PRZECENIONE_Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? książka ekologiczna dla dzieci 8+

dostępność: na wyczerpaniu
wysyłka w: 24 godziny
dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 25,00 zł

Cena regularna: 36,90 zł

25.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 36,90 zł
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Czy zdążymy uchronić Ziemię przed klimatyczną katastrofą? I czy dzieci mogą pomóc dorosłym w walce z ociepleniem klimatu?

Odpowiedzi szukajcie w tej książce, bo przyszłość naszej planety zależy od każdego z nas! Może już wkrótce przyczynicie się do zmian ważnych dla całego świata?

!!!!!!!

UWAGA: jesteś w kategorii książek PRZECENIONYCH. Książki, które się tu znajdują mają znacznie obniżone ceny ze względu na wady związane głównie z ich transportem i logistyką. Niektóre z nich mają wgniecenia na okładkach, rysy, może być lekko zniszczony grzbiet. To poekspozycyjne książki, które posłużą jeszcze wielokrotnie jednak nie są w stanie idealnym. Każda z książek ma inną wadę więc nie jesteśmy w stanie zamieszczać przy opisach ich oryginalnych zdjęć.

W ciągu ostatnich 150 lat średnia temperatura na Ziemi wzrosła o 1 stopień, a za lat kilkadziesiąt może jeszcze wzrosnąć, co spowoduje podniesienie poziomu mórz wraz z zalaniem wielu nadbrzeżnych regionów oraz ucieczkę setek tysięcy ludzi z zagrożonych terenów!

Zmianę klimatu odczuwamy już prawie wszyscy – zimą pada mniej śniegu, a upalne lata są coraz bardziej uciążliwe. Coraz częściej występują też ekstremalne zjawiska pogodowe: powodzie, gradobicia, susze połączone z pożarami... Klimat zmienia się obecnie tak szybko jak nigdy wcześniej!

W czasach kiedy naukowcy biją na alarm, a młodzież organizuje strajki klimatyczne nie można być obojętnym na to, co dzieje się na świecie. I choć czasem ta wiedza jest niewygodna i trudna to lepiej mieć świadomość i podjąć jakieś działania.

„Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?” to popularnonaukowa książka, która omawia kwestie klimatyczne z wielu różnych perspektyw. Na początku autorki opowiadają o tym, czym jest klimat i co to są strefy klimatyczne. Potem przeczytamy o efekcie cieplarnianym i o cyrkulacji powietrza na Ziemi. Dowiemy się też, jaka działalność człowieka ma negatywny wpływ na wzrost temperatury i co z tego wynika.
Bez zbędnego straszenia autorki skupiają się na tym, co każdy z nas może zrobić dla zmian. 

Ocieplenie klimatu

Recenzja z bloga Our little adventures

(...) Autorzy po prostu opisują rzeczywistość, tłumacząc skomplikowane zagadnienia w bardzo przystępny sposób.

Wszyscy przecież wiemy, że globalne ocieplenie jest faktem. Gołym okiem widać, że poziom oceanów z roku na rok się podnosi. Podczas gdy w Europie zim prawie wcale nie ma a lata są coraz bardziej suche i gorące, w innych rejonach świata w tym samym czasie występują ulewy i powodzie. Widzieliśmy, jak płonie Australia, jak huragany niszczą Amerykę Północną. Co jeszcze musi się wydarzyć, żebyśmy wreszcie zaczęli działać?

Przeczytajcie z dziećmi tę książkę. Zobaczycie, że to, co dla nas dorosłych, wydaje się skomplikowane i mało realne do zrobienia, dzieci uważają za zupełnie naturalne.

 

Recenzja z instagrama @mali_czytelnicy:

Wciąż jestem pod wielkim wrażeniem, jak ciekawe i wartościowe są teraz książki dla dzieci. Poruszają aktualne i ważne tematy. Jednym z takich tytułów jest właśnie Ocieplenie klimatu.
(...) To książka, która pomaga zrozumieć, że to ostatnia chwila, by zadbać o Ziemię. Poznamy dzięki niej takie pojęcia jak efekt cieplarniany i ślad węglowy. Dowiemy się, czym w ogóle jest klimat, co to są strefy klimatyczne i co możemy zrobić, by ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.

Wszystko jest opisane ciekawie i zrozumiałym językiem. Autorka poruszyła wiele ważnych i różnych kwestii, przez co książka jest wyjątkowo interesująca. To kolejna popularnonaukowa pozycja dla dzieci, którą warto mieć na półce.

Ocieplenie klimatu

Recenzja z bloga Książkowy Las:

"Ocieplenie klimatu" porusza ważne aspekty związane z tematem zmian klimatycznych. Książka przede wszystkim zachwyca krótkimi tekstami, które niosą za sobą wartościową treść. Zostały omówione i wyjaśnione w jasny sposób, odpowiedni dla dzieci.

Podoba mi się poręczny format A5. Struktura książki jest również bardzo dobrze przemyślana. Nie ma tutaj rozdziałów, ale każda rozkładówka jest poświęcona kolejnemu zagadnieniu, więc książka po kolei buduje wiedzę, opierając się na tym, co było wcześniej. Treść uzupełniają bogate i kolorowe ilustracje.

Ocieplenie klimatu

Recenzja z instagrama @liili_vanilli:

Zdarza Wam się niekiedy cofnąć myślami do czasów swojego dzieciństwa?
Ja wspominam czas, gdy pod blokiem było boisko, co trzecia rodzina w klatce miała samochód. Teraz zamiast boiska jest parking, a na jedną rodzinę najczęściej przypadają dwa samochody. (...)

"Ocieplenie klimatu" posiada nie tylko wymiar edukacyjny lecz również dużo wskazówek dotyczących drobnych zmian, które są w stanie opóźnić proces zmian klimatu.
Poza tym jest przekrojowo objaśnia kwestie związane ze strefą polarną czy tropikami.
Jest również o zmianach, jakie wywołuje przemysł czy przetwórstwo. Kompendium wiedzy w jakże istotnym temacie.

(...) Trzeba działać, edukować dzieci, pokazywać co jest ważne i istotne. Ziemia jest tylko jedna.

Ocieplenie klimatu

Recenzja z bloga Bajkochłonka:

„Ocieplenie klimatu” podchodzi do omawianej kwestii bardzo metodycznie, począwszy od wytłumaczenia najważniejszych różnic pomiędzy klimatem i pogodą, aż do podsuwania gotowych rozwiązań, co można zrobić, żeby poprawić naszą przyszłą sytuację (bo chyba nie daliście się nabrać temu początkowemu pytaniu?).

(...) Przy okazji „Ocieplenie klimatu” to cenna lekcja geografii. Dzieci dowiedzą się z niej dlaczego Ziemia dzieli się na różne strefy klimatyczne, czym one się charakteryzują, na czym polega efekt cieplarniany czy jak wpływają na naszą codzienność plamy na słońcu.

Treść podana niezwykle lekko (jak na wagę przesłania i jej merytoryczną wartość). Dodatkowo dzięki kolorowym i bardzo przyjemnym ilustracjom Stephanie Marian książka pozwala lepiej uzmysłowić sobie skalę problemu.

 

Recenzja z Bloga Zaczytanej Mamy 

[Ocieplenie klimatu] porusza ważne aspekty związane z tematem zmian klimatycznych. Książka przede wszystkim zachwyca krótkimi tekstami, które niosą za sobą wartościową treść. Zostały omówione i wyjaśnione w jasny sposób, odpowiedni dla dzieci.

Szczególnie podoba mi się poręczny format A5. Struktura książki jest również bardzo dobrze przemyślana. Nie ma tutaj rozdziałów, ale każda podwójna strona jest poświęcona częściowemu tematowi, więc książka po kolei buduje wiedzę, opierając się na tym, co było wcześniej. Treść uzupełniają bogate i kolorowe ilustracje.

O CZYM OPOWIADA KSIĄŻKA?

– określa, jaki jest klimat, jakie strefy klimatyczne występują na ziemi i jak powstają pory roku.

– w przyjazny dzieciom sposób wyjaśnia, jak klimat zmieniał się na przestrzeni wielu tysiącleci i jakie można wyciągać wnioski na temat klimatu minionych ciepłych okresów i epok lodowcowych.

– dowiadujemy się czegoś o słońcu i o tym, jak powstaje efekt cieplarniany

– przeczytamy też o plastiku, produkcji odzieży, środków transportu, wytwarzania energii elektrycznej, żywienia i produkcji żywności i myślę, że tak, jak jest to przedstawiane na ilustracjach i tekście, dzieci mogą tu również odnieść się do własnego życia.

Ocieplenie klimatu

Recenzja z bloga Inia.recenzuje 

Ocieplenie klimatu już nie powinno dziwić. Tak, stało się naszą codziennością.

Zmiany odczuwamy wszyscy, upalne lato, i brak śniegu zimą. Ja jeszcze pamiętam mroźne zimy, ale mój niespełna 3 letni syn śniegu jeszcze nie widział i chyba nie zobaczy. Przyznaję, że tęsknię za tym momentem, kiedy biały puch skrzypi pod stopami i oświetla drogę, jak błyszczy, sama nie mogę uwierzyć w to co piszę, ale to prawda.

Do tego coraz częstsze gradobicia, susze, powodzie czy pożary, tego doświadczamy każdego roku. Klimat zmienia się w zastraszającym tempie, ale przyszłość naszej planety zależy od nas. Tak, wiem, brzmi górnolotnie, dla innych banalnie lub wręcz naciąganie. Wielkie słowa, ale tak jest. Nie cofniemy zagłady, ale spróbujmy ją opóźnić.

Nawet mały krok pomoże.

Nowość od wydawnictwa Babaryba „Ocieplenie klimatu” wyjaśni młodym czytelnikom na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi. To dopełnienie dwóch równie świetnych książek od nich „Plastik fantastik?” i „Śmieci”.

Do tego dowiedzą się czym jest klimat, co to strefy klimatycznie i gdzie poszczególne występują. Czym jest efekt cieplarniany i jak bardzo fabryki i elektrownie są odpowiedzialne za emisję niemal połowy gazów cieplarnianych.

Zapewne nie zdajecie sobie sprawy, a może się mylę, jak długą podróż odbywa para spodni nim znajdzie się w naszej szafie, a później i tak wyląduje na śmietniku. Dlatego tak ważne jest dawanie drugiego życia przedmiotom, naprawianie ich czy oddanie innym.

Ale bez obaw, w tej książce nie tylko informują czy może kogoś straszą, prezentują dobre pomysły dzięki, którym ograniczymy emisję gazów cieplarnianych.

Do sklepu zabierajmy własne pojemniki i torby, kupujmy regionalne produkty u lokalnych sprzedawców. Segregujmy, naprawiajmy lub przerabiajmy zepsute przedmioty i ubrania. Pomóżmy owadom, a w szczególności pszczołom, aby miały wystarczającą ilość bezpiecznej przestrzeni do życia. 

Pamiętajmy, że mamy tylko jedną Ziemię i jej zdrowie i nasza przyszłość zależą od każdego z nas.

Ocieplenie klimatu

Recenzja z bloga Pożeram strony:

Mnóstwo, mnóstwo wiedzy czeka na dzieciaki w tej książce. Ba! Na dorosłych zresztą także, bo muszę Wam przyznać, że czytając ją trafiłam na wiele nowych dla mnie informacji!

Bardzo spodobało mi się w tej publikacji to, że tak dokładnie i w logiczny sposób tłumaczy czym właściwie jest ocieplenie klimatu i, że wcale nie jest to wynalazek naszych czasów. Efekt cieplarniany to zjawisko naturalne, tyle, że nigdy wcześniej nie rozrósł się on na taką skalę! Poruszony został również temat śladu węglowego konkretnych pojazdów oraz wpływ tego co jemy na ocieplenie klimatu! Zmiany klimatyczne to sieć powiązanych ze sobą wyborów, które każdego dnia podejmuje człowiek.

Genialne jest to, że autorki książki oprócz faktów, dają również praktyczne i proste do zastosowania w naszym codziennym życiu rady, które pozwolą nam pozytywnie wpłynąć na klimat! Wybór sezonowych owoców, czy zakupy w second handzie zamiast w sieciówce, wyciskanie domowych soków zamiast kupowania tych w kartonie to przecież prościzna! Na pewno po tej przejmującej lekturze, dzieciaki wymyślą dziesiątki nowych pomysłów na pomoc planecie!


Według mnie ta książka nie ma jasnego przedziału wiekowego, bo wystarczy opowiedzieć dziecku treść własnymi słowami, by o ociepleniu klimaty rozmawiać już nawet z przedszkolakiem! Ilość ilustracji również jest bardzo atrakcyjna!

 


OCIEPLENIE KLIMATU
Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?

Kristina Scharmacher-Schreiber
Stephanie Marian

tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
cena detaliczna: 36,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 978-83-62965-76-2
oprawa twarda
liczba stron: 96
format: 17 x 22,5 cm
rok wydania: 2020

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

dostawa:

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl