Jak wybrać książkę dla trzylatka? Jest to wyzwanie więc przychodzimy z pomocą. W tej kategorii zebraliśmy książki dla dzieci wydane przez Babarybę, które są odpowiednie dla trzylatków.
Jak rozwija się 3-latek?
Dziecko w wieku 3 lat intensywnie się rozwija i poznaje świat. W tym wieku dziecko zazwyczaj skupia się na poznawaniu swojego ciała i zmysłów, eksploruje swoje otoczenie i uczy się, jakie obiekty i przedmioty można używać do zabawy. Dziecko w tym wieku jest także bardzo ciekawe świata, chętnie zadaje pytania i poznaje różne zjawiska, dlatego warto zadbać o to, aby jego rozwój był wszechstronny i stymulujący.
Jakie książki dla trzylatków?
-
Książki interaktywne - 3-latki pokochają książki interaktywne, które zachęcą je do aktywnego udziału w lekturze, a przy tym pozwolą na kontakt z mamą, tatą, babcią, dziadkiem lub innym opiekunem.
-
Książki obrazkowe - są idealne dla 3-latka, może ono skupić się na obrazach i opowiadaniu historii, a jednocześnie rozwijać swoją wyobraźnię. W towarzystwie dorosłego maluch rozbuduje słownictwo i będzie ćwiczyć koncentrację.
-
Książki edukacyjne - pomagają dzieciom poznać świat i rozwijać swoją wiedzę, uczą podstawowych pojęć i umiejętności.
25,00 zł
Cena regularna:
34,90 zł
25,00 zł
Cena regularna:
34,90 zł
24,90 zł
29,90 zł
27,00 zł
Cena regularna:
29,90 zł
24,90 zł
20,00 zł
Cena regularna:
32,00 zł
19,90 zł
Cena regularna:
32,00 zł
25,00 zł
Cena regularna:
29,90 zł
34,90 zł
10,47 zł
Cena regularna:
34,90 zł
Wybrane książki dla 3-latków od Wydawnictwa Babaryba:
1. Polecane od 2 do 4 roku życia obrazkowe książki Stephana Lompa to pozycje ukochane przez dzieci. Bohaterowie-zwierzątka zapraszają do odwiedzenia ich w miasteczku Sprężyna Zdrój, a w każdej z książek pojawiają się te same postaci. Te wielkoformatowe, ilustrowane, kolorowe książki pozwolą maluchowi na poznawanie nowych słów, wyszukiwanie szczegółów i śledzenie historii postaci. Seria czterech książek: „Auta”, „Na budowie”, „Pociągi” i „Samoloty”.
2. Jeśli masz w domu fankę lub fana motoryzacji a przy tym wolisz realistyczne ilustracje to polecamy „Auto moto” - wielkoformatową książkę bez tekstu, której akcja rozgrywa się wokół tematyki motoryzacyjnej. Odpowiednia dla edukacji w duchu Montessori.
3. Realistyczne ilustracje znajdziemy też w serii Doro Gobel i Petera Knorra. „Nasze miasteczko” to jedna z serii sześciu wielkoformatowych, kartonowych książek bez tekstu. Nasycone wydarzeniami i sytuacjami książki pozwalają dzieciom na skupienie uwagi na wyszukiwaniu szczegółów.
4. „Naciśnij mnie” - światowy bestseller Herve Tulleta, w którym dziecko interaktywnie bawi się z książką. Poprzez zupełnie nietypowe działania, takie jak klaskanie do książki, naciskanie, dmuchanie na nią, przekręcanie jej dziecko jest w stu procentach zaangażowane w zabawę. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko w przyszłości kochało książki to zacznij od „Naciśnij mnie”. Połączysz czytanie z radością i zabawą! Książka uczy się przy tym kolorów, liczenia do pięciu i stron lewo prawo, rozwija też wyobraźnię i poczucie humoru.
5. „Och! Książka pełna dźwięków” - czy jesteście gotowi na wspaniałą przygodę? Kolejna wyjątkowa książka od Herve Tulleta, który proponuje zabawę dźwiękiem. Poza budowaniem relacji, zabawą we wchodzeniem w role, którą dzieci kochają, zabawami rytmiczno-aktorskimi, książka ta sprzyja rozwojowi percepcji wzrokowej i słuchowej.
6. „Turlututu. A kuku to ja” i pozostałe tytuły z tej serii to znakomita okazja do zacieśnienia więzi z dzieckiem poprzez interaktywną zabawę i zaangażowanie.
7. „Owocoemocje” - poprzez zabawnie wyrzeźbione warzywa i owoce 3-latek nauczy się nazywać i rozpoznawać emocje. W wieku 2-3 lat dziecko odkrywa i potrafi nazwać podstawowe emocje, takie jak radość, smutek czy gniew. Ważne, aby rodzice pomogli dziecku zrozumieć różne emocje, wyjaśnić, co je wywołuje i jak można sobie z nimi radzić.
8. „Gałgankowy skarb” - klasyk. Śliczny rodzinny wierszyk Edwarda Lutczyna, który ten napisał dla swojej córki Kasi. Łatwo zapadające w pamięć słowa i piękne vintage ilustracje kształtujące poczucie estetyki. Trzylatek uczy się poprzez oglądanie i słuchanie, co sprzyja rozwojowi percepcji wzrokowej i słuchowej.
9. „Tydzień na budowie” - dzięki wierszykowi maluch pozna dnia tygodnia, zaś ilustracje Leo Timmersa zaciekawią go i pozwolą poznać różne maszyny budowlane.
10. Jeśli planujesz zakup większej ilości książek polecamy zestaw Przedszkolaczek, w którym zebraliśmy książki odpowiednie dla dwulatka. Kupisz je z rabatem 35% płacąc za przesyłkę tylko raz.