NAKŁAD WYCZERPANY - KLAPU KLAP - logopedyczna książka dla najmłodszych do nauki dźwięków i zabawy - Madalena Matoso

dostępność: trwale niedostępny
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość egz.

towar niedostępny

więcej o książce:

Nakład książki się wyczerpał. W związku z dużym zainteresowaniem rozważamy dodruk w 2023 r.

 

POLECAMY INNE NASZE KSIĄŻKI, KTÓRE MOŻNA WYKORZYSTYWAĆ W ZABAWACH LOGOPEDYCZNYCH:

Jedziemy na wycieczkę i inne książki bez tekstu

Jedziemy


Och

 

Pląsy rączki

Brum brum

 

Co oznacza tytuł książki? Jak składasz jej strony to „tworzysz” różne dźwięki: klapu klap, cmok cmok, fru fru...

Pomysłowe i zabawne KLAPU KLAP zachęca do wspólnej interaktywnej lektury i edukacji poprzez zabawę (nauka liczenia od 1 do 15 oraz logopedyczne ćwiczenia usprawniające wymowę). Dla dwulatków. 

Możesz tą książką klaskać, przybijać piątkę, brzdękać, klapać, a nawet plimkać! Nauczysz się też liczyć oraz wydawać różne śmieszne dźwięki... Zaproś do zabawy z KLAPU KLAP swoich najbliższych!

Książka KLAPU KLAP zachęca do wspólnej interaktywnej lektury i edukacji poprzez zabawę (nauka liczenia od 1 do 15 oraz logopedyczne ćwiczenia usprawniające wymowę).

Obejrzyj reklamę portugalskiego wydania tej książki, która jest zarazem instrukcją jej obsługi:

Recenzja z bloga NEBULE.pl

Absolutnie świetny pomysł na książkę! Otwierając i zamykając książkę wprawiamy w ruch kolorowe postaci. Przy każdej aktywności jest również podana liczba, możemy w ten sposób kontrolować ilość wykonywanych ruchów. Śmiechu co nie miara jak Pan całuje Panią (albo odwrotnie). Fajna jest przede wszystkim dlatego, że przy każdym obrazku podane jest wyrażenie dźwiękonaśladowcze. Niektórym dzieciom może urozmaicić terapię logopedyczną.

 

Klapu klap

Z bloga Maluszkowe Inspiracje 

Klapu klap (Madalena Matoso) to bardzo pomysłowa książka, w której sami możemy wprawić w ruch ilustracje. Obrazki wzbogacono o onomatopeje, które po odczytaniu nadadzą naszym ruchomym sytuacjom jeszcze zabawniejszą i bardziej realistyczną postać. Książka zachęci maluszki do naśladowania dźwięków, a dla starszych pociech będzie ciekawym ćwiczeniem logopedycznym i pomoże opanować liczenie do 15.

Klapu klap – brzdęk

 

 

Recenzja z bloga „O psychologii” napisana przez Justynę Śliwińską-Srokę

„Klapu klap”, czyli Pohałasuj!

Uwielbiam książki dla dzieci takie, jak „Klapu Klap” Madaleny Matoso! Uwielbiam i żywię głębokie przekonanie, że dzieci także!

Ta książka to nie jest standardowiec, gdzie jest akcja, bohater, duży obrazek i pięć linijek tekstu, który się po prostu czyta. „Klapu klap” sprawdza kreatywność. Naszą i naszych dzieci. To, na ile różnych sposobów będziecie obcować z tą książką zależy tylko od Was.

  1. Można po prostu oglądać ilustracje. Wyraźne, kolorowe, kreślone grubą kreską.

  2. Można po prostu czytać onomatopeje, którymi podpisano każdy obrazek. Przy okazji, kto z Was wie jaki dźwięk wydaje akordeon?

  3. Możemy podczas czytania składać i rozkładać strony, aby wprawić postacie w ruch.

  4. Możemy uczyć się liczyć do 15.

  5. Możemy zaprosić dziecko do powtarzania dźwięków, a dzięki temu zafundować mu ćwiczenia logopedyczne usprawniające wymowę.

  6. Możemy ćwiczyć pamięć, refleks i koncentrację uwagi bawiąc się w otwieranie książki na dowolnej stronie i przypominanie sobie dźwięku przypisanego do wylosowanego przedmiotu.

  7. Możemy z figur geometrycznych wyciętych z papieru układać postacie z książki….

  8. Mało pomysłów? Nie będzie więcej. Nie chcę zabijać waszej kreatywności.


Klapu klap – fru


Recenzja z bloga Gadżetomama

„Klapu klap” na pierwszy rzut oka jest dla młodszych dzieci – takich, które z chęcią powtarzają wszelkie dźwięki. Jednak jeśli jej się uważniej przyjrzeć, to łatwo zauważyć, że spodoba się też kilkulatkom.

Przede wszystkim – ilustracje. Nie cukierkowe, nie księżniczkowo-kreskówkowe, nie prymitywnie ciosane w programie graficznym, a prawdziwe, proste, intrygujące, zmuszające do uważnego patrzenia. Po prostu zrobione przez Ilustratora, a nie wyrobnika produkującego masówkę. Warto dziecku pokazywać, że można i tak.

Po drugie – ćwiczenia wymowy. Mam wrażenie, że coraz więcej dzieci ma takie czy inne kłopoty z mówieniem i wizyty u logopedy są niezbędne, a za tym idą ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia. Dzieci mają ich dość – ta książka pozwala na ćwiczenie wymowy f, s, ale też radosnego „bam” czy głośnego „ha”.

Czytaj! – dla dzieci, które uczą się czytać metodą symultaniczno-sekwencyjną, ta książka jest zbiorem wyrazów dźwiękonaśladowczych.

Ćwicz! – nie tylko wymowę, ale też te wszystkie klaskania, machania skrzydłami (jak ktoś nie ma, to może machać rękami…), brzuszki i bębnienie.

Licz! – każda obrócona kartka, to nowa liczba – tyle razy pojawia się tam słowo, ale też tyle razy trzeba zamknąć i otworzyć książkę (na kartkach są czerwone punkciki, które mają się zetknąć ze sobą). Liczenie i ćwiczenie w jednym.

Klapu klap – tosty

Klapu klap – akordeonKlapu klap

Madalena Matoso

cena detaliczna: 29,90 zł (w tym 5% VAT)
ISBN 9788362965151
oprawa twarda
liczba stron: 40
format: 22 x 26 cm
rok wydania: 2015

Także mogą Ci się spodobać

Opinie o książce (2)

4 lipca 2016

Nawet jeśli twoje dziecko nie ma problemów logopedycznych, to i tak jest to świetna książka dla dzieci już od najmłodszych lat. Cudownie, że powstają książki z którymi maluchy mogą wejść w interakcje, bo ta książka taka własnie jest. Zapraszam na całą recenzję na blog: http://www.superdzieciaczki.pl/2015/12/babaryba-klapu-klap-ksiazki-logopedyczne.html

9 maja 2018

Książka jest po prostu świetna! „Klapu klap” jest pełna dźwięków i dynamicznych obrazków. Autorka zastosowała trik z zamykaniem i otwieraniem książki, za pomocą którego możemy wprawić ilustracje w ruch. Wystarczy trochę poruszać tomiszczem i nagle postaci z kart ożywają!

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl