Jak wybrać książkę dla rocznego dziecka? Czym się kierować? Przecież każdy maluch rozwija się inaczej i we własnym tempie! Chcielibyśmy ułatwić ten wybór więc w tej kategorii zebraliśmy książki dla dzieci wydane przez Babarybę, które są odpowiednie na ten wiek.

Nowe umiejętności

Pozwalają one na rozwijanie pojawiających się u maluchów w tym wieku nowych umiejętności. Dziecko około 12-miesięczne wypowiada już pierwsze słowa, rozpoznaje przedmioty i próbuje je nazywać. Rozwija się u niego także myślenie symboliczne. Lubi samo dotykać książki i pokazywać paluszkiem rzeczy, które nazywa. Czytając z maluchem warto nazywać przedmioty, które oglądamy w książce.

Książki Herve Tulleta dla małych dzieci

W naszym wydawnictwie znajdziesz edukacyjne książki dla małych dzieci. Bardzo polecamy te z serii A kuku! wymyślone przez wybitnego bestsellerowego autora książek dla dzieci - Herve Tulleta. Są to: „Duży czy mały”, „Już jadę!” i „Ufo kuku!”, które odpowiadają potrzeby dzieci około 1 roczku. Każda z nich ma niewielki format, który sprawia, że łatwo jest trzymać ją w małych rączkach oraz sztywne, wytrzymałe kartonowe strony. Charakteryzują je także strony różnej długości - każda kolejna jest dłuższa od poprzedniej. Dzięki temu dziecko bez kłopotu je przekręca i ćwiczy zmysł dotyku.

Ciekawą propozycją są także karty z gry „Memo labirynty” - z jednej strony kolorowe, z drugiej czarno białe idealne dla młodszych dzieci. Maluchy nie będą z nich korzystać tak, jak o tym myślał autor ale z całą pewnością sprawi im radość oglądanie wzorów czy umieszczanie kart w pudełku. 

Kolorowe i kontrastowe rysunki, duże plamy kolorów, pozwolą na poznawanie nowych kształtów i przedmiotów. Nie brakuje tu też wyrazów dźwiękonaśladowczych!

Rytuały i onomatopeje

Aby wprowadzić rytuał i dający poczucie bezpieczeństwa schemat polecamy zapoznanie się z interaktywną książką o zasypianiu "Zaśnij ze mną”.

Wyrazy dźwiękonaśladowcze i dźwięki pojazdów znajdziemy w kartonowej książce "Brum, brum, brum. Pojazdy. Księga dźwięków". Dzieci będą z przyjemnością oglądać duże kolorowe ilustracje i powtarzać dźwięki. 

książki dla wieku 1+

Najlepszy tata na świecie - Nathaniel H'Limi - książka nie tylko na Dzień Taty ! Najlepszy tata na świecie - Nathaniel H'Limi - książka nie tylko na Dzień Taty !
Wydawca: BABARYBA
Cena:

29,00 zł

Cena regularna: 36,90 zł

Najniższa cena: 36,90 zł
egz.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
ROBOTY - kartonowa książka dla dwulatków, które kochają roboty, bez tekstu - Paweł Kłudkiewicz ROBOTY - kartonowa książka dla dwulatków, które kochają roboty, bez tekstu - Paweł Kłudkiewicz
Wydawca: BABARYBA
Cena:

19,90 zł

Cena regularna: 32,00 zł

Najniższa cena: 32,00 zł
egz.
zobacz więcej
  • promocja
Brum, brum brum. Pojazdy. Księga dźwięków - Iga Kowalczyk & Marc Marra Brum, brum brum. Pojazdy. Księga dźwięków - Iga Kowalczyk & Marc Marra
Wydawca: BABARYBA
Cena:

25,00 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 19,90 zł
egz.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość

Można się niekiedy spotkać z przeświadczeniem, że książeczki dla rocznego dziecka nie mają sensu, bo przecież taki maluch nie potrafi czytać. Tak, nie potrafi czytać, ale może oglądać i tym sposobem uczyć się świata! Niektórzy rodzice kupują już pierwsze całokartonowe książki dla półrocznego dziecka – dlaczego? Małe książki z nieregularnymi stronami pozwalają dziecku samodzielnie przewracać strony, a nasycone barwy i kontrastowe rysunki przykują jego uwagę.

Wystarczy, że dziecko leży na brzuszku - może wtedy samodzielnie “bawić się z książką” lub w towarzystwie dorosłego, który pokazuje i nazywa to, co widać na obrazkach.

Roczne dziecko rozumie polecenia i wypowiada pierwsze słowa

12 miesięcy to czas, kiedy dziecko powoli zamienia sylaby na pierwsze słowa, a do tego często potrafi bez problemu wskazać palcem to, o co mu chodzi, gdyż ma już wystarczającą kontrolę nad ruchami precyzyjnymi. Nie ma więc problemu, aby na pytanie „Pokaż pieska” wskazał w książeczce zwierzątko i powiedział „Hau hau”. Na początkowym etapie to właśnie onomatopeje są ważnym elementem rozwoju jego wyobraźni. Maluch w tym wieku powoli uczy się myślenia symbolicznego, często więc każde czworonożne zwierzątko może określać tak samo, a do tego myśli holofrazami. Czym są holofrazy? To konstrukcje, w których jedno słowo oznacza całe zdanie, np. słowo „Tata?” może dla dziecka być pytaniem „Gdzie jest tata?”.

W polecanej przez nas serii książeczek dla dzieci rocznych znajdziemy właśnie i onomatopeje i rysunki rzeczy, które można nazywać

Dotykanie zamiast smakowania

W tym wieku dziecko znacznie częściej bada przedmioty rączkami – dotyka, obraca, testuje ich fakturę – niż bierze je do buzi. Chce jak najwięcej poznawać i doświadczać – zaczyna interesować się światem i otaczającą je rzeczywistością. Podczas oglądania książeczki próbuje samodzielnie przeglądać strony, dlatego warto wybrać książki, które tę dziecięcą chęć poznawania świata przetrzymają i starczą na dłużej – całokartonowe lub z grubym papierem. Książki z serii „A kuku!” mają mały format, a każda strona jest innej długości, dlatego dziecko samo bez problemu będzie samo mogło je przewracać.

Aktywne czytanie

Książki z serii „A kuku!” są idealne do samodzielnego odkrywania przez dziecko, ale warto, aby rodzic włączył się w proces czytania. Nie chodzi tu tylko o wspólne oglądanie, ale też zwracanie dziecku uwagi na poszczególne elementy, pokazywanie, używanie słów dźwiękonaśladowczych czy samodzielne wymyślanie historii. Dzięki temu opowieść może być za każdym razem inna! W „Już jadę!” mama wraca do domu, w którym czeka na nią jej dziecko. Mija miasto, doliny, góry, łąki - można to opowiedzieć na mnóstwo sposobów! aby zobaczyć swoje dziecko, ale czasami może pojechać inną trasą. „Supertata” daje swojej rodzinie mnóstwo kolorowych prezentów, a dzieci mogą reagować przy każdym czytaniu w inny sposób. „Duży czy mały?” to książka z zaskakującym zakończeniem opowiadająca o rybkach i nurku. W „Ufo kuku!” rozpracowujemy różne negatywne emocje a przy ich okazji także onomatopeje.

„Zaśnij ze mną” i „Pokochaj mnie” to dwie interaktywne książki dla dzieci, które zachęcają do tego żeby z nimi rozmawiać. Pierwsza przyzwyczaja do wieczornych rytuałów, druga zaś pomaga rozpoznawać emocje. Te pozycje są odpowiednie dla

Gra „Memo labirynty” Herve Tulleta to gra dla dzieci w różnym wieku, która starczy Wam na kilka dobrych lat. Składa się z 44 dużych i sztywnych kart drukowanych dwustronnie. Z jednej znajdują się czarno-białe abstrakcyjne wzory, z drugiej – kolorowe. Młodsze dzieci mogą obracać karty w rączkach i je oglądać, starsze – układać z nich tory (ponieważ karty łączą się wzorem), a najstarsze grać nimi w memory gdyż kolorowe strony kart występują w parach.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl