Mała książka o wielkiej Ukrainie. Розповідь про Україну. Гімн слави та свободи

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 48 godzin
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 19,90 zł

Cena regularna: 39,90 zł

19.90
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 29,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Piękna książka o historii, sławnych postaciach, tradycjach i kulturze Ukrainy. Z tekstem hymnu narodowego. Dwujęzyczna - po polsku i po ukraińsku.

Oto mała książka o wielkiej Ukrainie, o naszym najbliższym, a zarazem największym sąsiedzie! Poznamy tu nie tylko ukraińskie symbole, tradycyjne stroje oraz potrawy, ale też tekst hymnu narodowego.

Słowa tej zakazanej niegdyś pieśni podtrzymują dziś na duchu i inspirują miliony Ukraińców, a tutaj zostały jeszcze dodatkowo objaśnione. Czy wiecie, dlaczego ukraińska flaga jest niebiesko-żółta i co to są wyszywanki, hopak, palanyca albo deruny?

Niech ta polsko-ukraińska książka będzie nie tylko źródłem wiedzy, ale też inspiracją do wzajemnego bliższego poznania, twórczej współpracy oraz sąsiedzkiej przyjaźni! 

Książkę polecamy dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Książka jest dwujęzyczna: polsko-ukraińska.

Historia w pigułce, dzięki której zrozumiemy, dlaczego Ukraina jest tak wyjątkowa i silna. Pięknie opowiedziane! - Jeff Kinney (autor bestsellerowego DZIENNIKA CWANIACZKA) 

Genialnie i żywo zilustrowana opowieść o Ukrainie. Nie mogę się nachwalić tej kapitalnej książki. - Junot Díaz (laureat Nagrody Pulitzera) 

Dzięki tej odważnej i twórczej książce wielka historia staje się łatwiejsza do zrozumienia. - Peter H. Reynolds (autor bestsellera KROPKA) 

Ta książka trafia w sedno ukraińskości, musicie poczuć to sercem. - Łarysa Denisenko (autorka książki MAJA i PRZYJACIELE, ambasadorka dobrej woli ONZ)

Ця двомовна книга розповість маленьким читачам українською та польською мовами історію України через вірші державного гімну. Звідки походить українська культура, які видатні особистості прославили Україну на весь світ, чому українці пишаються своєю державою та як виборювали її незалежність, як мужнім українським воїнам ще доводиться боронити рідну землю від ворожої навали - діти про все це дізнаються, прочитавши книгу «Олена Харченко та Майкл Семпсон» та розглянувши чудові ілюстрації Поліни Дорошенко. 

 

Mała książka o Wielkiej Ukrainie_1

Fragment recenzji z bloga Przystanek rodzinka

Bogato ilustrowana „Mała książka o wielkiej Ukrainie” Ołeny Charczenko i Michaela Sampsona to esencja ukraińskiej historii i hołd złożony naszym sąsiadom. Opowieść przesiąknięta jest motywem nadziei i nieustającej walki o wolność. Zasługuje na uwagę zarówno polskich, jak i ukraińskich dzieci. Ci pierwsi po lekturze zrozumieją i docenią ukraińską kulturę i historię. Drugim z kolei przypomniane zostanie, jak fundamentalne jest podtrzymanie wiary w moc narodu. Książka dodaje otuchy i napełnia nadzieją w obliczu aktualnych wydarzeń, stanowiąc ważny komentarz do rzeczywistość.

Fragment recenzji z bloga Made by Bibi:

Podstawowe informacje ujęte są w minimum słów i bogatą urzekającą szatę graficzną. Znajdziemy tu przede wszystkim tekst, historię powstania i objaśnienie hymnu narodowego napisanego przez Pawło Czubynskiego. Ale też usytuowanie kraju na mapie Europy, niekończące się pola złotej pszenicy, znaczenie godła, barw narodowych, symboli takich jak słoneczniki czy krzew kaliny.

Nie zabraknie informacji nt. niezastąpionych wyszywanek, pięknego hopaka, typowych dań (nie tylko barszcz, ale też pampuszki, wareniki, deruny) i oczywiście znanych i znaczących dla historii, gospodarki, kultury i sztuki osób (takich jak: twórca śmigłowców Igor Sikorski, konstruktor rakiet i statków kosmicznych Siergiej Karolow, ludowa artystka Kateryna Biłokur). To największe skarby Ukrainy, oprócz tak upragnionego i wyczekiwanego pokoju.

Wielka historia Ukrainy w pigułce to minimum informacji, ale doskonały impuls do sięgania po więcej, próby rozumienia i zaprzyjaźnienia się z sąsiadem.

Mała historia wielkiej Ukrainy

Fragment recenzji z bloga Bajkochłonki: 

Najważniejszym motywem, który przewija się bezustannie przez ,,Małą książkę o wielkiej Ukrainie” jest ten związany z nadzieją oraz walką o wolność jej mieszkańców. Z lektury bardzo wyraźnie wynika, że chce ona w czytelnikach rozwiać wszelkie wątpliwości o potencjalnym złożeniu broni.

Obywatele Ukrainy będą bronić jej do ostatniego tchu, tak jak robią to od niepamiętnych czasów. Ich odwaga, niezłomność oraz chęć powrotu do stanu pokoju są priorytetem.

Ta książka jest pigułką i swego rodzaju laurką dla naszych sąsiadów. To zapewnienie, że są ludzie, którzy zrobią wszystko, aby powrócić do normalności.

Historia Ukrainy

Mała książka o wielkiej Ukrainie z tekstem hymnu narodowego
Розповідь про Україну. Гімн слави та свободи
tekst: Ołena Charczenko, Michael Sampson
ilustracje: Polina Doroszenko
format 21cm x 21cm
wydanie polsko-ukraińskie
oprawa twarda
Warszawa 2022
EAN 9788367356077
ISBN 978-83-67356-07-7
Cena detaliczna: 39,90zł

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (11)

20 grudnia 2022

Ważna książka zawierająca podstawowe informacje o Ukrainie. Bardzo podoba mi się.

2 stycznia 2023

Mała, niepozorna a niezwykle bogata w treść książka, która stawia Ukrainę w nowym świetle. Pobudza ciekawość i zachęca do poznania tego wyjątkowego kraju. Świetna dla najmłodszych, którzy w swoim otoczeniu mają dzieci ukraińskiej narodowości.

6 lutego 2023

Bardzo potrzebna i ważna książka. Dzięki niej możemy wytłumaczyć naszym dzieciom otaczające je, społeczne zjawiska. Podarowałam ją znajomej Ukraince, co doprowadziło ją i jej dziecko do wzruszenia. Jeśli macie wokół siebie uchodźcę to będzie to niesamowity prezent.

24 lutego 2023

Ta mała książeczka jest bardzo "na czasie". Chodząc na plac zabaw co rusz spotykamy dzieci pochodzące z Ukrainy, a co za tym idzie nasze pociechy już od wczesnego dzieciństwa mają szansę poznać inną kulturę oraz język. Prezentowana dzisiaj pozycja to książka, która ma przybliżyć najmłodszym jak wygląda (lub też wyglądał w czasach pokoju) kraj naszych sąsiadów. Znajdziemy tu ciekawostki dotyczące mieszkańców Ukrainy, jej historii, symboli narodowych, czy tradycyjnych potraw. Poznamy też hymn narodowy Naszych sąsiadów, co uważam za dość ciekawe. Książka zachęca też do integracji ponieważ każda rozkładówka zawiera zarówno tekst w wersji

9 marca 2023

„Mała książka o wielkiej Ukrainie” to taki skrót informacji o Ukrainie. Jest napisana w dwóch językach, bardzo kolorowo i specyficznie zilustrowana. Całość jest spójna. Ma niewielki kwadratowy format i twardą oprawę. Ważne jest też to, że książka jest dwujęzyczna. Na jednej stronie tekst jest po polsku a na drugiej po ukraińsku. Zachęcam Was i Wasze dzieci do lektury.

1 kwietnia 2023

O Ukrainie od ponad roku jest dość głośno i to z powodów, o jakich każdy by wolał zapomnieć. Wojna nigdy nie była, nie jest i nie będzie czymś prostym, łatwym, a to, co podczas niej się dzieje, jest okrutne i nigdy nie powinno mieć miejsca. Tyle o sytuacji na Ukrainie, a teraz wróćmy do książki. Dzięki książce poznamy Ukrainę bliżej. Dowiemy się co nieco o jej tradycjach, symbolach, strojach i wiele więcej. Wiedza wystarczająca dla młodszych czytelników, do których moim zdaniem jest skierowana. Napisana jasno, zrozumiale i ciekawie, co zachęca dziecko do słuchania. Według mnie zdecydowanym plusem jest fakt, że po jednej stronie mamy teks w j. Polskim, a po drugiej w j. Ukraińskim. Wizualnie książka jest ładna. Ilustracje są ciekawe, kolorowe, przyciągające wzrok. Okładka w książce twarda i solidna. Dzięki niej nie zniszczy się zbyt szybko. „Mała książka o wielkiej Ukrainie.” to książka, która pozwala przybliżyć naszym dzieciom Ukrainę. Moim zdaniem warto ją dołączyć do domowej biblioteczki i polecam. Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

25 kwietnia 2023

Piękną książkę o historii Ukrainy, sławnych postaciach, tradycjach i kulturze, a do tego dwujęzyczną - po polsku i po ukraińsku. "Mała książka o wielkiej Ukrainie" opowiada o naszym największym i najbliższym sąsiedzie i z niej dowiemy się wiele o jego tradycjach i symbolach. Poznamy nawet tekst hymnu narodowego. Zakazanej niegdyś pieśni, która dziś podtrzymuję na duchu i inspiruje miliony Ukraińców. Książka ma niewiele tekstu, oraz bardzo ciekawą, przyjemna dla oka, żywą szatę graficzną. Będzie idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym.

26 kwietnia 2023

Ukraina to kraj, który jest na ustach całego świata ze względu na trwającą tam od ponad rok wojnę. Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej publikacji opowiadających nie tylko o rozgrywającej się w jego granicach tragedii, ale również o bogactwie kulturowym i dziedzictwie narodowym. "Mała książka o wielkiej Ukrainie" to głos rodowitych mieszkańców kraju, którzy chcą podzielić się swoją historią i ukazać siłę swojego narodu. Opowieść skupia się wokół hymnu, który stanowi symbol niezależności i wolności. Książka opowiada o historii hymnu oraz jego symbolice, jak również o charakterystycznych symbolach narodowych, pochodzeniu herbu oraz znaczeniu flagi będącej odzwierciedleniem błękitu nieba oraz żółtych łanów zboża. Czytelnik będzie miał okazję poznać potrawy narodowe, np. barszcz ukraiński czy pampuszki jak również sławnych przedstawicieli narodu ukraińskiego, którzy byli zdeterminowani by walczyć o wolność i niezależność. Książka jest dwujęzyczna, zawiera ten sam tekst w języku polskim oraz pisany cyrylicą. Ponadto, proste, barwne ilustracje dodają uroku opowieści. Lektura tej małej, niepozornej książeczki może stanowić punkt wyjścia do niełatwej rozmowy o wojnie i jej skutkach, a także stanowić cenną lekcję tolerancji i otwartości. Tytuł ten to prawdziwe źródło wiedzy o Ukrainie, pięknym i malowniczym kraju, którego mieszkańcy mają niesłabnącą nadzieję na pokój. Jest to lektura dla każdego, kto chce poszerzyć swoją ciekawość świata odkryć bogate dziedzictwo kulturowe Ukrainy oraz ogromne pragnienie niezależności.

10 czerwca 2023

Ta książka to zbiór ciekawostek na temat Ukrainy. Dzieci coraz częściej spotykają rówieśników z tego kraju, ta książka ma na celu przybliżyć im informacje na temat mieszkańców tego kraju.

8 lipca 2023

Dzisiaj przychodzę do Was z książką i ciekawej tematyce,bo jest to książka dla dzieci o Ukrainie. Doskonale wiemy co dzieje się za granicami naszego kraju, wiemy też jak wiele naszych sąsiadów przebywa obecnie w Polsce. Fajnie,że literatura i wydawnictwa nie pozostają obojętne na to,co dzieje się wokół nas i przychodzą z pozycją bardzo "na czasie"

2 stycznia 2024

Bardzo ciekawa i przydatna książka, jeśli chcemy zaznajomić dzieci z Ukrainą. Dwujęzyczny tekst dużo informacji i ciekawostek.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl