PRZECENIONE_Energia. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna czyli przewodnik po świecie pełnym energii - Ch. Steinlein, A. Becker

dostępność: duża ilość
wysyłka w: 48 godzin
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 25,00 zł

Cena regularna: 44,90 zł

25.00
Najniższa cena od wprowadzenia towaru: 44,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Energia we wszechświecie jest niewidzialna i wszechobecna! Jest nie tylko niezbędna do życia wszystkim organizmom żywym, ale i funkcjonowania całego kosmosu!

Energia ma wiele postaci, ciągle też ulega przemianie – jest fascynującą właściwością naszego świata, na którą rzadko zwracamy uwagę, a bez której nic nie mogłoby zaistnieć.

Ogromny postęp cywilizacyjny dokonał się dzięki temu, że człowiek nauczył się pozyskiwać energię z surowców kopalnych (węgiel, ropa, gaz) oraz ze źródeł odnawialnych (Słońce, wiatr, woda). Powstały elektrownie węglowe, wiatrowe, słoneczne, wodne i atomowe!

Jednak z tym postępem wiążą się też zagrożenia (m.in. kryzys energetyczny, wyczerpanie złóż surowców kopalnych, ocieplenie klimatu), z którymi musimy sobie poradzić. Ta książka to małe kompendium wiedzy o energii, które pomoże nam lepiej zrozumieć otaczający nas świat!

W serii ukazały się także: ŚMIECI. Najbardziej uciążliwy problem na świecie, WODA – źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na Ziemi, OCIEPLENIE KLIMATU. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?, Razem uratujemy świat czyli co możemy zrobić, żeby ocalić Ziemię i nas samych (już wkrótce).

 

Co to jest energia?

Fragment recenzji z bloga Miss B

To nie jest książka poświęcona tylko elektryczności, ale energii w szerszym ujęciu. Zawiera naprawdę dużo informacji z nią związanych, sięgających różnych dziedzin naszego życia. Zaczynając od roślin i żywych organizmów na sprzętach codziennego użytku i ekologii kończąc. Czy rozwój technologiczny i wzmożone zapotrzebowanie na energię elektryczną jest przekleństwem naszej planety?

Wg mnie to must read każdego dziecka (a i dorosłym też by się przydało). Polecam serdecznie uczniom początkowych klas szkoły podstawowej. Wiedza tu zebrana zaprezentowana jest w bardzo przystępny sposób, uzupełniona świetnymi ilustracjami i grafikami. Podoba mi się szerokie zaprezentowanie tematu i podpowiedzi, które pomogą oszczędzać energię, nie tylko tą z domowego gniazdka.

Energia z pożywienia

Fragment recenzji z bloga Bajkochłonka:

(...) Podczas opisywania np. sposobów pozyskiwania ropy, przy okazji symbolicznie zostają poruszone kwestie polityczne i społeczne, co uważam za bardzo cenne.

Bardzo wiele miejsca w książce zajmuje jednak przede wszystkim kontekst ekologiczny. To jak odpowiedzialne jest pozyskiwanie energii i jak ważny jest wybór odpowiedniego źródła z którego czerpiemy paliwo do naszych urządzeń, powinno stanowić klucz w codziennym postępowaniu.

Autorki przedstawiają nowoczesne rozwiązania energetyczne, które mogą zapobiec wielu katastrofom i jednocześnie nie wiążą się z naszymi zbyt dużymi wyrzeczeniami. Z drugiej strony poznanie prostych sposobów na oszczędzanie energii, które zostały spisane na jednej z rozkładówek, pozwolą nie tylko na zgromadzenie pewnych oszczędności, ale i przysłużą się naszemu zdrowiu oraz samopoczuciu!

Jak powstaje prąd? 

Fragment recenzji z bloga Made by Bibi:

Super przystępne i bogate w informacje nt. energii kompendium wiedzy, bogato ilustrowane i graficznie ciekawe. Wiele wyjaśnia i pokazuje jak coś działa, np. jak powstaje prąd, w jaki sposób transportuje się energię elektryczną i dostarcza do naszych domów. Fascynujące i potrzebne, by wiedzieć więcej, umieć rozumnie korzystać z dóbr, które powstają dzięki wykorzystaniu energii i przede wszystkim pokazuje zyski z oszczędzania, rezygnowania z kolejnych rzeczy, by zasobów wystarczyło dla naszych i kolejnych pokoleń. I to jest najważniejsze przesłanie tej książki: umieć rezygnować z kupowania, by nie zużywać kolejnych surowców i nie generować kolejnych kosztów produkcji, do której potrzebna jest energia, prąd, woda!

 

Elektrownie jądrowe

Rodzaje energii

Energia

Uchodźcy klimatyczni

ENERGIA. Niewidzialna, niezbędna i wszechobecna czyli przewodnik po świecie pełnym energii.

Christina Steinlein
Anne Becker

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
konsultacja merytoryczna: Lech Nowicki
cena detaliczna: 44,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-67356-05-3
oprawa twarda
liczba stron: 96
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2022

 

Książki ekologiczne

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl