PRZECENIONE_Czas czarodziej - edukacyjna książka o tym, czym jest czas - Madalena Matoso & Isabel Minhos Martins

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 3 dni
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 10,00 zł

Cena regularna: 29,90 zł

10.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 29,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Co to jest czas? Czy da się go zauważyć? Skąd wiemy, że mija? Zatrzymajmy się na chwilę i porozmawiajmy z dziećmi o tym, jak mija czas, co z tego wynika i co jest w życiu ważne.

Hej! To ja, Czas Czarodziej! Ciągle pędzę, gnam przed siebie. Nikt mnie nigdy nie zatrzyma! Dzień po dniu, rok po roku, zmieniam wszystko dookoła. Z czasem sami zobaczycie moje czarodziejskie sztuczki! Przeczytajcie o mnie książkę... nie ma czasu do stracenia!

CZAS CZARODZIEJ to książka autorskiego duetu Madaleny Matoso oraz Isabeli Minhos Martins. Książki tych autorek są w Portugalii bardzo popularne, wielokrotne nagradzane oraz tłumaczone na wiele języków. Madalena Matoso wydała w Polsce m.in. KLAPU KLAP, WYTWÓRNIK GÓRĄ oraz W NASZYM DOMU JEST (razem z Isabel M. Martins).

!!!!!!!

UWAGA: jesteś w kategorii książek PRZECENIONYCH. Książki, które się tu znajdują mają znacznie obniżone ceny ze względu na wady związane głównie z ich transportem i logistyką. Niektóre z nich mają wgniecenia na okładkach, rysy, może być lekko zniszczony grzbiet. To poekspozycyjne książki, które posłużą jeszcze wielokrotnie jednak nie są w stanie idealnym. Każda z książek ma inną wadę więc nie jesteśmy w stanie zamieszczać przy opisach ich oryginalnych zdjęć.

Czy minuta to długo czy krótko? A godzina to ile? - znacie te pytania dzieci? Mówienie o upływie czasu nie jest łatwe, a ta książka pomoże Wam o tym porozmawiać. Czas Czarodziej ciągle pędzi, gna przed siebie, zmienia wszystko dookoła. Każdy może doświadczyć jego sztuczek! Spieszcie się, nie ma czasu do stracenia!

Z bloga Książki na czacie

Bardzo mi się podoba takie pokazanie czym jest czas. Trochę kojarzy mi się z tłumaczeniami Mamy, kiedy Klara pytała ją „Ile to jest minuta, czy to długo czy krótko?”. I Mama wtedy kładła się z Klarą na łóżku i musiały leżeć minutę bez ruchu. A potem przez minutę grały w ulubioną grę Klary. I okazuje się, że te minuty są różnej długości.

W książce upływ czasu jest pokazany przez zmniejszanie się ołówka, pojawianie zmarszczek, blaknięcie dywany, kiełkowanie ziemniaków. „Z czasem chleb czerstwieje”, „Nieprzycinana grzywka wpada do oczu”, „Wzrok przyzwyczaja się do ciemności”.

PIĘKNA KSIĄŻKA! Najpiękniej pokazany upływ czasu. Bardzo polecam, można przeglądać wiele razy i jest dla wszystkich niezależnie od wieku.

Czas Czarodziej 

 

 

Filmowa recenzja z bloga Tylko dla mam:

 Czas Czarodziej – wanna i basen

Z bloga Mała Ka(f)ka:

PEŁEN ZACHWYT! Namacalnie przedstawiony upływ czasu. Poetycko i z wyczuciem. Skąd właściwie wiadomo, że czas mija? Skąd wiadomo, że nie jesteśmy wciąż i wciąż w tej samej sekundzie istnienia świata?

A no stąd, że dziecko staje się coraz wyższe, a ołówek coraz krótszy. Że chleb czerstwieje, a ziemniaki kiełkują. Że wyrastamy z ubrań, a nieprzycinana grzywka wpada do oczu. Że to, co trudne, stanie się łatwe. Czas jest czarodziejem. Nie ma różdżki – ma minuty. Nie tylko leczy rany. Uczy. Doskonali. Rozwija. Ale też niszczy, psuje, unicestwia.

Zdawałoby się, że Czas jest czarodziejem tyleż dobrym i czułym, co okrutnym. Ale jest przede wszystkim czarodziejem mądrym. Nie pozwala na wieczność, bo nikt i nic nie zniósłby wieczności. Dlatego świat, wszelkie istoty na tym świecie, podlegają Czasowi, a więc nieustannym transformacjom i przeobrażeniom.

To piękne, choć czasem bardzo smutne. Jestem pełna podziwu dla autorki za to, że wyłapała czas tam, gdzie jego upływ nie jest oczywisty. W cebulce, która podsmażana zmienia kolor. We wzroku, który przyzwyczaja się do ciemności. W tym, że „słodka woda z czasem spotka się z wodą słoną”. Wszystko przemija, oprócz miłości. Miłość nie kurczy się i nie ma zmarszczek. Nie nudzi się i nie pleśnieje. Tylko ona jest ponad Czasem...

Czas Czarodziej – plaża


Fragment recenzji z bloga Signum Temporis:

CZAS CZARODZIEJ to piękny w swej prostocie picturebook, w którym nic nie jest stereotypowe ani przewidywalne. Obcując z nim będziemy myśleć o czasie, który w subtelny sposób kształtuje naszą osobowość, weryfikuje nasze poglądy, marzenia i wartości. 

Na każdej stronie znajdziemy metaforę ludzkiego życia, które jest jak gumka do mazania, blaknący dywan w salonie, więdnące rośliny czy książka, która żółknie. Gdy dziecko rośnie, przestaje mieścić się w ubrania, ale jednocześnie jest coraz bardziej odważne i trudne do tej pory. czynności, stają się dla niego łatwizną, jak na przykład wiązanie sznurówek.

Wspólne doświadczanie z dzieckiem idącego w parze tekstu Isabel Minhos Martins i obrazu Madaleny Matoso, odsłoni przez nami skomplikowaną prostotę codzienności i pozostawi w nas wiele wrażeń, którymi warto się ze sobą podzielić.

Nie ma tu żadnej liniowej historii, głównego bohatera ani moralizatorstwa. To mądra i filozoficzna opowieść ukazująca, jak życie każdego z nas przeistacza się w miarę upływu czasu, który gna przed siebie, nieczuły na jakiekolwiek zmiany, nowe poglądy i myśli. Nikt się przed nim nie ukryje...


Czas Czarodziej – gumka i dywan


Recenzja z bloga „O psychologii” napisana przez Karinę Dawidowską

Autorki książki „Czas czarodziej” uzmysławiają nam… zwyczajny upływ czasu. Dzieci często pytają, kiedy skończy się nieciekawa dla nich rozmowa dorosłych, kiedy dotrą do kasy, stojąc w długiej kolejce: kiedy? kiedy? kiedy? Rzucamy im zwykle mniej lub bardziej uważne odpowiedzi, ale tak naprawdę niewielu z nas poświęciło kiedykolwiek czas dziecku, aby mu kwestię owego czasu wyjaśnić.

Bardzo trudno wytłumaczyć znaczenie tego słowa dorosłej osobie, tym trudniejsze jest to w przypadku niepojmującego jeszcze zupełnie czasoprzestrzeni malucha. Książeczka „Czas czarodziej” pomaga podjąć z dzieckiem temat zdefiniowania tego słowa. Może bardziej zrozumienia go niż nazwania. Bardzo krótka w treści, bogata w kolorowe rysunki, pozwala na podjęcie z dzieckiem może choć drobnego dialogu na temat tego, dlaczego np. wyrastamy z ubrań. Warto pokazać dziecku, że są sprawy, które się zmieniają, przemijają, powracają, pozostają też czasem niezmienne. Najłatwiej zrobić to na prostych przykładach zaczerpniętych z codziennego życia dziecka.

Na końcu znajdziemy też w książce ważne przesłanie dotyczące tego, że nasi bliscy, niezależnie od upływu czasu, są z nami. Możemy już w tak młodym wieku zaszczepić szacunek do czasu, umiejętność jego wykorzystywania i doceniania chwili obecnej, swego rodzaju uważność. Z książką „Czas czarodziej” możemy nauczyć nasze dzieci, że aby osiągnąć niektóre rzeczy, czas jest niezbędny i może on działać na naszą korzyść – poznawanie przyjaciela może być bardzo pożytecznym w naszym życiu czasem.


Czas Czarodziej – ubrania i morze


CZAS CZARODZIEJ

Madalena Matoso & Isabel Minhos Martins


cena detaliczna: 29,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-41-0
oprawa twarda
liczba stron: 48
format: 20 x 22,5 cm
rok wydania 2016

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl