AUTA, MASZYNY, POJAZDY i WSZYSTKO DO JAZDY - Richard Scarry

Auta Maszyny Pojazdy_cover_midi.jpg
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 25,00 zł 34,90 zł 25.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Poznaj wesoły i kolorowy świat niezwykłych pojazdów bestsellerowego autora Richarda Scarry'ego.

Jego książki rozeszły się w ponad 100 mln egzemplarzy na całym świecie!

AUTA, MASZYNY, POJAZDY I WSZYSTKO DO JAZDY to niesamowita kolekcja samochodów, ciężarówek, koparek, maszyn budowlanych, cystern, kombajnów oraz maszyn całkowicie fantazyjnych (m.in. ogórkowóz, miotłonoga, młotkowóz, chrząszczobuldożer, ciasteczkowóz). W tej książce możesz też szukać bohaterów z animowanego serialu TROPICIELE ZAGADEK (MiniMini+). 

via GIPHY

Recenzja z bloga Tylko dla mam:

„Zadziwia mnie, że większość tych pojazdów jest prawdziwa. Żeby wykombinować taką ilość, pewnie zaczęłabym zmyślać. Autor też zmyślił ich trochę, ale zaledwie kilka. Możesz zachęcić dziecko do wyszukiwania tych prawdziwych i wymyślonych. To świetna zabawa w małego detektywa.

Taka ilość zebranych pojazdów, to też okazja do wprowadzania najróżniejszych zabaw na spostrzegawczość. Przecież te obrazki coś łączy (choćby to, że są pojazdami), ale też bardzo wiele różni. Wybierajcie dwa pojazdy na stronie i rozmawiajcie o tych podobieństwach i różnicach. Dzięki temu, poszerzysz słownik dziecka i nauczysz skupiania uwagi na szczegółach”. 

 

AUTA, MASZYNY, POJAZDY i WSZYSTKO DO JAZDY
Richard Scarry
cena detal 34,90zł (w tym 5% VAT)

stron 68, oprawa twarda
format 276 x 240mm
ISBN 978-83-62965-36-6 

O autorze:
Richard Scarry (1919–1994)
to jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Klasyk, na którego książkach wychowało się kilka pokoleń czytelników. Wydał blisko 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 mln egzemplarzy. Na ich podstawie powstało wiele animowanych seriali m.in. TROPICIELE ZAGADEK (MiniMini+), WESOŁY ŚWIAT RICHARDA SCARRY'EGO (TVP).

 

fragment recenzji z bloga Kurnikowo.pl

...Książka o pojazdach jest nie tylko dla małych chłopców, dziewczynki też lubią samochody, a w tej książeczce jest ich naprawdę wiele. Każdy pojazd w książce jest podpisany, uczymy się z dziećmi ich nazw i odnajdujemy różnice, bawimy się w spostrzegawczość i ćwiczymy koncentrację. Znajdziemy w książce między innymi: karetkę pogotowia, ciężarówkę, śmieciarkę, koparkę oraz inne pojazdy wymyślone jak myszkobusik, autobut, autokrokodyl.
Kiedy pierwszy raz otworzyłam książkę, myślałam, że to kolejna nudna książka z obrazkami dla dzieci, do obejrzenia i odłożenia na półkę. Pomyliłam się i to bardzo. Na każdej stronie znajdziemy zwierzęta, które kierują pojazdami, opowiadają swoją historię, naszą rolą jest odnajdywanie postaci i opowiadanie co robią, można siedzieć godzinami nad książką, razem ze swoją pociechą i doskonale się bawić, odnajdując różnice, czytając nazwy aut.
Wsiadasz do tej książki i jedziesz razem z bohaterami do samego końca.

 

fragment recenzji ze strony oMatko! Magazyn świadomych rodziców

...To jedna z ulubionych książek mojego starszego synka. Swego czasu kilkanaście razy dziennie otwierał ją i na każdej stronie tropił ukrytego gdzieś… Chrząszczunia. A ile radości było przy każdym sukcesie! Doszedł w tym do takiej perfekcji (a trzeba wiedzieć, że znalezienie Chrząszczunia to rzecz niełatwa), że po pewnym czasie znał wszystkie kryjówki na pamięć, czym zaskakiwał różnych (pojawiających się w naszym domu) członków rodziny.
Jeśli chcecie pokazać swojemu dziecku, jak wygląda żółwiowóz, pączkowóz, szczoteczkowóz, ząbkowóz lub ogórkowóz – sięgnijcie po tę książkę! To fantastyczna przygoda na wiele, wiele godzin. Wyobraźnia autora nie zna granic. A jest nim Richard Scarry – jeden z najpopularniejszych amerykańskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Wydał blisko 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 milionów egzemplarzy.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (2)

2 grudnia 2016

Niesamowicie kolorowa i ciekawa książka, przepełniona najróżniejszymi pojazdami realnymi oraz fantazyjnymi, możemy w niej znaleźć m.in.: karetkę pogotowia, betoniarke, koparkę, ładowarkę gąsienicową, minibus, cysternę paliwową, zabytkowy traktor parowy oraz ogórkowóz, marchewkowóz, wilkowóz, młotkowóz, monocykl, szybowóz, dyniowóz i wiele wiele innych ciekawych maszyn. Książka opowiada o przejażdżce czterech świnek, które jadą na plażę urządzić tam piknik. Po drodze napotykają wiele ciekawych pojazdów oraz są świadkami przeróżnych sytuacji na drodze, mijają wiele zwierzątek. Można by długo opowiadać i wymieniać jakie przygody i pojazdy możemy poznać wertując tą wspaniałą książkę. Ani przez chwilę nie wkrada się w nią nuda, cały czas toczy się akcja, pojazdy pędzą przed siebie. Do pięknych, realnych i kolorowych obrazków dołączony jest na każdej stronie krótki tekst, który opowiada perypetie świnek oraz innych zwierzątek. Ponadto każdy pojazd, czy to realny czy fantazyjny, jest podpisany przez autora, dzięki czemu dziecko uczy się nazw pojazdów. Oprócz pojazdów, można również spotkać w książce autostopowicza, porzucony bagaż, stację kolejową, skrzynkę alarmową, uciekające arbuzy, słup telefoniczny itd. Czyli wszystko co może kojarzyć się dziecku z autami i podróżą. Mam wrażenie, że to nie jest zwykła książka. Jest to mini przewodnik skierowany do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Książeczka skłania dziecko do myślenia, do odpowiadania na pytanie, co by było gdyby oraz czego nie wolno na drodze i jakie konsekwencje temu grożą. Dziecko choćby przeglądając tą malowniczą lekturę, uczy się zachowań, poznaje rodzaje pojazdów oraz śmieje się z tych fantazyjnych-wymyślonych przez autora. Mini kurs zachowania bezpieczeństwa na drodze poprzez świetną zabawę. W książce pojawiają się znaki drogowe oraz sytuacje spowodowane niedostosowaniem się do nich. Bardzo przyciąga wzrok nie tylko dziecka, ale i dorosłego. Stworzona jednak głównie z myślą dla najmłodszych czytelników. Zarówno mi jak i mojej córce szczególnie przypadła do gustu.

1 kwietnia 2019

Niemal każdy chłopiec lubi bawić się samochodami. Nierzadko zbiory pojazdów w domach, w których są mali chłopcy, przekraczają sto sztuk. Radość z powiększania kolekcji zwykle jest podwójna, gdyż obdarowany (synek) i „bezinteresownie” obdarowujący (tatuś) bawią się nowymi egzemplarzami „po równo”. Jednak pomysły na coraz to nowe samochody, ciężarówki i pojazdy specjalne, muszą się kiedyś skończyć, czyż nie? Otóż nie. Istną „kulę śniegową” w tym temacie rozpędził Richard Scarry ;-) (...) Możliwe, że Zbigniew Nienacki wzorował pojazd wuja Gromiłły, którym jeździł „Pan Samochodzik”, właśnie na grafikach wspomnianego amerykańskiego ilustratora. Przyznać muszę, że zadziwia mnie niczym niepohamowana wyobraźnia tego klasyka, który uszczęśliwił swoimi zabawnymi książkami miliony amerykańskich dzieci. Zdaje się, że nie istnieje we Wszechświecie byt, któremu Richard Scarry nie odważyłby się doczepić kółek i powiedzieć: no jedź! (...) Cała recenzja na http://wierzbook.pl/auta-maszyny-pojazdy-i-wszystko-do-jazdy-richard-scarry/

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl