst z obrazem, formie porusza wszystkie chyba najważniejsze tematy związane ze śmieciami i ich rosnącą ilością. Zaczyna od analizy samego pojęcia śmieci. Pokazuje np. że odpadki wyrzucone w średniowiecznym mieście mogą się stać przecież muzealnym eksponatem. Znajdą tu również oczywiście czytelnicy podstawową wiedzę na temat segregacji odpadków, recyklingu różnych rodzajów surowców, składowania tego, czego przetworzyć już się nie da. Mowa o przyczynach, dla których nasza cywilizacja jest tą najbardziej śmieciotwórczą w dziejach i w jaki sposób zwiększa się konsumpcję, a co za tym idzie produkcję odpadków. Autorka pokazuje też najciemniejszą stronę śmieciowego biznesu (nielegalny handel i takież wysypiska, wywożenie śmieci do biedniejszych krajów). Mowa również o zagrożeniach na skalę globalną (tu np. mowa o plastiku w morzach). Tom zamykają propozycje indywidualnych i zbiorowych działań, które mogą pomóc w ograniczeniu zaśmiecenia Ziemi. Autorka świetnie wyważyła proporcje między udaną warstwą ilustracyjną, a nieprzeładowanym informacją tekstem, w którym przystępnie podanej wiedzy i praktycznych porad znajdzie czytelnik ciekawostki, takie jak np. informacja o semiotyce nuklearnej, kierunku badań, mającym pomóc zachować pamięć dla odległych pokoleń o miejscach składowania śmiertelnie niebezpiecznych promieniotwórczych odpadów – mają w tym pomóc np. rytuały dotyczące tych miejsc, czy specjalnie wymyślane legendy. Zachęcające do refleksji i działania, ale nie bombardujące poczuciem winy, świetne wprowadzenie w temat. Papier oczywiście z lasów zarządzanych ekologicznie;-) www. ksiazkawprezencie.pl

2 maja 2020

Wnętrza większości domów wypełniają nieskończone ilości dupereli, pokoje dziecięce pękają w szwach od zabawek. W szafach roi się od ubrań,których nigdy przeciętny człowiek nie założy . Produkujemy ŚMIECI. Ogromne ilości odpadów, które wymykają się spod kontroli i stanowią coraz większe zagrożenie, nie tylko dla człowieka. Znajdziemy tutaj rzetelne informacje o *wyzwaniach związanych z segregacją odpadów *możliwościach recyklingu różnych materiałów (jak np. szkło czy papier), *spalarniach śmieci oraz problemie odpadów radioaktywnych i promieniotwórczych. Jak wszyscy wiemy nasi dziadkowie żyli zupełnie inaczej niż my teraz . Mówiąc prosto i zwięźle rzeczy i związki się naprawiało a nie wyrzucało i nabywało inne ,nowe. O związkach raczej nie będziemy tu mówić ,o przedmiotach jak najbardziej . Może wiecie,a może dopiero się dowiecie ,że książka została wyprodukowana z materiału pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów oraz materiałów pochodzących z recyklingu. Pozycji popularno-naukowych jest bardzo dużo , które podejmują temat ekologii. Ta jest jedną z ważniejszych. Najbardziej przeraża fakt ,że na naszej planecie powoli kończy się miejsce na odpady. Na planecie ?? Żeby tylko na planecie . Kosmos jest również zagrożony Serdecznie zapraszam i pozdrawiam.♥️ Okładka jest piękna,wykonanie obiecujące. Wiek 7 plus .

7 lipca 2020

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie to Mądra Książka Roku 2019. I wcale mnie to nie dziwi! Problem odpadów przedstawiono w niej kompleksowo i przystępnie, poruszając wiele kwestii m.in. po co segreguje się śmieci, jak składuje się odpady, dlaczego jest ich tak wiele i co my możemy zrobić, żeby śmieci było mniej na Ziemi. Książka zdecydowanie uświadamia o skali problemu i zachęca do zmian. Reklamy i promocje zachęcają konsumenta do kupowania rzeczy, których często nie potrzebuje. I tak kupuje 4 masła, bo wychodzą w cenie 2. A to coś się popsuło i nie opłaca się naprawić, bo kto teraz naprawia starocie? A dziecku przydałoby się więcej zabawek, przecież tak pięknie świecą i grają! A w reklamie mówili, że to takie edukacyjne! I tak generujemy śmieci. Ale co z tego! Przecież są śmietniki! Wyrzucę i po kłopocie. No nie do końca. Może i coś zniknie nam z oczu, ale zostanie przecież tylko przeniesione w inne miejsce. Nawet z kosmosu można dostrzec olbrzymie wysypiska śmieci znajdujące się na Ziemi. Zresztą i w kosmosie jest mnóstwo śmieci. Ba! Na Marsie też już jest kilka ton odpadów, a przecież człowiek nawet na nim jeszcze nie był... Ilość śmieci w morzach i oceanach również jest ogromna. Odkryto aż 5 wysp śmieci, których ląd składa się z plastiku. Śmieci to zdecydowanie problem uciążliwy, ale to od nas zależy ile ich będzie na świecie. Autorka książki zachęca do zmian swoich nawyków i działania. Problem dotyczy nas wszystkich, a jego skala jest ogromna, dlatego zmiany są konieczne natychmiast. Zdecydowanie jestem pod ogromnym wrażeniem lektury! Książkę polecam dzieciom od 6 roku życia i niejednemu dorosłemu!

30 lipca 2020

Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu i to silnego konsumpcjonizmu. Ludzie kupują zbyt dużo, a firmy jeszcze ten popęd wzmacniają. No bo jak to ? 3 sery w cenie 2? BIORE! OOOOO ależ tanie masło, wezme 12 to nic ze nich nie zjem.

6 sierpnia 2020

&quot;Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie&quot; to książka napisana przez Gerdę Raidt i wydana w 2019 roku przez @wydawnictwobabaryba . Książka ta jest laureatem tytuł Madrej Książki, który nadaje portal Mądre Książki przy współpracy z UJ. Temat, o jakim traktuje ta książka, jest nam, dorosłym doskonale znamy. Śmieci są wszędzie wokół nas, nie znikają od tak, po ich pozbyciu się w śmietniku. Żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, dużo kupujemy, dużo wyrzucamy. I choć o tym wiemy, nadal nic z tym nie robimy, a śmieci wręcz nas zalewają. Dawniej były tylko na wysypiskach, a teraz? Obecnie śmieci znajdziemy w parkach, lasach, morzach, oceanach, a nawet w kosmosie, na Księżycu czy na Marsie. Jest to niezwykle zatrważające. Powinniśmy przystopować, ponieważ śmieci, a w głównej mierze plastik jest niezwykle niebezpieczny i potrafi wyrządzić wiele szkód. Wystarczy przyjrzeć się ogromowi plastiku zalegającego w oceanach i morzach, który sprawia, że wiele zwierząt morskich ginie. Książka &quot;Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie&quot; przeznaczona jest dla dzieci, które muszą zrozumieć, do czego prowadzi obecne życie. Ta książka pokazuje, że jeszcze niedawno naszych dziadków nie było stać na ciągle kupowanie, dlatego wiele rzeczy się naprawiało czy też przetwarzało w jakikolwiek sposób. Ponadto zakończenie pokazuje, że można żyć wytwarzając w ciągu roku jedynie słoik śmieci. Może w przyszłości życie w zgodzie z zasadą zero waste będzie jedynym wyjściem?

30 sierpnia 2020

To jest książka-wyzwanie. Daje motywację do innego życia, wyjaśnia, dlaczego musimy zmienić nasze nawyki. Nie śmiecić? To oczywiste. Chodzi o to, żeby wytwarzać jak najmniej odpadów. Żeby używać tego, co wielorazowe, a nie jednorazowe. Żeby śmieci dobrze segregować, bo dzięki temu będzie można je przetworzyć. By nie kupować bez sensu. Z takimi treściami do dzieci? Ano właśnie do dzieci. Pokolenie rodziców dało się zwariować trendom zakupowym, pokolenie dzieci musi być mądrzejsze. Książka &quot;Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!&quot; najpierw w zrozumiały sposób wyjaśnia, dlaczego sprawa śmieci jest tak istotna, a potem zachęca do zmiany postępowania. Mądra, ważna książka.

17 września 2020

Ogromny plus za ilustracje, mnóstwo informacji przekazanych najmłodszym w bardzo przystępny sposób i przede wszystkim za temat, który porusza. Po lekturze nikt już nie będzie obojętny na problem wszechobecnych śmieci.

4 listopada 2020

Zpewnością się ze mną zgodzicie – ludzkość prawdopodobnie nigdy wcześniej nie generowała tak ogromnej ilości śmieci jak obecnie. Niestety jest to problem niezauważany przez wielu z nas. Duża część społeczeństwa przestaje myśleć o odpadkach w momencie, w którym wyrzuci je do odpowiedniego kontenera. Na szczęście są takie książki jak „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie”, które pokazują dzieciom jak wielka odpowiedzialność za losy naszej planety spoczywa właśnie na nas! Jest to bardzo ciekawy tytuł, pełen interesujących faktów i wartościowych treści, który z pewnością wciągnie każdego młodego miłośnika ekologii! A co ważne, książka łączy ważny przekaz z atrakcyjną formą wydania - lektura jest naprawdę bardzo przyjemna dla oka. Gorąco polecam &quot;Śmieci&quot; dzieciom od 6. roku życia. Warto rozmawiać z naszymi pociechami od najmłodszych lat o tym, jak należy dbać o Ziemię!

4 kwietnia 2021

Śmieci produkuje każdy z nas i tego nie da się zmienić. Jednak możemy zrobić naprawdę wiele, aby nasza planeta nie wyglądała jak jedno wielkie śmietnisko. Przede wszystkim używajmy koszy na śmieci i tylko tam je wyrzucajmy. Myślenie „to tylko jeden papierek” rzucony gdzie popadnie to bardzo złe podejście, jeśli pomyśli tak 100 osób to już nie jeden papierek. Na dodatek tego samego uczy się dzieci, bo skoro rodzić tak robi, znaczy się, że tak jest dobrze. Kolejna rzecz to segregacja śmieci. Naprawdę wiele z nich można wykorzystać na nowo, a tym sposobem znacznie mniej trafi na wysypisko. Książka przeznaczona jest dla dzieci, jednak osobiście uważam, że niejedna osoba dorosła powinna po nią sięgnąć, przeczytać i zmienić swoje myślenie. Znajdziemy w niej bardzo dużo o śmieciach, recyklingu, jak ich mniej produkować, ciekawostki oraz fakty z nimi związane i wiele więcej. Według mnie jest bogata w treść, a po jej przeczytaniu z dzieckiem, nie musimy szukać innych źródeł, aby odpowiedzieć na jakieś pytanie dziecka (co niestety niejednokrotnie się u mnie zdarzało). Wizualnie książka jest bardzo ładna, kolorowa, z ciekawymi ilustracjami co zdecydowanie zachęca do sięgania po nią. „Śmieci – Jak uniknąć śmieciowej katastrofy?” to bardzo wartościowa książka, którą z wielką przyjemnością polecam. Tak naprawdę tylko od nas samych zależy, jak kiedyś będzie wyglądać nasza planeta. Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/04/wydawnictwo-babaryba-ksiazka-pt-smieci.html

14 kwietnia 2021

Świetna, pełna wiedzy, interesujących ciekawostek i bogata w cudownie czytelne ilustracje dla młodszych dzieci.

27 grudnia 2021

&quot;Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie&quot; to wyjątkowa, nadzwyczaj wartościowa pozycja, którą powinien poznać absolutnie każdy. Lawina rzetelnych, ważnych informacji, przedstawionych w nietuzinkowej, przyjemnej i angażującej formie, trudna tematyka, która w dobie konsumpcjonizmu wciąż poruszana jest zbyt rzadko, nieszablonowa szata graficzna, jaka pomaga lepiej oswoić się z poruszanymi kwestiami, a wszystko to napisane nadzwyczaj błyskotliwym, przystępnym piórem, dzięki czemu młody czytelnik pochłania nową wiedzę z wypiekami na twarzy, bez żadnych trudności. Ta wspaniała, ważna pozycja nie tylko silnie potrząsa czytelnikiem, ale co najważniejsze, zawiera mnóstwo rozwiązań, dzięki którym każdy z nas może zmniejszyć ilość zagrażających odpadów, a tym samym zadbać o środowisko. Podsumowując, lektura obowiązkowa!

13 lutego 2022

Książka zachęciła nas do produkowania mniejszej ilości śmieci. Poznaliśmy ciekawe technologie segregacji śmieci, nowoczesnych wysypisk.

22 września 2022

Odpady otaczają nas z każdej strony. W domu, na spacerze, w skrzynce pocztowej, na plaży, w oceanie, w lesie. Leżą na najwyższych górskich szczytach, na Księżycu, a nawet na Marsie! Niestety śmieci jest coraz więcej i mimo iż przyjeżdżają po nie śmieciarki, problem nie znika wraz z odjeżdżającym za zakrętem samochodem... O tym, co właściwie dzieje się z nimi na dalszym etapie (i nie tylko) przeczytacie w tej oto książce. Dowiecie się jaką drogę przebywają ścieki, makulatura, szkło oraz odpady organiczne. W jaki sposób przechowuje się odpady toksyczne i radioaktywne? Skąd wzięła się taka ogromna ilość plastiku i dlaczego rzadko się go przetwarza? Wrócicie lata wstecz i poznacie podejście do śmieci naszych przodków. Dowiecie się na czym polega styl życia &#039;zero waste&#039; oraz rozpoznacie kilka najpopularniejszych symboli, które znajdują się na opakowaniach produktów. Znajdziecie również pomysły jak rozsądnie robić zakupy, dbać o rzeczy, by dłużej nam służyły i nie marnować jedzenia. A to wszystko w trosce o naszą planetę! . Autorka do tematu śmieci podeszła poważnie jednak zamiast czytelników pouczać, stara się ich zainspirować do zmian. Jak poradzimy sobie z problemem zależy tylko od nas, ponieważ każdy z nas osobiście decyduje, co jest bezużytecznym śmieciem, a co jeszcze może się przydać. Książka dobitnie uświadamia skalę problemu, wspominając o wyspach pełnych śmieci. Mocne ekologiczne przesłanie skłania do refleksji, dając przestrzeń na wyciągnięcie własnych wniosków. Mało tego uważam, że książka nadaje się nie tylko dla dzieci, ale również i dorosłych. Być może lektura zwiększy świadomość i zmieni nawyki w niejednym domu, by zadbać o środowisko. Ilustracje w stonowanej kolorystyce wprowadzają do książki niesamowity klimat. Grafika odnosi się wyłącznie do opisywanej treści bez zbędnych rozpraszaczy i bardzo mi to odpowiada. Książka zdecydowanie warta przeczytania! Małe kroki, a mogą tak wiele zmienić.

29 listopada 2022

Dawno nie widziałam książki, która temat śmieci potraktuje z taką starannością. Obiektywnie i z tłem historycznym. Bez moralizowania i demonizowania. Wartościowa i mądra lektura.

5 grudnia 2022

„Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” bardzo szeroko omawia ten temat zaczynajac od tego czym są śmieci, jak je segregujemy przez historię tego jak kiedyś nie zwracano uwagi na nie aż po przypomnienie nam o tym, jak dużo śmieci produkujemy. Dużo cześć poświęcona jest opakowaniom. Jest również wzmianka o freeganizmie. Zobaczycie i przeczytacie bardzo dużo przykrych informacji o tym jak zaśmiecały planetę i jakie są tego skutki. Na koniec jest kilka porad co możemy z tym zrobić. Wydana są w poręcznym formacie. Ma twardą oprawę i gruby matowy papier.

4 stycznia 2023

To kolejna świetna książka tej autorki, tym razem głównym tematem są śmieci. Przeczytamy w niej jak dobrze segregować śmieci, jak i co można poddać recyklingowi, uzmysłowimy sobie, że dzięki śmieciom naszych praprzodków wiemy jak prawdopodobnie żyli w dawnych czasach. Mnóstwo ilustracji, prosty język, ograniczenie do minimum trudnych, naukowych zwrotów, to coś co jest dodatkowym plusem tej serii książek. Wiedza, która przyda się nam, by ochronić Ziemię przed nadmiernym zaśmiecaniem

18 stycznia 2023

Według statystyk tylko jeden Polak w ciągu roku wytwarza blisko 360 kg odpadów komunalnych (dane za rok 2021). W skali całego kraju to wartość rzędu kilkunastu mln ton! Porównując wynik z innymi krajami, jesteśmy poniżej średniej europejskiej, która wynosi około 500 kg rocznie na osobę. Czy mamy powód do dumy? Nie sądzę. Rozwój gospodarczy, postęp technologiczny i dobrobyt sprawiają, że kupujemy więcej, a zdatne w dalszym ciągu do użytku rzeczy wymieniamy na nowe, począwszy od ubrań, a na meblach i elektronice kończąc. O tym dlaczego śmieci stają się globalną bolączką i czy są sposoby na ich redukcję w naszym codziennym życiu pisze Gerda Raidt w książce pt. &quot;Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!&quot;. Autorka w prostym przekazie przedstawia czytelnikom zalety segregacji odpadów, opowiada o sposobach ich przetwarzania (recyklingu), nadmienia w jaki sposób magazynowane są odpady niebezpieczne. Zaprasza w podróż do przeszłości, kiedy to wiele rzeczy naprawiano, bądź przetwarzano w warunkach domowych. Wskazuje ponadto, że śmieci znajdują się w każdym zakątku świata, a nawet poza nim, gdyż można je znaleźć nawet w kosmosie! Zalegają u wybrzeży małych, biednych krajów, tworząc tanie składowiska dla ich bogatych, wysokorozwiniętych sąsiadów. Zaśmiecają rzeki, morza i oceany stwarzając realne niebezpieczeństwo dla żyjących w nich zwierząt. Książka zawiera wiele cennych wskazówek w jaki sposób możemy zminimalizować ilość odpadów we własnym gospodarstwie domowym. Jest ciekawą lekcją ekologii dla najmłodszych, edukuje, składnia do refleksji i otwiera oczy.

20 stycznia 2023

Śmieci największy problem ludzkości, morza, oceany, lasy, góry, a nawet kosmos wszędzie gromadzą się nasze odpady. Sięgnijmy do przeszłości, ludzie produkowali to co jedli, nie było plastiku, toreb w które pakowali zakupy. Ubrania łatali albo przerabiali. Nie było przepychu ani niepotrzebnego składowania rzeczy. W dzisiejszych czasach ludzie wszystkiego mają pod dostatkiem, zamiast naprawiać kupują nowe. Żywność trafia w ogromnych ilościach do kosza, a sprzęty elektroniczne kupujemy coraz nowsze, nie naprawiając starych. Wszystko to sprawia, że na świecie powstaje coraz więcej śmieci. „Śmieci najbardziej uciążliwy problem na świecie” - Śmieci w dużej mierze są podane recyklingowi, jednak nie wszystko można przerobić tak aby mogło służyć ponownie. Takie śmieci są spalane, albo gromadzone na wielkim wysypisku. W niektórych krajach śmieci ładują wprost na ulicy czy w rzekach. Czy da się wbijaliśmy sposób odwrócić ten proces ? Wiele osób już to robi np. Używając siatek wielorazowych czy korzystając z wody filtrowanej zamiast butelkowej. Każdy z nas powinien się zastanowić do czego to prowadzi. Na jakim świecie będą żyć przyszłe pokolenia. Dzięki tej książce dowiecie się wszystkiego o problemie śmieci na naszej planecie. Wiele ciekawostek, przepięknych ilustracji które wszystko doskonale tłumaczą. To już kolejna cześć z tej przecudownie serii. Niedługo poznacie dwie kolejne które wam zaprezentuje. Książki należą do rodzaju tych obowiązkowych i szlachetnych. Idealne dla młodych czytelników. Wiedza przekazana jest w bardzo ciekawy i zachęcający sposób. Polecam z całego serca.

8 lutego 2023

,,Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!&#039;&#039; oraz ,,Razem uratujemy świat!&#039;&#039; od @wydawnictwobabaryba to wspaniały duet, który chciałabym aby przeczytało każde dziecko i każdy rodzic. Ba! Nawet powiem więcej - marzy mi się, by te książki trafiły do każdej biblioteki a nawet na listę obowiązkowych książek do przerobienia w szkole. Książki w bardzo prosty sposób pokazują jak drastycznie zmienia się ludzkość na przestrzeni ostatnich lat. Na Ziemi żyje już blisko osiem miliardów ludzi! A każdy z nas generuje niezliczone ilości śmieci... Które najczęściej są źle segregowane i przechowywane przez co bardzo źle wpływają na nasze srodowisko, życie roślin i zwierząt... Czy mamy szansę przywrócić nieco zwyczaje naszych przodków i zacząć bardziej wykorzystywać śmieci? To, co czasami wydaje nam się już bezużyteczne może być bardzo potrzebnym dla innych- warto o tym pomyśleć zanim wrzucimy coś do kontenera. Jak prawidłowo segregować śmieci? Jak wpłynąć na ocieplający się stale klimat? Jak wdrażać zero waste? Zapraszam do eko lektury!

21 lutego 2023

O tym, ze śmieci nas wręcz zasypują wie każdy z nas. Ta książką uświadomi młodych ludzi na jakie kategorie dzielimy wytworzone przez nas śmieci, gdzie są przechowywane i na co możemy je przetworzyć, jak skutecznie walczyć z ich nadmiarem, ale przede wszystkim jak negatywny wpływ mają one na środowisko naturalne. Autor książki podpowie czytelnikom co zrobić, by nie produkować ogromnej ilości śmieci, a nawet prowadzić życie zgodne z zasadą ‘zero waste’. 

3 stycznia 2024

Ta książka nie przebiera w środkach i nie owija w bawełnę, dosłownie zasypuje nas faktami, które dobitnie uświadamiają co dzieje się na naszej planecie i na jak ogromną skalę. No bo przecież nie zrobiła tego jedna osoba, jedno miasto, czy jedno Państwo, ale cały świat nakręca spiralę, którą coraz trudniej wyhamować. Młody czytelnik może zobaczyć, jak przed laty wyglądało &quot;śmiecenie&quot; i porównać sobie to do obecnego stanu. Pozna sposoby na przetworzenie śmieci, wykorzystanie ich, ale dowie się również co dzieje się ze śmieciami, których nie da się już poddać recyklingowi. Wiele konkretnych informacji pomoże świadomie dokonywać zakupów, ograniczyć je i odpowiednio spożytkować to co posiadamy. Co ważne, ta książka daje nadzieję, uświadamia do tego stopnia, że zarówno w małym człowieku, jak w rodzicach, który tę książkę czytają pojawia się chęć zmiany, choćby miały to być małe kroki, nie wielkie czyny i drobne gesty. Zaczynamy zupełnie inaczej patrzeć na to co nas otacza i ruszyć do walki, choćby przez ograniczenie konsumpcjonizmu. Tak obszernie ujętego tematu śmieci nie znalazłam jeszcze w żadnej innej książce - jeśli chcecie z dziećmi porozmawiać na ten temat to polecam Wam właśnie tę

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl